FormasyonÖykü

Bir taş sütun kurallara Oyma: Kral Hammurabi kanunları

Arkeoloji insanlık için her zaman bir geçmiş yaşam sırlarını açtı. Susa antik kentinde 20. yüzyılın başlarında yapılan en değerli buluşlarından biri, çelik sonra Hammurabi kanunları tarafından seçildiler taş sütun koşullarla ilgili oyulmuş. Orijinal kodu nedir ve bunun yaratıcısı kim? Bu şimdi tartışılacaktır.

Hammurabi kimdi: Kısa biyografi

Hakkında Hammurabi, kralı antik Babil Devleti, tahta tırmanma önce, çok az bilinmektedir. 1793 M.Ö. yılında onun küçük imparatorluğun kadar tek hükümdarı oldu. Larsa, Işın, Malgiuma, Rapikuma Uruk hemen: o çevredeki kent-devletlerinin karşı saldırgan bir savaş için hazırlıklara başladı. Onun planları 1781 yılı sonuna kadar uygulanmıştır ancak Hammurabi sonuçlanan bizim dönemi, yenilgiyi bilmeden güçlü imparatorluk haline Aşağı Mezopotamya'nın toprakları birleştirerek.

kraliyet güç ve bölgedeki ekonomi ve meta-para ilişkilerinin onun imparatorluğun muazzam etkisinin Onaylama daha da onun otokratik gücünü güçlendirdi. Ama fetih Bu kampanyalar ünlü kral oldu yapmak.

Hammurabi - o zaman büyük başarı anayasanın bir tür yaratmaktı. o zaman Babil'i yaşamış bir taş sütun koşullarla ilgili oyulmuş olan bir tarihi eser değil, aynı zamanda o dönemde devletin yapısı ve sosyal yaşam hakkında iyi bir bilgi kaynağı değil sadece haline geldi.

yasalara bir taş sütun görünümü

Hammurabi kanunları en yakından alfabe çivi benzeyen Sümer dilinde yazılır. iyice yasaların kurucusu döneminde yasal ve devlet mekanizması Babil'in tüm ayrıntıları incelemek, hem de ölümünden sonra yüzyıllar boyunca izin mükemmel şekilde korunmuş bir taş sütun koşullarla ilgili Oyma.

Kendisi bazalt, oldukça katı kayadan yapılmış bir ayağı. Onun üst ön kısmı güneş tanrısı Şamaş bu aynı yasa almayı Hammurabi alçak kabartma ile örtülüdür.

yüzeyin geri kalanı yazıtlar ile kaplıdır, adam herhangi işlemleri, gözaltına veya boşanma rehberliğinde zaman daha ülkede yaşamak nasıl özetliyor ve ne zaman suistimal ana cezalar tanımlar. giriş, 282 kural ve sonuç: Metin üç şartlı bölüme ayrılmıştır. Bunlardan 35 silinmişmiydim: Tam muhafaza edilmemiştir taş sütun kurallara oyulmuş dikkati çekiyor. Ancak, Asur kralı Asurbanipal kütüphanesinde muhafaza belgelerin yardımıyla kurtarmak başardı.

Yasalar Kral Hammurabi: hukukuna tabi hayatın hangi alanlarında

Hammurabi göre, ülkesinde hayatın hemen hemen tüm küreleri yerleşmeye çalışıyor, bazalt sütunlarının içtüzüğünde belirlenen. Yasalar Özellikle ticari ilişkiler alanında takı, kumaş ve hatta gemi dahil kusurlu malın satışı satıcının sorumluluk öğeleri çeşitli içerirler. hırsızlık, kasten veya kazara cinayet ya büyücülük olsun, bazı ayrıntılı olarak açıklamak için bir taş sütun sağ ve herhangi bir suç sonuçları üzerinde oyulmuş. Buna ek olarak, sorumluluk ve yalan yere yemin sağlamaktadır. Kanunun büyük bir kısmı evlilik ve aile hukuku kurumu, hem de mülkiyet ilişkileri ile ilgilenir.

Hammurabi tarihsel değeri

Hammurabi tarihsel değerinin yalnızca, aynı zamanda genel olarak antik Doğu yasa hakkında, sadece antik Babil hakkında bilgi edinmek için izin iyi korunmuş tek kaynağı olduğunu gerçeği ile karar olabilir On. Bilim adamları Babil Kralı devlet kendi mevzuatını anda toplumda hakim, ancak tüm gerçekleştirmek istendi kurallar esas olduğunu sonucuna vardı. Hammurabi kanunları 2 binyıl içinde Mezopotamya yaşamın birçok yönünü anlamak için izin verdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.