BilgisayarlarYazılım

Buhar nedir? Kurulum ve kullanım

bilgisayarlar büyük olduğunu ve onlar için oyun Uzun zaman önce, - çok küçük, kimse eğlence bu tür sanayi ulaşacak başında ne hayal bile edemezdim. Sonuçta, kimse ciddi lisanssız oyunların kullanımını engellemek sistemlerinin geliştirilmesi yapan olsaydı.

Buna ek olarak, çünkü neredeyse hiç ağ oyunları yoktu internetin çok bodur edildi o zaman. oyunculara sunulmuştu maksimum - bilgisayarlarında arasındaki streç koaksiyel kablo.

Zaman geçtikçe, oyun endüstrisi daha hızlı geliştirmiştir. Geliştiriciler, tam uzunlukta bu sorunların her ikisi arttı şaşırtıcı değildir. Basitçe söylemek gerekirse, çevrimiçi oyuncuların savaşlar istikrarlı ve güvenilir hizmet sağlamak, hem de yetkisiz kopyalama kendi yarattıkları korumak için ihtiyacı ile karşı karşıya.

en başarılı gelişmelerden biri firması Vana gelen Buhar hizmeti kanıtladı. Bu arada, o Buhar mı? Neden ihtiyacım var?

Kısa Tarihsel Arka Planı

Buhar yalnızca 2002 yılında, nispeten yakın zamanda oluşturuldu. Ancak, Izgara veya Gazelle adıyla biliniyordu zaman. Onun devrimci Vana kreasyonları taraftarlar oyunun bir dijital versiyonunu satın alabileceği olmasıydı, alışveriş gezileri rahatsız edilmez.

şirket kesintiler yaratıcıları fon alacağı böylece zaman Half-Life-2, aktif bir gelişme iken. Bu fikir tüm yüzde 100 üzerinde bir başarı elde etti.

"Buhar" ilk sürümü çıktı CS 1.4 tam olarak test etmek gönderdi. O zaman, hizmet aşağıdaki sağlar:

  • insanlar kendi sunucusuna kendi ilgi için görünebilir;
  • Tabii ki, kayıtlı oyun kullanabilirsiniz;
  • (!) (Öyleydi o zaman gerçek bir atılım olduğuna da dikkat edilmelidir, tekrar) programının dijital bir kopyasını satın almak için;
  • Basit bir istemci satranç veya dama içinde "kes olun".

hizmetin daha da geliştirilmesi

Kaynak: endüstrisinde çok önemli bir olay aynı zamanda Counter-Strike açıklanacak kendisinde uyanan az heyecan Half-Life 2 çıkış başladı. İşte (yani diskte) fiziksel ortam üzerinde oyunların rahatsızlık bir sürü karşı karşıyayız sadece alıcılar şunlardır:

  • ürün aktivasyonu için İnternet gerektirir için gerekli;
  • Oyun aynı internet üzerinden güncellemek için de yüklemek için değil sadece vardı;
  • güncellemeler ve yamalar boyutu bile bugünün standartlarına göre biraz değildi;
  • Aktivasyon genellikle sinirli;
  • Kısacası, her şey değildi.

zamanda bu makalenin yazarı, ünlü Orange Box satın aldı. En sevdiğiniz Half-Life 2 oynamak umuduyla, o sürücüye disk koymak ... ve endişeli bekleyen indirmek harcanan aşağıdaki iki gün GPRS kanal aracılığıyla tüm eklentiler ve güncellemeler bodur.

Başlıca yenilikler geliyor yıllar

Ana yenilik ciddiye yeniden tasarlanmış ve geliştirilmiş mağaza oldu. Tüm sunucular eski modeller nihayet kapatılmıştı vardır.

Aynı zamanda Vana onları kendi hizmeti aracılığıyla oyun satmaya sunan üçüncü parti geliştiriciler çekmeye başladı. Çıktı HL2 ilk bölümü bölgesel koruma çıkması ile kutlandı. Orange Box bırakın yakında oyuncular için gerçek sosyal ağ dönüştü hizmet Buhar Topluluğun, tüm hayranlarını memnun etti.

Ünlü Left 4 Dead varken, (çevrimiçi oyunlarda uygun rakipler için arama), bir hizmet çöpçatanlık oluşturdular. Ancak, çok daha önemli bir yenilik nihayet olası kullanıcı hesapları arasında senkronizasyon ayarlarını tamamlamak için yapılan «bulut» Buhar Bulut oldu. O zamandan beri, oyun için fiziksel ortama ihtiyacı (yani disk satın alma) neredeyse tamamen kayboldu.

Aynı zamanda bu tür Buhar civarında, iMac kullanıcıları öğrendik. Bugüne kadar, bu platform toplumda hatırı sayılır bir ağırlığa sahiptir. Son olarak, geçen yıl gerçekten bir dönüm noktası olay, Linux tabanlı sistemler için yayınlandı "Buhar" idi ve Buhar OS açıklandı.

Bunu nasıl alabilirim?

Bu yüzden Ne Steam biliyoruz. Onun hemen kullanımını ele almanın zamanıdır. yüklemek için iki yol vardır: "teşvik" hesabınıza bağlanabilir (bir fiziksel ortamda) oyunu aldıysanız, işlem otomatik olarak yapılacaktır.

Eğer şirket Vana deposunda program satın planlıyorsanız, kendi resmi web sitesini ziyaret ve istemci kurulum paketini yükleyin. bu zamanlarda saçma megabayt "tartın" programı onlarca.

Dikkat! Biz zaten kurulumdan sonra indirilecek yamalar ve güncellemeler büyük miktarda bahsettik. Eğer "buyar" teması ile az ya da çok aklı başında interneti (en az 1 Mb / sn), yoksa değmez. zaman ve sinirlerin çok harcayın.

Bu arada, bir Buhar anahtarı nedir? Bu hizmet aracılığıyla aktivasyonu ve yardım destekleyen bir oyun için bu izin. Bu olasılık disk veya üreticinin web sitesi ile ambalaj üzerinde rapor edilecektir.

Nasıl yüklemek için?

hepsi sadece burada. , Nokta "Yönetici olarak çalıştır" için farenin sağ düğmesini yükleme dosyasını tıklayın. Yükleme iletişim kutusu.

Çok önemli! senin oyunların hepsi aynı şekilde yüklenecek gibi herhangi bir durumda, disk "C" ile ilgili "Buhar" set yoktur. Aynı Left 4 Dead 2 veya Force Unleashed « "10'dan fazla GB ağırlığındadır göz önüne alındığında, sistem sürücü yakında dolup edilecektir.

düşünceli, istemleri "Kur Sihirbazı" izleyin "İleri" butonuna tıklayın. O bittikten sonra, istemci otomatik olarak, güncelleme başlayacaktır ve sonra oyun satın alma başlayabilirsiniz. Ancak, satın almanız gerekir her zaman değil: Bazı programlar ile sunulan değilse Vana sürekli lüks satışlarını düzenlemek içinde. Kısacası, sadece zaman vardı!

satışların konuşan. Aslında alım yalnızca veri Buhar bağlantılı olabilir bir kredi kartı gerektirmeyen olacağı. siparişiniz onaylandıktan için yararlıdır fatura adresi, nedir? Bu - faturalar ya gelmek yazılı bildirim verebilir kendi ev adresi. Kural olarak, bu alanın doldurulması göz ardı edilebilir. Bu durumda, bazı yükümlülüklerini şirketten alınır.

bazı problemler

Hemen, biz fark etmedi resmi Buhar müşteri ile her zaman için yazar kendisi hiçbir sorun (kötü internet ile hariç) olduğuna dikkat. Ancak, Vasi Pupkina Yok Buhar Baskı, sen olmadan onları göreceksiniz oyunların pompa "mola" versiyonları başarısız olursa. Özellikle, sadece öğrenmek bir Buhar dll ne olacak.

Gerçek şu ki, "kırık çizgi" oyun çalıştırmayı denediğinizde sık onun yokluğunun mesaj penceresi almasından. Nasıl durumu düzeltmek için? En kolay yolu basitçe lisanslı içerik satın almak. (Disk) \ Steam \ bin: O yok nedense Eğer mümkün olursa, oyun "masaüstü" ve ederek D yolunu keşfedeceksiniz .exe dosyasını çift tıklatın onu kısayol bitmedi çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

virüsler

Hatta sahipleri paralarını satın alındı tamamen yasal içerik, karşı karşıya başladığınızda bazen sorunlar kabul edilmelidir. Yani, iyi normal bir dosya bazı virüs tarafından değiştirilmiş durumda hepsi aynı DLL eksik hakkında bir mesaj görebilirsiniz.

Kısacası, eğer sorun "çizik" derhal Normal anti virüs paketi ayarlamak başladı.

geliştiriciler için fırsatlar

Ne Buhar API biliyor musunuz? Bu oyuncuların eğlence yaratma alanında kendilerini test etmek sağlayan eşsiz bir hizmettir. Rusça konuşan, bu yüzden onun kodunu değiştirmek, bir oyun olarak veri almak sağlayan özel bir araçtır.

Böylece, mağazada bir karşılık gelen simgesi vardır bu oyunlar, katılan Buhar Web Api mekanizması. Bu yalnızca online savaşlara iştirak değil, aynı zamanda kendi içeriğini üretebilir değil demektir. Tabii ki, çoğu durumda sadece Takım Kalesi'nde ünlü şapka çizim ile sınırlıdır, ancak bazen kullanıcılar inanılmaz işlevsellik ve moda güzellik yaratmak.

Half-Life 2 için Minerva MOD Özellikle bu ünlü yaratıcısı O hemen resmi mağazaya eklendi ki iyi ve onun geliştiricisi Valve şirkette çalışmak üzere davet edildi. Kısacası, bu alet şirket sayesinde yeni çalışan adaylarının bulur ve sıradan kullanıcıların kendilerini ifade için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

tanımlayıcı

Bu arada, Buhar-ID, ne bazen bazı iç sunucularına bağlanmak için gerekli varlığı? Bu "demir" bilgisayarın özelliklerine bağlı olarak atanır benzersiz ağ adıdır. Eğer bilgisayarınızda hesabınıza giriş yaparsanız Sadece koymak ve sonra laptop ile, her iki durumda da, ayrı bir tanımlayıcı tahsis edilecektir.

Buhar kimliği nedir? Bu sadece yukarıda bahsedilen aynı tanımlayıcı, ikinci başlık.

Bunu elde etmek için, (destekliyorsa) oyunu ESC tuşuna basın ve sonra da Durum komutu girin konsolda çıktı. alıcıların uzun bir liste açın. Aralarında kendi oyun takma ile başlar bulmak. 0: 12345678" Onun formu «STEAM_1 bir endeks olacak civarında. Bu, aynı kimliğidir.

Yani neyi Buhar ve gerekeni!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.