FormasyonÖykü

Leonid Zhabotinsky: biyografi ve başarı öyküsü

ağır sıklet konuştu efsanevi Sovyet (Ukrayna SSC), halterci, - Jabotinsky Leonid Ivanovich. Bu yazıda bu olağanüstü atlet onun kişisel hayatı ve spor kariyerinde bahsedeceğiz. Leonid Zhabotinsky hakkında daha fazla bilgi edinmek ister? Sonra bu makaleyi okuyun!

Leonid Zhabotinsky: biyografi

Leonid Ivanovich Zabotinski - kült Sovyet atlet, başarı olduğundan fazla çok zordur. Ukraynalı halterci dünya rekoru bir çok ödül bir sürü var ayarlayın. o "Zheleznyy Arni" Leonid Zhabotinsky onun gerçek idol, bir rol modeli olduğunu itiraf kez gerçekten ne var. Bu makaleyi okuduktan sonra bu efsanevi Sovyet atlet tarihini öğrenecektir.

çocukluk

Köyün (şimdi Uspenka Kharkov içinde Krasnopolye alanda efsanevi Sovyet atlete Ocak 28, 1938 doğumlu Sumy) alanı. sporcunun Baba - Ivan Philipovich Jabotinsky'di anne - Euphrasinia Danilovna Severin (kızlık soyadı). Vladimir - Buna ek olarak, Leonid, Jabotinsky'nin bir ailede başka bir oğlu vardı. 1941 yılında ailesi Kharkov taşındı. Orada 1943 yılına kadar, başarılı Alman işgalini hayatta.

spor Leonid çeşitli düşkün Gençliğinde. Jabotinsky'nin boks ve atletizm kendimi denemek ve hatta savaşmak zorunda kaldı. (7 sınıflar) Eğitimli, Leonid Ordzhonikidze traktör fabrikasının (Kharkov) adına çalışmaya başladı. Buna paralel olarak, Leonid tanınmış eğitmen M. P. Svetlichnogo gözetiminde çalıştı. Ve 1957 yılında Gregory Tencereler isimli halterci HNPU (Harkov Devlet Pedagoji Enstitüsü) girdi. Zhabotinskiy Leonid Ivanovich 1964 yılında mezun oldu.

ilk başarı

1957 yılında, Ukrayna şampiyonaya katılan alarak Jabotinsky'nin ilk kez savunduğu halter. deneyim olmasa, atlet triatlon 415 kilogram puanla bronz madalya aldı. Kısa bir süre sonra, Leonid gülle Spor prestijli Usta verildi. Ve zaten 1961 yılında, SSCB şampiyonluk katılan, Jabotinsky'nin favori sahneleri ve Olimpiyat şampiyonu Yuri Vlasov dan kaçırıldı. "Zaman spor vynesesh gelen, sen ve ben gelecek": Bu Vlasov yaptığı efsanevi ifade sözü o zaman oldu.

Tokyo'da Olimpiyatları

Tokyo'da Olimpiyat Oyunları - kesinlikle bir kariyer zirve ve Ukraynalı atlet ana başarıdır. O orada Jabotinskiy ve Vlasov uzun zamandır beklenen toplantıda söyledi. Bu iki kaldırıcılar uzun gezegendeki en güçlü insanları kabul yüzden onların çatışma çok daha ilginçti izlemek edilmiştir. 18 Ekim 1964 yarışma sırasında büyük bir salon "Shibuya" İki Sovyet sporcuların düello görmek istedim tüm seyirci olamazdı. Birçok bile dikkate Amerikan halterci Norberta Shemanskogo almadı. Leonid Zhabotinsky - Herkes dünyada altın için mücadele ve en güçlü adamın başlık muzaffer Vlasov'un ve onun ana rakibi arasında olacağını biliyordu.

O, dünya rekoru sahibi iken ilk Olimpiyatlarda Ukraynalı halterci, sürüyordu. Ancak, yarışmadan önce Leonid Zhabotinsky yaralandı. Evet ve ben rakibinin daha 18 kilo sporcu daha ağırlığındaydı.

Yüzleşme rakipleri çok heyecan verici oldu. Başlangıçta Jabotinsky Vlasov vermiştir. Ancak, altın kaderi adeta bir sonuçtu: Leonid imkansızı başardı. Geçen alıştırmada, Ukrayna halterci dünya rekoru ve böylece galibiyete ulaştı. Ertesi gün planı aşağıdaki yerel gazete manşetleri: "Vlasov'un ve Jabotinsky'nin arasındaki çatışma izledi henüz - Olimpiyat Oyunları görmemiştir" yaralı elimi rağmen SSCB Olimpiyat 64 Ukraynalı atlet taşıyan bayrağın kapanış onuruna geçit sırasında.

faaliyetlerin devamının

Leonid Zhabotinsky 1968 yılında Mexico City'de düzenlenen sonraki Olimpiyatları'nda, onun başarısını pekiştirdi. triatlon toplam miktarında Efsanevi halterci 17.5 kilogram önde gümüş madalya önüne geçmeye. Buna ek olarak, Leonid tezgah (200 kg) ve pislik (170 kg), Olimpiyat rekorlara.

1969'dan 1973'e kadar Zhabotisnky çok ciddi hastalığa yakalandı. Hatta ameliyattan önce geldi. Ama sağlık durumuna rağmen, halterci spor dönmek başardı. 1973 yılında, Jabotinsky'di onunla ulusal şampiyonluk ve kazandı başka bir dünya rekoru kırdı. 1974 yılında sporcular Silahlı Kuvvetler şampiyonaya katıldı. Yani nerede Ukrayna halterci var ve onun son kaydı (pislik içinde 185.5 kilogram) olarak ayarlayın.

Birkaç yıl boyunca Zhabotisnky Silahlı Kuvvetlerinin bir koç olarak çalıştı. 1987-1891 yıllarında Madagaskar'da askeri danışman oldu. 1996 yılından bu yana bu güne kadar Jabotinsky MIPP (Girişimcilik ve Hukuk Moskova Enstitüsü) eğitim çalışmaları ve güvenliği Sorumlu Rektör çalışır. Onun olaylı hayatı boyunca Leonid Zhabotinsky benzeri prestijli başlıklar, başlıklar, ödüllerin ve bir sürü aldı. D.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.