TeknolojininElektronik

İnanmak zorunda olduğunuz teknolojik yenilikler hakkındaki efsane

Modern dünyadaki teknolojiler hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bununla birlikte, onlarla birlikte teknolojik yenilikler hakkında dezenformasyon da ortaya çıkıyor. Bazen bunun nedeni başarısız bir pazarlama hareketi ve bazen - cahiller ve insanları dikkatsizliktir.

MacBook'a virüs bulaştırılamaz

Apple, 2012'de "MacBook, Windows tabanlı bilgisayarlar tarafından takip edilen binlerce virüsün etkisinde kalmadı" dedi. Bu reklam kampanyası, bazı kullanıcıların yanlışlıkla MacBook'ların herhangi bir virüs bulaşmadığına inandıklarına yol açtı. Aslında, kişisel bilgisayarlara bulaşan virüsler değil, sadece virüs bulaşmış olabilirler.

Cihazı şarj olmaya bırakırsanız, bataryaya zarar verirsiniz

Bir başka yaygın efsane akıllı telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı bir gecede şarj etmeyi bırakırsanız şarj olur ve bu da bataryaya zarar verecektir. Bu sorun, yirmi yıl önce kullanılan pillerin karakteristiği olabilir. Çoğu modern cihazın, ne zaman dolduğunu bilir ve bu noktada şarjı durduran bir lityum iyon "akıllı" pil bulunur. Dolayısıyla, yirmi yaşında değilse, gece gündüz dizüstü bilgisayarınızı terk etmeyle ilgili endişelenmeniz gerekmez.

Pahalı HDMI kablosu daha iyi

Kırk doların üzerinde bir HDMI kablosu bulabilirsiniz. Bir dizüstü bilgisayarı veya konsola TV bağlamak için gerçekten çok fazla para harcamanız gerekiyor mu? Bazı insanlar (çoğu mağazada satıcı olacak) daha pahalı kabloların size daha iyi görüntü kalitesi sağlayacağını garanti etmeye çalışabilirler. Ancak, bu doğru değil. Aynı özelliklere sahip olsalar, bir kablonun diğerinden daha iyi bir görüntü verebileceğine inanmak için bilimsel bir neden yoktur. Ambalajın ne kadar şık ve şık olursa olsun aynı cihaz.

WWW = İnternet

Birçok kişi "World Wide Web (WWW)" ve "Internet" kavramlarını değiştirilebilir olarak kullanıyor ancak bunlar eşanlamlı değil. Internet, 1958'de ABD Savunma Bakanlığı tarafından kuruldu ve bu kavram hem donanım (sunucular, bilgisayarlar vb.) Hem de tüm dünyayı birbirine bağlayan yazılım içeriyor. World Wide Web 1989'da tarayıcının adres çubuğuna bir link girerek veri aktarmanın bir yolu olarak yaratılmıştır.

Tor ve VPN kimliğinizi gizler

İnternet tarayıcısı Tor ve sanal özel ağlar (VPN), verilerinizin aktarımı şifreleneceği için internete anonim olarak gezinmenizi önerir. Ancak tam bir anonimlik sözü gerçekçi mi? Ne yazık ki, hayır - bu sistem kesinlikle güvenilir değildir ve örneğin yasadışı bir şey yaparsanız ülke hükümeti kimliğinizi belirlemek için yeterli paraya sahiptir.

Gizli mod, sizi şebekede anonim hale getirir

İnternet tarayıcısının en çok kullanılan özelliklerinden biri "Gizli" modudur. Bu mod, tarayıcınız herhangi bir geçmişi ya da bu sitelerde veya diğer sitelerdeki kalışınızla ilgili başka herhangi bir bilgiyi kaydetmemesi için İnternet'te oturmanıza izin verir. Bununla birlikte, bazı insanlar yanlışlıkla, ağ üzerindeki faaliyetlerinin tamamen anonim olduğuna inanıyorlar. İSS'niz tüm bu bilgileri alır; böylece işveren gizli faaliyetleriniz için kolayca sizi yakalayabilir.

Benzin istasyonlarında telefonları kullanmak tehlikelidir

Benzin istasyonlarında, yakıt ikmali yapmadan önce telefonu kapatmanızı isteyen bir duyuru görebilirsiniz. Cep telefonunuz patlama başlatabilir mi? Teorik olarak, bu mümkün, ancak son derece düşük ihtimal ve şimdiye kadar dünyada tek bir olay kaydedilmemiştir.

Henry Ford arabayı icat etti

Birçok kişi yanlışlıkla Amerikalı işadamı Henry Ford'un arabayı icat ettiklerini varsayıyor. Ama öyle değil. Evet, Ford popüler otomobiller yaptı ve yöntemleri şirketinin nispeten ucuz arabalar yaratmasına izin verdi, bu yüzden otomobiller Amerika'ya çok hızlı yayılmıştı. Ancak benzinli ilk otomobilin yaratıcıları iki Alman'dı - Karl-Friedrich Benz ve Gottlieb Daimler.

Çöp kutusundaki bir dosyayı silerseniz, dosyayı kalıcı olarak silersiniz

Bir dosyayı çöp kutusuna aktardığınızda, dosyanın kendisini değil, bilgisayardaki konum bilgilerini silersiniz. Dosyanın kendisinden kurtulmak için çöp kutusunu temizlemeniz gerekir - aksi takdirde dosyayı istediğiniz zaman geri yükleyebilirsiniz.

Telefonlar Kansere Neden Olsun

Cep telefonlarının popülerliğinin artmasıyla birlikte, kansere neden olabileceği yönünde artan bir konuşma var. Aslında, bunun hiçbir kanıtı yoktur ve herkesin bahsettiği radyasyon, yalnızca tüm tekniğin özelliği olan bir enerji radyasyonudur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.