SeyahatYol tarifi

Sumy region: köylerin, kazaların şehirler. Trostyanets, Akhtyrka, Sumy region

Herhangi bir yerde tarihinin bazen radikal vatandaşları, olayların yaşamlarını değiştirerek, çeşitli açısından zengindir. çünkü kendi topraklarında meydana ilginç bir çok şey olarak hafızasında Sumy region depolar Tunç Çağı günümüze. Şimdi onun tarımsal ürünlerin, endüstriyel ve kültürel merkezi için ünlü parklar ve Ukrayna ormanların güzel ve yeşil park vardır. en detaylı konuşalım.

konum

Sumy region% 17 doğal yeşil diziler olduğu 23.800 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Bir step bölgesi de bulunmaktadır. Bunlardan biri - Ukrayna Bozkır Reserve bilinen Michael bakire toprak,. bölge Rusya'nın mahalle, Ukrayna kuzey-doğu kesiminde yer alır. Sınırlar uzunluğu 298 km. Vorskla, Desna, Psel, Sula, Diyet - Sumy birkaç büyük nehirleri çalışır. Bunların yanında küçük küçük nehirler ve büyük göllerin bir yeri vardır. 2013 sayımına göre bölgenin nüfusu kırsal alanlarda% 32 vatandaşlarına ve sakinlerinin% 68 olmak üzere, yaklaşık 1 milyon 138 kişi oldu. Sumy region, Sumy region uzun tarımsal ürünlerin (özellikle patates) ve endüstriyel mallar için ünlü olmuştur. 17. yüzyılda kendi topraklarında ünlü fuarları sanayici Avrupa ülkeleri çekiyor, hangi düzenlendi. Bunlardan en ünlüsü - kendi ölçeğinde şimdi Miropolskaya, Sorochinskaya rekabet edebilir.

Sumy tarihi hakkında birkaç söz

Sumy region 4-5 yüzyıllar M.Ö., avcılar ve balıkçılar kabileleri içinde yaşamıştır. Daha sonra o çiftçi ve kırsalcılar yerleşti. Yaklaşık 70 höyük ve Sumy bulunan mezar alanları, o zamanlar ömrünü göstermektedir. Sumy bölgenin topraklarında yaklaşık 8-10 yüzyıllarda sonradan Kiev Rus parçası haline geldi kuzeyliler, yerleşti. Sonra şehir Glukhov, Sumy, Romny ve Putivl ve başkaları da vardı. Bu topraklar sadece büyük edebi anıt bıraktığını Tatar-Moğol ordularını ve Polovtsian, yıkıcı baskınlar maruz kalmaz "Lay." Ama, Sumy region, Sumy bölgesi ve acımasız katliamın sonra sahne, Rusya ve Rzeczpospolita arasındaki kuralı bölerek rehin tutuluyor. 1658 yılında Kazakların merkezi Slobodskiy alayını olma alanı, Rusya sınırlarını korumaktı. Paul Kararı ile 18. yüzyılın sonlarında ben Kharkiv olarak değiştirildi 1835 yılında, Rus himayesi altında Sumy Sloboda-Ukrayna ili girdi. 1923 yılında bu vilayet aşırı büyümüş kaldırılmış ve sadece 1939 yılında 10 Ocak Sovyet hükümeti SSCB Sumy bölgenin bir kısmının oluşturulması konusunda karar çıkardı. Bu 18 ilçe, 7 ve büyük bölgesel şehirlerin 8 bölgesel merkezleri bulunmaktadır. 2007 yılında, Ruslar ve Ukraynalılar, iki kardeş halkın yakınlaşma görülmemiş bir eylemi olarak görev yaptı "Yaroslavna" adlı Rus ve Ukrayna Sumy Kursk bölgesi kuruldu Euroregion, arasındadır.

Sumy

altın dolu bir nehir üç avcılar torba yakınlarında bulunan bu yerlerde, kalan efsaneye göre, Kazakların üç özdeş çantaları, - kol ve şehrin bayrağının ceket oldukça belirgin bir görünüm vardır. Bu 1652 yılında oldu. yerleşim daha sonra durum sumin dönüştü Sumin yerleşim olarak adlandırıldı. ismin Ukrayna sürümü - göçmen memleketi arazi için üzüntü ve özlem, Ukraynaca anlama çünkü "sum." Yerleşim sadece inşa etmeye başladı hangi nehrin ismini verdiği daha olasıdır.

Sumy bölgenin doğal kaynakları sayesinde ve çok güzel. Sumy sınırları bitişik Kosovschinskoe rezervuar - o nehir torbası ve onun iki girişi Ok ve Popadka, insan yapımı deniz sıçramasına toprakları gibi. Şehir güzel parklar ve meydanlar, birçok mimari ve tarihi anıtlar vardır, göl Cech ve suyun insan yapımı organları süslüdür. En Çok İzlenen - Kentin sembolü olan Gazebo, 17. yüzyılda inşa Diriliş Kilisesi, Trinity Katedrali. Misafirler burada, modern otel, tiyatro, sinema, gece kulüpleri bulunmaktadır.

Romney, Sumy region

Bu antik kent, Tatarlar tarafından harap Novgorod-Seversky prenslik topraklarında, üzerine ortaya çıkmıştır. adı yer aldığı nehir adından geldi. 1640 yılında bugünkü köy topraklarında Polonyalıların sınırlarını korumak için Ücretsiz Rus kale kuruldu. Hemen kendi kalesini inşa etmeye - Akhtyrka. Rus topraklarında, nedense yerleşti. O sonradan Rusya Adam Kisil, Kiev ve Bratslav vali aktarıldı. Alay Akhtyrka şehir, büyük yerleşim Slobozhanshchina olan 1765 yılında Sloboda-Ukrayna ili girdi. Akhtyrka (Sumy bölge), modern tarih boyunca önemli bir rol oynamıştır. Büyük Kuzey Savaşı sırasında Peter I ziyaret etti ve Akhtyrka içinde hussar alay bir savaş kahramanı Napoleon Davydov, besteci Alyabyev Decembrist Muraviev, ünlü Lermontov'un olarak görev yaptı.

Glukhov

Bu şehir de çok eski olduğunu. İskit kabileleri burada göç zaman yerleşme, Bronz çağında ortaya çıktı. Şimdi ise eski hayat Glukhov çalışma iyi olanak veren birçok yerleşime bulundu.

Uzak bir ormanlık alanda kurulmuş olan çünkü adını (tahminen) aldık. Kentin tarihi şanlı ve kader olaylar açısından zengindir. Yani, onlar Rus Polonyalılar, Litvanyalılar, Ukrayna aittir. 1782 büyük ilçe kasaba içinde olana kadar elden geçirilen Glukhov birkaç kez el. Yıllar içinde, Glukhov (Sumy bölge) Hetman, Ukrayna idari merkezi başkenti olan, rezidans hetmans Ukrayna, merkez tahıl ticaretine. 1352 yılında veba tüm sakinlerini sildi. birçok tarihi ahşap binaların yangında yanmış 1748 ve 1784 yangınları olarak, 1941-43 yılında şehir Almanlar tarafından bombalandı. Ama Glukhov tekrar tekrar küllerinden. Şimdi müzeler, kiliseler ve eşsiz tarihi yerleri, parklar ve doğal alanlar çeşitli Ukrayna'da en güzel ve en yeşil şehirlerinden en çevre dostu ve biridir.

kuğu

Sumy bölgenin kenti keşfedin, nehirlerin ve göllerin Olshanka Lebedinsky kıyısında büyüdüm Swan, saymıyorum imkansızdır.

Belki bir kez gölet adını verdi birçok kuğu, vardı ve ondan sonra ve yerleşme. ilk insanlar Bronz çağında oraya yerleşti. Yeni hikaye geri 1652 tarihleri, ne zaman sağ banka Ukrayna yerleşime insanlar. Bir zamanlar şehir Swan seçildi ve Çarşıda ünlüdür. Ancak, kendi ülkesinde Büyük Kuzey Savaşı sonrası Mazepa destekçileri bir hain birden infazını gerçekleştiren ve şehir onun lirik-romantik ruhunu kaybedildi. Bu göl turistler için en ilginç yer Lebedyn Shelekhovsky olduğunu. Bu Buz Devri sırasında oluşmuş ve Baykal gölü kadar eski olarak kabul edilir. Göl birçok hayvan ve kuşlara ev sahipliği bakire orman ile çevrilidir. su, balık, yengeç, su samuru çok buzlu ve çok temiz. Ama elde henüz çünkü iyi yolların, çok zordur.

Romney

Bu kasaba da nehir Romaine döküldüğü yerde, Sula kıyısında yatıyor. Erken 10. yüzyılda kurulmuş ve ilk Ahit Vladimira Monomaha belirtilmiştir. Ancak, bronz yaş gibi erken bir tarihte, Sumy bölgenin geri kalanına olarak doldurulan. Bu teyidi, hem de burada kalmak İskitler birkaç mezarlıklar ve yerleşim bulundu. 13. yüzyılda bu Tatar-Moğol aldı. Romney daha sonra Rus devlet daha sonra Rzeczpospolita içinde, Litvanya Büyük Dükalığı katıldı ve. Bu şehirde Hetman Bespaly ve King Charles XII teklif edildi. Savaşın bütün problemlere rağmen, Romney bir alışveriş merkezi olarak gelişti. Burada farklı ülkelerden tüccarlar ve alıcılar geldi her yıl büyük fuar, düzenlenmiştir. Şimdi Sumy bölgenin önemli bir bölgesel bir şehir. İşte Taras Shevchenko anıt dünyada ilk, açıldı. Romney - çok misafirperver bir şehir. anıtlar, müzeler, güzel eski binalar, sayısız kilise ve tapınaklar: Misafirler burada ilginç bir çok şey bulacaksınız.

Shostka

Sovyet zamanlarda, bantlar ve film için ünlü Shostka, bitki "SVEMA" nde üretti. Şimdi şehir sterilize edilir ve yatırımcılar sanayi parkı haline bekliyor. Aynı nehir, Desna kolu kıyısında 18. yüzyılın ortalarında kurulmuştur. baz ürünler Napolyon ve Kırım karşı savaşta kullanılan toz fabrikasının inşaatı oldu. Sumy region, semt, kasaba ve ülkenin tarihinde bir rol oynamıştır köyler, bütün tarih dolu. Örneğin, orada alanda Shostkinsky Voronej köyünde bu kafa karıştırıcı zamanlarda Rus şehir ile aynı adı taşıyan. Yani, eski kroniklerde belirtilen Ukrayna ve Voronej ormandır. Prens Romodanovsky köyü civarında yılında burada Svyatoslav Lipetsk, Beyliğin Lipetsk cetvel gizleme, Hetman Czarniecki ordusunu yendi.

Konotop

Birçok insan için bu kasaba hikayesi hryhory kvitka "Konotop cadı" ile ilişkilendirmek, ama sadece Ukrayna'da, aynı adla üç köy vardır. Konotop (Sumy bölge) hala Neolitik sitelerde kabilelerin site oldu. Bu nehir Ezuch kıyısında yer almaktadır. akan nehirler ve Dolly Lipka olarak şehir ve bölge topraklarında. 16. yüzyılda Konotop Litvanyalı aittir. Daha sonra onun kara Polonya ve Rusya için savaştı. 1635 yılında Polonyalı belediye başkanı bir kale Konotop inşa etti. Yaklaşık bu şehri büyüdü. Bugün önemli bir bölgesel merkezdir. 1659 yılında burada gerçekleşti ünlü Konotop Konotop savaş. Rus birlikleri mağlup edildiği savaş (bazı kaynaklar, Rusça ve Lehçe göre) Rus-Ukrayna en kanlı savaşlarından biri oldu. O tecrübeli general Alexey Trubetskoy tarafından komuta. Ona karşı Rusya koalisyonunun düşman kuvvetlerinin binlerce taşındı. Onların Orduda vardı Kırım Tatarları, Polonyalılar, diğer ülkelerden paralı askerler ve Vyhovsky hizmet Kazaklar,. Konotop ise o yılların olayların yeniden yaratılması ile, bu savaşta adanmış kutlamaları düzenledi.

Trostyanets (Sumy bölge)

Sumy başka son derece güzel bir şehir Trostyanets olduğunu. Ukrayna'da, bu isimde 20 yerleşim vardır. 19. yüzyılın başlarında oluşturulan doğal sınır Neskuchny ünlü Trostyanets (Sumy bölge). Burada, onuruna Poltava Savaşı'nda biz teatral eylemi düzenlendi perileri ait Grotto yarattı. Ayrıca büyük ilgi hidrolojik Bakirovsky rezerv olduğunu. Bu hayvanlar, kuşlar ve bitkiler nadir türler ile ülkenin en büyük sulak alanlarından biri korur. Şehir ziyaret için küçük ama ilginç Trostyanets. turistler Özellikle popüler olan Manor Golitsyn ve 'bahçesinde, "eski binicilik okulu, hem de sirk aktörlerin performansları için bir arena yuvarlak. Burada Şimdi festivaller.

Sumy bölgenin Ünlü semt

Sumy region ve kent tipi yerleşim köyünde ilgilenen şehirlerde ek olarak. Örneğin, 17. yüzyılın 70'li yıllarda ortaya çıkan ilginç bir isim Vorozhba, bir kasaba. ismin Hassas açıklama, belki de o günlerde ilçesinde ünlü bir cadı yaşarmış değildir. Başlıca tarihi ve sanayi merkezi 10. yüzyılda kurulan Putivl olduğunu. Bir zamanlar o eski Rus devletinin önemli bir kaleydi. onun üzerinde duvarları ağlayan Prens İgor için yas, Yaroslavna. Ayrıca bilinen Büyük 18. yüzyılda kör Bandura oyuncular için bir barınak oluşturulmuş Pysarivka (Sumy bölge). insanların doğaya Büyük biyologlar arasında ilgi ve sadece kayıtsız küçük bir kasaba Krolevets ve onun 200 yaşındaki mucize-elma ağacı. Bu kendisi dalları köklendirdiği ömrünü uzatır dünyadaki tek olduğunu. halk arasında bunun sebebi eski lanet bir inanç yaşıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.