Sanat ve EğlenceFilmler

Alexander Mitta: biyografi, filmografi, kişisel yaşam

Alexander Mitta - Rus sinemasında önemli bir rakam. Filmleri Mitta onun yazarın okul stüdyosunda ders katılıyor zengin deneyime Aleksandra Naumovicha, öğrenmeye istekli bütün ülkeyi ve genç yönetmenleri bak. Nasıl bir ünlü film yönetmeni olarak kariyerine başlamak için? Ya filmler Mitta kamuoyu ile büyük başarı keyfini?

Biyografi Aleksandra Mitty

Asıl adı Mitta - Rabinovich. onun sanatsal kariyerinde, Alexander yakınlarının birinin adını ödünç takma aldı.

Alexander Mitta - bir yerli Moskof. O 2013 yılında 1933 doğumlu, yönetmen 80. doğum gününü kutladı.

Mitt o sinema dünyasına tarafından çekici olduğunu fark etmedi. Yüksek eğitim diye Kuibyshev ismini Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinde aldı. Sonra Aleksandr Naumovich birçok çizgi roman bir iş karikatürist var.

Mitt VGIK mezun olduktan sonra ( "Sibiryachka") Alekseem Saltykovym ile takım ve ilk filmi "My Friend, Kolka!" Londra Film Festivali'nde resim ödülünü yapılan ve daha önce (sanat yönetmeni Sovyet yönetmen Mikhail Romm idi) Mitta sinema dünyasına kapıyı açtı.

Aktörün işi

Alexander Mitta hayatı boyunca yönetmen koltuğuna harcanmamış. Kariyerinin ilk aldığı ve filmde oyunculuk deneyimi olan.

1966 yılında, film, Marlena Hutsieva dışarı Sovyet ekranlarında "Temmuz yağmur." Film Helen tarafından oynanan bir genç kadın hakkındadır içinde Biz Evgenii Uralovoy, umut verici bir bilim adamı Vladimir ile bir ilişki kurmak için çalışıyor. Bazı çatışmaların bir dizi gittikten sonra, çift nihayet kırar. Aleksandru Mitte teybe know-tüm sıkıcı Vlad rolünü talimat verdi.

Film kötü dram bulundu filmi eleştirmenler tarafından alındığı "Temmuz Yağmur" gerginlikler oldukça zayıf ve zoraki olduğunu.

Mitt sonradan çerçevedeki birkaç kez göründü ama kendini vurarak dahil olan projelere de. Biz gösteri bahsediyoruz "Sınır: Tayga roman", "Şükürler geldin!" Ve filmi "Sıcak Cumartesi".

Yönetmenin işi

Filmografi Aleksandra Mitty 18 eseri bulunmaktadır. Bunlardan, en popüler yalnızca dört resimlerdir.

İlk kez, daha sonra ünlü bir oyuncu oldu ekrana Elena Proklova, çıktı için Kinopovest "Kapı açma Zil" Bu filmdeki yönetmenin 1965 yılında çekildi. kayışın arsa Pioneer ile ilgili olarak hafif bir duygu deneyimli liseli Tanya Nechayev yerine takılmaktadır. ilginç insan performansları arayan, öncü toplanmasını organize etmek yardımcı olur: Kız onun sighs nesneyi memnun etmeye çalışıyor. Genç adam Tanya görmez ve buz pistinde, o farklı kız ile onu karşılar: Ama yardım etmedi. değil onun roman kahramanı ve Pioneer hayal kırıklığına uğradım - Sonunda Nechaeva Peter farkeder.

Venedik Resimde Ana ödülü kazandı "Kapı açma Zil" - "Aziz Mark Aslan"

1976 yılında, Mitt "Çar Peter Moor evli Nasıl Öyküsü" adlı bir tarihsel filmi aldı. yazma eserlerden Aleksandra Pushkina dayanıyordu bantlayın. Ibrahim Hannibal efsanevi Vladimir Vysotsky oynadığı filmde. Mitta arasındaki bu filmde Vysotsky sonra ve bir dostluk yukarı çarptı.

Mitt da "Ekip" adı verilen ilk Sovyet felaket filmi yazarıdır. Sovyet yolcu uçağı hikayede Petrol İşçileri kurgusal kentinde havalimanına indi. Bir deprem oldu, pist yıkıldı. Ama şu anda, Tu-154 mürettebatının yakında her şey etrafında lav kaynar dökmek, çünkü havadaki uçağı yükseltmek ne olursa olsun gerekli olacaktır. kahramanlar kaçmaya yönetmek eğer bilinmemektedir çünkü film, muallakta kitlenizi?

Geçen filmin Direktörü en ünlü TV dizisi "Sınır sayılan işlerdir. hemşire Marina, kaptan ve teğmen Goloshchekin Stolbov arasındaki aşk üçgeninin trajik sonucu hakkında anlatıyor Tayga roman",. Film, Olga Budina Marat Bashar Aleksey Guskov Renata Litvinova ve diğerleri gibi ünlü aldı.

Alexander Mitta: Aşk hayatım

Aleksandr Naumovich onun şimdiki eşi Lily Mayorov başka bir adamla açtı. 2017 yılında Alexander Mitta ve eşi elmas düğün kutluyoruz. bir oğlu Eugene, bir sanatçı olarak çalışmaktadır - çift sadece bir çocuk.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.