KanunDevlet ve hukuk

Demokratik Cumhuriyeti - bu hükümetin bazı şeklidir? Konsept ve modern toplumda örneklerin çeşitleri

Demokrasi - toplumun gelişimi en yüksek şekli. ortak iyi memnuniyeti ve kendilerini topluca kabul insanların çıkarları konusundaki kararlar. Sadece bir toplumun gücünün tek meşru kaynağıdır.

Seçim liderleri adil seçimler yapılır.

ilk etapta Demokratik bir toplumda bu tür hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük, insan hakları, görevi kötüye olmaması kural olarak değerlerdir.

Demokratik bir cumhuriyet nedir

Demokratik Cumhuriyeti - hükümet biçimidir. Güç insanlar veya belirli bir süre için temsilciler tarafından seçilen yetkililere aittir.

Demokratik Cumhuriyeti - insanlar her zaman bağımsız basarak sorunları çözme sürecine müdahale edebilir bir toplumun şeklidir. Bu hak, halk oyu ile yapılır - referandum.

Demokratik Cumhuriyeti - vatandaşların eşit haklar, basın ve konuşma gösteriler özgürlüktür. Bu tür bir sistem güç yapıları kontrol ve keyfi olmadığı anlamına gelir.

Demokratik Cumhuriyeti - devlet gücünün etkili bir sistem. seçilmiş liderlerinin fonksiyonları tahsis yetkileri ötesine gidemez.

Burjuva-demokratik cumhuriyet - ulus resmen özgürlük ve eşitlik sahip olduğu ulus binanın özel bir formu. Ama gerçek güç burjuvaziye aittir. Diğer bir deyişle, insan hakları ve özgürlüklerin lehine sınırlıdır "özel insanlar." Liberal demokrasi gerçek demokrasinin antitezi.

Demokratik Federal Cumhuriyeti - Birden ajanslar arasında devlet kuvvetler ayrılığı. Aynı zamanda ülke tüm görevli hak ve vatandaşların özgürlükleri ile demokratik yönetişimin genel kural saygı duyulmalıdır.

Demokratik cumhuriyetlerde Ortak belirtileri

Neredeyse "demokratik cumhuriyet" adında ifadesini olan tüm ülkeler, siyasi sistemin baş sosyalizmi koydu.

Parti sistemi genellikle tek bir parti oluşur. Sonunda muhalefetin doğru eleştiri eksikliği gücünün kaçınılmaz kötüye götürür.

tahta liderlerinin şartları sınırsızdır. Onları değişen hiçbir gerçek bir olasılık yoktur. insan hakları sınırlama yoktur.

Aşağıda ifade "demokratik cumhuriyet" mevcut olduğu adına, ülkenin en ünlü.

Kuzey Kore

Kuzey Kore dokuzuncu Eylül 1948'de kuruldu. Popüler bir gayri adı - "Kuzey Kore".

Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin başkenti - Pyongyang şehri.

yani çiftçiler, aydınlar ve işçiler - Resmi olarak tüm güç "İşçi Partisi" aittir. Kim Jong-un - Onun kafası ve kombine ve devlet başkanı hanedanının hükümdarlarının üçüncü temsilcisidir.

Resmi olarak iki tane daha oyun vardır. "Sosyal Demokrat" ve "Heavenly Way dinin Genç arkadaşlar. Tabii ki, her konuda "İşçi Partisi" nin temsilcileri ile anlaştı.

sadece kendi gücüne umut için gerekli olduğu anlamına gelir "Juche", onların toplum ideolojisini oluşturmada kullanmak Kore Demokratik Cumhuriyeti.

Hükümetin formu - parlamenter bir cumhuriyettir. parti sayısı - Bir.

Koreli Demokratik Halk Cumhuriyeti kişi başına 1.200 $ olan gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH), nispeten düşük bir değere sahiptir.

İnsani Gelişme Endeksi (oturma, okuma yazma, eğitim ve uzun ömürlü bir standart) - düşük.

Demokratik Halk Cumhuriyeti, Pyongyang şehrin başkenti aynı zamanda ülkedeki en büyük metropolü olan.

Devlet Nüfus - mono-etnik. Koreliler - Nüfusun% 99'dan fazlası.

Kuzey Kore'nin ekonomik durumu

Devletin ekonomi - planlanmış. İstisnasız tüm sektörler (ekonomi, sanayi, ticaret) sıkı kontrol altındadır.

Yirminci yüzyılın yetmişli kadar, cumhuriyetin mali durum arttı. Ekonomi çalışması, bir gelişme var.

Ancak, askeri sanayi büyüme oranları üzerinde harcamalarında önemli bir artış sonra negatif çıktı. Son otuz yıl içinde ulusal para bir nüfus yoksullaşmasına, varsayılan, devalüasyon gördük.

Yabancı yatırım belirli bir miktar rağmen, ekonomik kalkınmada önemli bir ilerleme görülmez.

askeri sanayi maliyetlerinin büyük bir kısmı nükleer programına gerçekleştirilir. Resmi rakamlara göre ilk başarılı testler 2005 yılında yapılmıştır.

Doksanlı yılların başında, ülke binlerce kişinin ölümüne yol açan kıtlık, kucakladı. Olaydan sonra, özel sektör büyümesinin alanında kolaylıklardan olmuştur.

oy kullanma hakkı on yedi ile geliyor. Her beş yılda bir, parlamentoya itirazsız seçimler (Yüksek Halk Meclisi) vardır.

Kore Demokratik Cumhuriyeti'nin başkenti - yönetim yaklaşık on milyon insan olduğunu, dünyanın beşinci büyük ordusu tarafından gerçekleştirilen bir yer.

DMKR

Demokratik Kongo Cumhuriyeti - (dünyada onbirinci) büyük Afrika'da alana göre devletin bir. Ayrıca nüfusun (neredeyse 78.000.000 kişi) açısından ilk ülkelerden. 1971 ile 1997 yılları arasında bu isim Zaire vardı.

devlet ve iyi insan kaynaklarının büyüklüğü "önledi değil" Yıllardır ülke gezegende fakir ülkelerin üst listesinde olması. 2012 yılında, bu üzücü sıralama bile tepesinde.

insan kaynakları endeksi düşüktür. Kişi başına düşen GSYİH üç yüz dolar aşmıyor.

Parlamento başkanı ünlü özgürlük savaşçısı Patrice Lumumba oldu - May 1960 gerçekten ülkenin tarihinde önemli bir dönüm noktası olacaktı. Zaten Haziran ayında, devlet Belçika'dan bağımsızlığını kazanmıştır.

Aynı yılın Eylül ayında yeni Başbakan cumhurbaşkanı tarafından görevden alındı.

Ülkenin tamamen 1963 yılında sadece BM birliklerini durdurabilir isyan olaylarından, karşısında.

Nedeniyle 1965 devrime görevden alındı ve devletin başıdır. Bu, iktidara Mobutu geldi.

Ilk şey yeni diktatör tek parti sistemine girer - "Devrimin Halk Hareketi" Bu süre boyunca, ülke isyanları ve isyanlarına sarsıldı. Mobutu sıkça kamu infaz uygulanmaktadır.

ülkedeki durum

devlet yolsuzluk ve rüşvet saplanıp edilir. Ve tabii ki, yoksulluk. hükümetin başı Ülkenin dış borç eşit kişisel kaleleri, modern filosu ve küçük bir "birikim" vardı. Mantıksal sonuç varsayılan sayısıdır. kriz son 60 yılda ülke ki, hiçbir zaman bir kez gelmedi.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti kişiliğinin güçlü kült korumak için. Mobutu "halkın babası" ve diğer az iltifat sıfatları "milletin kurtarıcı" olarak adlandırıldı. Her yerde bile banknotların ile yaptığı portreler, rozetler vardı "ciddi" Sese Seko gözlemledi.

Uzun zaman cetvel için Amerikan yanlısı bir politika düzenledi. Ama Soğuk Savaş sonrası, iki ülke arasındaki ilişkilerin hızla bozulmuştur.

Diktatörün ayrılmasından sonra ülke

Seko 1997 yılına kadar iktidarda kaldı Sese, bu girişimi sonucunda yerinden edilmiştir. Cetvel ülkeden kaçtı ve aynı yıl, Fas öldü.

Kişiliğin aynı kült, seçimlerin olmaması - durum daha Laurent-Desire Kabila iktidara gelmesi ile geliştirilmiş değildir.

iç savaşın sona ermesinden ve ekonomik durum bazı iyileştirme - göreli istikrar oğlunun gelmesiyle geldi.

DRA

Afganistan Demokratik Cumhuriyeti - politik dünyasının harita ve on beş yıl (Nisan 1978-Nisan 1992) hakkında sürmez bir ülke.

parti sayısı - Bir.

Devletin Tarihçesi hükümeti temsilcileri yol açtı devrimi ile başladı "Demokratik Halk Partisi." Ama direniş sadece ülkede artacaktır.

Sert çatışma ve birkaç liderlerinin değişim birkaç ay sonra Hafizullah Amin iktidara geldi. Dış politika olarak, yeni "direksiyon" ABD'de odaklanmaya karar verdi. Sonuç olarak, onun öldürüldüğünü ve "Sovyet yanlısı" kursla sosyalizmin güç destekçileri geldi. ülkede SSCB asker bindirildi.

Sovyet dönemi

bayrak değiştirildi ve İslam devlet sembollerinin atama çıkarıldı. Tabii ki, nüfusun çok bu değişikliklere karşı olduğunu ve aktif dışarıdan askeri güç direndi. Kalıcı sabotaj ve hükümet güçleri tarafından saldırılar yollar, köprüler, hastaneler, konut ve okulların yeniden inşası için girişimlerini etkisiz. İsyancılar Yeni hükümet, altyapı, ekinler, araçların destekçileri yok etti.

ekonomik ve askeri açıdan SSCB Güçlü yardımı, devlet bile biraz gelişmesini sağladı. Ama topraklarının önemli bir kısmı "mujaheds" içindi.

1989 yılında Sovyet çekilmesinden sonra, uluslararası izolasyon karşısında, Afganistan Demokratik Cumhuriyeti üç yıldan fazla kalmadığını sürdü. Nisan 1992 yılında sermaye isyancılar tarafından ele geçirildi ve İslam'ın önceliği kurtarıldı.

aslında askeri açıdan hayatın uzun yıllar rağmen, bu demokratik cumhuriyet ülkenin vatandaşlarının adına nostalji olduğunu - o zaman altyapısında büyük çaplı bir iyileşme vardı. Böyle destek Sovyetler Birliği 8000000000 dolar, yılda en fazla on beş bin ölü asker ve önümüzdeki yıllarda askerler için psikolojik destek için acil ihtiyaç mal oldu.

SADR

Sahrawi Demokratik Cumhuriyeti Arap Cezayir, Moritanya ve Fas tarafından sınırlanmıştır. Bu kısmen durum kabul edilmektedir.

Bu bölgede yaşayan sakinlerinin ilk günlerinden itibaren, ben bağımsızlık için mücadele etmek zorunda kaldı.

On dokuzuncu yüzyıldan beri bir oldu İspanyol kolonisi. Yerel kurtuluş hareketi ve Fas tarafından topraklarına iddiaları geri çekilmeye İspanyollar zorladı. 1975 yılında bir anlaşma Madrid'de imzalandı.

İspanya Fas ve Moritanya arasında eski kolonisi bölünmüş.

kurtuluş hareketi

Tabii ki, kurtuluş hareketi (Frente) bu tür çıkış yolu düzenlenmemiştir. Ve çatışmalar Arap ülkelerinde beri devam etmektedir.

Cezayir Kapsamlı destek 1976 yılında olayların arenadan Moritanya kaldırın ve toprakları üzerinde hak feragat yardımcı oldu. Ancak, bu topraklar bir zamanlar parçası Fas güçlü ordunun bayrağı altında geçti.

Polisario istenen alana% 20 sahip olmaya devam etmektedir.

O zamandan beri, çatışma belirsizlik içindedir. Her iki taraf, bölgelerini düşünün. Herhangi bir zamanda mücadele devam edilebilir.

GDR

Alman Demokratik Cumhuriyeti bir zaman yeterince uzun süre bulunduğu - 7'den 1949 3 Ekim 1990 Ekim.

İkinci Dünya Savaşı Almanya'nın son işgal üç bölgeye ayrılmıştır sonra, sonradan ikiye dönüştürdü.

Daha sonra, batı kapitalist ülkelerde etkilendi ki, ilk Batı Almanya olarak tanındı. GDR ayrıca Sovyetler Birliği üzerinde yoğunlaştı.

Almanya Demokratik Cumhuriyeti onun temel amacı kapitalizme karşı mücadele etmektir. Resmi olarak ülke bağımsız oldu, ama gerçekte tüm malzeme konular Moskova yardımıyla çözüldü.

devlet durum

Ülke genelinde polis, kolluk kuvvetleri, karşı istihbarat istihbarat servislerinin, bir dallanmış dalı oldu. Bu muhbir kararlı bir ağ oluşturur. Dolandırıcılar genellikle aile üyesi olurlar.

ilk ve tek başkan bir Alman Komünist Wilhelm Pieck oldu. tarım-muhafazakar, sol milliyetçi, liberal, muhafazakar - Siyasi partiler birkaç olmuştur. Ancak yine Anayasa'da iktidar partisi Komünist olduğunu, yazılmıştır.

Sovyetler Birliği ülkenin yeniden inşası büyük yatırım yapmıştır. Büyük harcamalarına gitmek zorunda kapitalist "komşu" yanında olmak. GDR yılında elektronik, optik, demiryolu teknolojileri, otomotiv ve kimya sanayi, gemi inşa yapımını geliştirilmiştir. Birçok pozisyonlar için SSCB bölgelerinin gelişimi aştı.

ekonominin başarısı paralel olarak, her kişinin bu özel hizmetlerin inceleme altında olduğunu hissediyorum. Seyahat yurtdışında son derece sorunlu olmuştur.

O zamandan bu yana fazla yirmi beş yıl sürdü Almanya'nın birleşmesinden. GDR dönemi belirsiz tahmin edilmektedir. Birisi başkaları ise nefretle, nostalji ile hatırlıyor.

DDR

Rus demokratik cumhuriyet ilanından sonra altıncı Ocak 1918 sadece birkaç saat süren Kurucu Meclis V. M. Chernovym başkanlığındaki. sınırları ve eski Rus İmparatorluğu'nun milli autonomies Planlanan birliği. Cihaz - Federal.

Demokratik Rusya Cumhuriyeti bir yıl için seçilir, Başkan tarafından yönetiliyordu. O bakanlar ve ordu liderliğinin görevden dahil geniş yetkiler, mutlaka bulunurdu.

Devlet başkanı iki meclisli parlamentoyu belirlemek üzere planlanmış. Cumhuriyetin Başkenti Petrograd şehir haline geldi.

Aynı gün, Ocak 1918'de altıncı, Tüm Rusya Kurucu Meclis dağılması üzerine bir karar çıkardı. federal ve aldı eğitim tarihindeki aynı otorite anda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.