Haber ve ToplumDoğa

Mantar ağaçları üzerinde büyüyen: yenilebilir türleri makromisetler

Tipik olarak, "sessiz avcılar" zemin ve çöp üzerinde avlarını arayan ve nadiren bir tanesi ağaçlarda yetişen mantara dikkat. Ancak bu makromisetler arasında yenilebilir ve çok lezzetli vardır. Mantar ağaçlarının büyüyen, önsel "sessiz avcılık" çoğunluğu konumu tahminleri olmadıkça, uygunsuz gördüğü.

istiridye mantarı

Bu nispeten ünlü mantar makromisetler. İstiridye - olan yenilebilir bir mantar üzerinde büyüyen bir ağaç. Ad kendisini anlatır. istiridye Hat yuvarlak ve bir yelpaze gibi kaynaşık. İlk başta, bu mavi-gri veya mavi-gri renkli, kıvrılmış kenarlı dışbükey ve daha sonra uhovidnaya veya ince kenarlar, mat, yumuşak çelik, gri veya sarı-beyaz renkli, huni şeklinde. Mantarlar etli, yoğun beyaz eti. Daha sonra, bu grimsi katı ve rezinistoy haline gelir.

Toplama mantar Mayıs ve Haziran aylarında, bir ağaç üzerinde büyüyen ve sonbaharda (donma önce). Bu kütükleri ve üzerinde yetişen gövdeleri döken türü (meşe, dağ kül, söğüt, kavak, karaağaç, huş ağacı). gri ve parlak: mantar iki biçimi vardır. ortalamasının Pişirme özellikleri.

Grifola Frondosa

Bu aynı zamanda, polipler makromisetler ağaçları olarak adlandırılır, fakat halk bu mantarın ram adı altında da bilinmektedir. Meyve gövdesi, oval ya da küre şeklinde, kardeşlenme, yaprak şeklinde bir şekle sahiptir bıçakları, şapka, 80 cm'lik bir çapa kadar büyüyebilir, bir çok dallı. Ağaçlarda büyüyen Bu mantar 10 kg veya daha yüksek bir ağırlığa ulaşabilir. Yasaya göre, en büyüklerinden biri ağaçlarda büyüyen bu mantar düşündü. Bu makalede görebilirsiniz Grifola Frondosa fotoğrafı.

Her bir şapka-bıçak genellikle dalgalı pürüzlü kenarlı, mat ve ince cidarlı olan, lifli veya radyal olarak buruşuk makromisetler. Gri, gri ve toprak rengi, kahverengi kahverengi veya sarımsı-kahverengi renk olabilir. Her bir kapağın bir genel temel kaynaştırılır bir elyaf, uzunlamasına çukurlu, yan, eksantrik, kısa bacağı bulunur. et, parlak sert, esnek olmakla birlikte, yaş ile daha sert hale gelmektedir. Bu redechny tat ve hoş bir keskin bir kokusu vardır.

Bu yaprak döken ormanlarda dönemi Ağustos-Eylül toplanan makromisetler. mantar-ram antik meşe gerekçesiyle bulunabilir, bazen akçaağaç. güney bölgelerde genellikle kestane ve kayın üzerinde büyür. Orada ilk don önce hasat edilebilir. Ağaçlar bu beyaz çürük gelişimini kışkırtır makromisetler. bu da çok lezzetli, sadece yenilebilir mantar-ram. Nedeniyle o daha büyük bir kütleye kazanıyor olması nedeniyle, tek bir örneği bütün aile beslemek için birkaç kez olabilir.

Sülfür sarı STYROPHOR

Ağaçlara sadece genç şartlı yenilebilir büyür Bu mantar. Beslenme yaprak döken ağaçlarda yetişen sadece bu numuneler olabilir. kozalaklı ikamet makromisetler zehirlenmesi ve halüsinasyonlara neden olabilir.

kalın, konsol mantar meyve verici gövdesi, dairesel gövde tarafına yapışkan, kaba yelpaze şeklinde. dalgasız ve ince - Kenar bir sonraki oval ve kalın ve vardı. Renk sarı turuncu veya pembe-turuncu. Selüloz daha sonra bir katı haline gelir, esnek, sulu beyazımsı. bunun kokusu hoş. dönem Mayıs-Eylül içinde mantar toplamak. Makromisetler genellikle eski ölü ya da zayıflamış yerleşir ağaçlar (söğüt, meşe, kül yapraklı akçaağaç, armut).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.