FormasyonOrtaöğretim ve okullar

İtalya'nın Volkanlar: Ülkenin ateş püskürten dağlar bütün bir açıklaması

İtalya Volkanoloji vatan olarak kabul edilir. Bu ülke devlet mizaç insanları tarz ve arazi hemen nüfusunu maç için: Sıcak, mobil, saat patlayıcı ve hatta patlayan de. Apeninnsky yarımada genellikle aşağı yakmak için tehdit, devletin güneyindeki dağınık İtalya'da deprem ve volkanlar, muzdarip "çizme". Bu nedenle böyle bir "mizaç" Güç yaşamak birçok kişiye göründüğü gibi kolay ve güvenli değildir. yarımada üzerinde aktif ve sönmüş ateşli dağ vardır.

büyük aktif volkan Avrupa'da

İtalya'da birçok volkanlar Avrupa'da tehdit etti. Avrupa kıtasının en yüksek yanardağ - bu devlerin biri Etna olduğunu. Bu yer almaktadır Sicilya adası. Bu volkan her yıl birkaç kez, ve sık patlamalar patlak. Antik çağda, Etna Olimpiyat tanrılar, devler ve Tepegözlerin doğduğu kabul edilir. Volkan orada yarım milyondan fazla yıl vardır, ama turistler arasında popülerliği söndürülür değildir. Aksine, burada düzenli aşırı macera ve adrenalin hayranları çekiyor.

İtalya'nın Volkanlar yerel nüfus tarafından seviliyorsunuz. Onlar bir sürü sorun getirmek gerçeğine rağmen, yine de aşırı ve bekçi izle. Etna yana tamamen aynıdır. o seyahat arasında en popüler konu olduğu için İtalyanlar, dağ onun hemşire düşünün. Etna ortalama her üç aylık patlak. Ama lav yanan her 150 yıl sonraki krateri bulunan bir köyü yok. Ama bu Etna yamaçları kolonize engel olmaz. lav kül yerel toprak tarım ve bereketli için inanılmaz bereketli olduğunu yapar gibi İtalyanlar, evlerine ve yetiştirme çiftliklerinde inşası için bu yeri seçin.

Efsanevi hikayelerden biri yanardağ bağırsakları devlerini yenik söylüyor. Onlar Olimpiya tanrılara karşı savaşan ve kaybetti. Şimdi zincirleme, orada oturan ve bunlar serbest kalacak ve Titan'ları öcünü anın başlangıcı bekliyor - kardeşlerini. Büyük bir Hephaestus Etna kendisi yaşıyor.

tüm volkanlar listesi ve bunların çoğu tehlikeli bir açıklaması

İtalya'nın Volkanlar, biz daha fazla sağlamak ihtişamı ve gücü vuracak olan listesidir. Onlar on binlerce yıl içinde sahip ve doğa acımasız nasıl olabileceğini kanıtlıyor. İtalya'da böyle ateş püskürten dağlar var gibidir:

  • Vezüv.
  • Etna.
  • Stromboli.
  • Vulcano.
  • Solfatara.

Bu listede en tehlikeli geri 6940 M.Ö. meydana Vezüv vardır. Bu kıta Avrupası bulunan tek geçerli ateşli dağdır. Vezüv yüksekliği 1281 metre ulaşır, ve krater çapında yaklaşık 750 metredir.

Bu Vezüv 79 AD Pompei'nin ünlü şehri gömdüler ve Herkulaneum şehir onunla. Bu yıldan itibaren, volkan yaklaşık 30 kat daha fazla patlak vardır. Bu özellikle İtalya ve Napoli arama kartı. son volkanik patlama 1944 yılında gerçekleşti.

Stromboli - "Akdeniz Işık"

İtalya'da tüm yanardağların turistler için inanılmaz bir ilgi göstermektedir. "Akdeniz işaret" olarak adlandırılan bir Stromboli, özel ilgi kışkırtır. Her şeyden önce, ben son bir kaç bin yıl boyunca bu işten hep patlak gerçeğiyle Bu nesne ilgileniyorum. Aynı küçük adada bir dağdır.

volkan 924 metre yüksekliğinde düzenli koni vardır. gece Özellikle büyük bir Stromboli. Bu geziler çoğunluğu onun için düzenlenmiş şu anda oldu. Bugün, volkan sadece 2007 yılında ortaya çıktı ikisi üç aktif kraterler vardır. Bir saat için birkaç dakika gözlemlenen aralıkları patlamaları arasında. 100-150 metre yüksekliğinde püskürme volkanik bomba, kül ve gazlar dışarı atılır. Ama bazen emisyon iki üç kilometre yüksekliğe ulaşır.

Vulcano volkan

Bizim malzemedeki olan fotoğraflar olan İtalya'da Volkanlar, bir zaman çok, çok uzun bir süre boyunca kurdu. Vulcano ada üzerinde bulunan volkanik kökenli nesnelerin grup - Bunun kanıtı Vulcano olduğunu.

Vulcano Pleistosen sırasında, yaklaşık 136 bin yıl önce oluşum sürecini başlatmış durumdadır. Altı aşamada oluşturuldu. Zamanla, adanın güney bölümünden dağın faaliyeti kuzeye taşındı.

Pozzuoli Volkan

Bizim yazıda İtalya'da volkanlar ne isim söyleyecektir ve tüm mevcut nesneleri nitelendirdiler. Ama yine Solfatara denilen kimse yoktu. Bu Pozzuoli küçük kasaba yer alır. Tipik volkan dağı krater bulunduğu ortasında belirir. kükürt kaynakları ile durum farklı: Bir iki kilometrelik çevre ile tek krater.

krater köpüren merkezinde ve sülfürik çamur kaynar. Ve burada zemin üzerinden ve çok yüksek sıcaklıkta olduğu çift kükürt gazları bulunmaktadır çıkardı. o yeraltı dünyasına çok girişidir - Eski Romalılar volkan Solfatara düşündük. Bugün volkan için turistik ve araştırma tesisidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.