SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kuru Dudaklar: Nedenleri ve Çözümleri sorunlar

Çok hassas olduğu kadar rüzgarlı koşullarda en dudakların derisini etkiledi. çatlamayı kişi yol açan onları yalamak için karşı konulmaz bir dürtü neden kuru dudaklar hissederse mikrofloranın bozulmasına epidermis. Sonra rahatsızlık için daha sonra çatlaklar, ağrı ile karakterizedir daha eklemek ve, gerginlik hissi, peeling ve edecektir.

Kuru Lips nedenleri.

Ayrıca hastalığın bir olayda olumsuz hava koşulları diğer nedenlerle çeşitli etkileyebilir. Örneğin, nem yetersiz miktarda vücuda girdikten. Uzun çay, kahve, et suyu ve meyve suyu ilave olarak, ortalama bir insanın gün boyunca iki litre su tüketimi beklemek farkında olmuştur. Bir kahve ve alkollü içecekler, tüm organizma kurutma katkıda bulunur. Kuru ağız S., elbette, özellikle A vitamini, B12, E eksikliği olan, vitamin eksikliğinden kaynaklanan ve olabilir

sinir sisteminin durumu tüm iç organların çalışmasını, hem de ciltte etkiler. Nedenle, düzenli stres ve ağır depresyon kesinlikle sağlığınızı etkilediği unutulmamalıdır. Kuru dudaklar ağır fiziksel emek veya yorucu zihinsel çalışma yapan kişilerde çoğunlukla görünür. amacıyla sağlıklı olmak ve ruh ve beden, sosyal faktörlerin etkisinden kendilerini korumak için gereklidir.

Bu şaşırtıcı sırasında veya bulaşıcı hastalık sonra bu sorunun meydana gelmesi, hem de ilaç herhangi bir bileşenine karşı bir alerjik tepkinin gelişmesi değildir.

Zaten kuru dudaklar var ise, o zaman bu hastalıkla mücadele edilmelidir. ilk şey beden "besleme" ve sıvının istenen hacme teslimini sağlamak için. Buna ek olarak, tamamen sizin diyet elden geçirme gereklidir. Bir vitamini eksikliği daha fazla balık ve deniz ürünleri yiyerek telafi etmek kolaydır, meyve kayısı ve havuç tercih daha iyidir. B12 vitamini peynir, domuz veya sığır kalp ve karaciğer ile zenginleştirilmiştir. Hepimiz C vitamini örneği, greyfurt, mandalina ve portakallar için, büyük miktarlarda turunçgillerde bulunur biliyoruz, ama vahşi bunun bir sürü, siyah frenk üzümü ve topalak yükseldi. Ek bir yardım olarak, herhangi bir vitamin kompleksi satın alabilirsiniz modern eczanelerin yararı bu ürünlerin geniş bir yelpazede sunuyoruz.

Düzgün cilt bakımı eğer Ağız önlenebilir. Örneğin, cilt soğuk hava veya UV ışınlarına maruz kaldığı kış ve yaz aylarında, sürekli besler ve dudakları nemlendirmek gerekir. Bu görev ile mükemmel bitkisel yağlar, onun iyileştirici özellikleri ile bilinir özellikle deniz topalak, baş.

Geleneksel tıp maskesi aşağıdaki iyi çalıştı Çünkü: 15 yaşında bal ve vazelin, nedenleri ve rezerv dakika eşit oranlarda karışımı bu tür ajanların olumlu etkileri artık maske dudakların çıkarıldıktan hemen sonra görülebilir. bebek cildi için özel olarak tasarlanmış ve zararlı yabancı maddeleri içermediğinden Birçok kişi, bunun yerine yeni çıkmış kremler ve diğer kozmetik ürünlerde tamamen normal bir bebek kremi kullanmayı arasında tercih ederim. Burada dudak derisi Her yemekten sonra ve hatta içilen sigara sonra yatmadan önce işlenecek.

Periyodik olarak kan dolaşımını artırmak ve böylece kuruluk çıkmasını önleyecek bir masaj dudakları ve iletir. Ama dikkatli olmak yaklaşık 20 dakika tutulmalıdır çay yapraklarının temelinde bir kompres ile cildi gevşetmek gerektiğini önce. Masaj hafifçe bastırarak ya da dairesel hareket taşıyan fırça yumuşak kıllı ya parmak uçları ile gerçekleştirilir. Ve hatta küçük çatlakların varlığı, böyle bir prosedür sadece zarar unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.