SağlıkSağlıklı beslenme

Lingonberry - çilek yararlı özellikleri

kimsenin şüphe hangi yararlı özelliklerinde bazı ürünler vardır. Bunların çoğu, tabii ki, doğanın hediye. Bu meyve, sebze, kök ve tabii ki, üzüm. Ahududu, çilek, böğürtlen, çilek - ev bahçelerinde büyüyen bu çilek, hayatımıza girer ve içinde onun yerini aldı. biz böyle kızılcık, yaban mersini ya da kızılcık gibi bahsediyorsun Ancak, birçok basit kızılcık ve diğer faydaları olup olmadığını bilmiyoruz yabani çilek , insan vücudu için.

Bilginiz boşlukları gizlemek için, belirli bir meyve olumlu özelliklerinin daha yakından göz değer. Bugün kızılcık gibi orman bu hediye, söz, oldukça çeşitlidir yaprakları ve meyveleri yararlı özellikleri.

Lingonberry - Küçük bir dökmeyen çalı olan yüksekliği en fazla 30-35 santimetre. Kırmızı sulu, tatlı ve ekşi bir ışık acı bir tat var parlak - Meyveler kızılcık. Çalı iğne yapraklı ve karışık ormanlar, kurutuldu Moor'ların, yosun bataklık yetişir.

Meyve olgunlaşma yaz sonu veya sonbahar başında ortaya çıkar - o zaman kızılcık, daha belirgin olan meyveler ve yapraklar yararlı özelliklerini gidiyor. Meyveler yaklaşık% 8.6 şeker (özellikle fruktoz), organik asitler (okzalik asit, malik asit, sitrik asit), karoten yaklaşık% 2, faydalı C vitamini, yaklaşık% 15 ihtiva eden

meyveler içerdiği nedeniyle karoten, kızılcık bakış şiddetlenmesine katkıda bulunur. Hipertansif da ek olarak, kabın duvarlarının takviye kan basıncını azaltma kabiliyetine sahip olduğunu kızılcık, yararlı özellikleri önerilen ve. sinirlilik gebe kadınlarda düşük asit, anemisi olan midenin catarrh akciğer tüberkülozu, böbrek hastalığı, ile de Faydalı Meyveler kızılcık.

Cowberry yaprak çeşitli işleme yöntemlerine maruz kullanır ve sadece vücudun genel güçlenmesi, aynı zamanda romatizma ve genitoüriner sistem, çeşitli hastalıkların tedavisi için katkı önce. kullanımı olan hastalıkların listesi cowberry yaprakları, ayrıca diyabet, gut, çeşitli böbrek hastalıkları kapsamaktadır.

Yolları bu sadece lezzetli böylece kızılcık pişirmek değil, aynı zamanda, aslında, bir çok faydalı özelliklerini muhafaza etmek. çilek işleme için en popüler yolu - pişirme kızılcık reçeli. Kokulu, güzel yakut rengi ile, inanılmaz lezzetli, inanılmaz faydalı, reçel kızılcık tedavi değil, aynı zamanda bir şifacı sadece.

Bu meyveler jöle ve turşu yanı yapın. Orman misafirin Özgül talep Mochenov meyveler. Mark da kızılcık bir kaynatma, büyük susuzluk ateşinde söndürücü olduğunu. Nedeniyle kısmına benzoik asit çilek kızılcık taze formda uzun süre saklanabilir, ama iyi fırsatları soğuk su ile doldurmak için daha iyi olurdu. hazırlığının en erişilebilir popüler ve kullanışlı yöntemlerle - biz yaprakları hakkında konuşmak ise, kırmızı yaban mersini çaylar, haşlama ve yaprakların decoctions ve kızılcık meyveleri ile bahsedilmeye değerdir. Ancak, (örneğin sebze ve meyve gibi) salatalarda taze kızılcık yaprağını ekleyin yanı sıra tatlılar için dekorasyon olarak kullanabilirsiniz fanlar bulunmaktadır.

Böylece, kızılcık, tabii ki, gerçekten geniş bir liste yapmak yararlı özellikleri, kesinlikle olacak, ancak, bazı durumlarda büyük yardımı, tüm hastalıklar için her derde deva değildir.

Bu "Popüler" araçlarının çoğu avantajı doktora gitmiyor tedavisinde kullanılabilecek olması. Buna karşılık, bir uyuşturucu çilek sadece iyi vücut zarar getiremez Lingonberry. Cranberries, konuştuğumuz hangi yararlı özellikleri, masanıza büyük bir katkı olacak ve size iyileştirici özellikleri için her zaman memnun edecek.

Doğanın hediyesi kullanın ve sağlıklı kalmak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.