SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Erkeklerde Prostatit: Farklı yöntemlerle tedavi

Prostat bezinde inflamatuar bir süreç ile karakterize bir hastalık prostatittir. Kısa bir süre akutca ilerliyor ve daha sonra hızla kronik bir duruma geçiyor. Prostatit, erkeklerin bir hastalığıdır, genellikle bakteriler tarafından uyarılır, ancak doğa bakteriyel olmayabilir. Hastalık tedavi edilmezse, iltihaplanma süreci diğer yapılara yayılır ve bazı durumlarda prostat bezinin yok olmasına neden olabilir.

Erkeklerde prostatit: antibiyotik tedavisi

Antibakteriyel ilaçlar etkili bir şekilde patojen bakterilerle savaşır ve bu nedenle bulaşıcı bir yapıda olan prostatit için reçete edilirler. Belirli bir ilacı yalnızca tanıdan sonra seçebilirsiniz. Durumda görünür gelişmelerin görülmesinden itibaren üç gün geçtikten sonra uyuşturucu başka bir ilaçla değiştirilirse. Hastalığın tedavisinde en etkili antibakteriyel maddeler fluorokinolonlar, makrolidler, tetrasiklinlerdir.

Erkeklerde Prostatit: Hormonlarla Tedavi

Prostat bezi hormon bağımlı bir organ olup, işleyişi vücudun androjenler ve östrojen seviyesinden etkilenir. Bu nedenle, prostatit tedavisinin yollarından biri, hormon dengesinin doğru yönde kaydırıldığı hormon tedavisidir. Örneğin, antiandrojenik ilaçların kullanımı, dolaylı olarak iyileşmeye katkıda bulunan prostatın glandüler dokusunu azaltabilir.

Erkeklerde prostatit tedavisi: fizyoterapi

Kronik olarak çalışan hastalığın tedavisinde fizyoterapinin farklı sürümlerini uygulayın. Bu, pelvik organlarda pelvik organları güçlendirmek için yapılır ve bu da antibiyotik tedavisinin etkinliğini artıracaktır. Tedavi için:

  • Elektrostimülasyon, bu esnada, kas elemanları geri kazanımına izin veren, dürtü akımları prostat bezine uygulanır. Bu nedenle, prostat salgısının çıkışında bir iyileşme sağlanabilir.
  • Lazer terapisi. Düşük yoğunluklu lazer ışınlarının yardımıyla, prostat kan arzı iyileştirilebilir ve sızma emilebilir.
  • Hipoksik terapi. Yöntem hastanın oksijen konsantrasyonunun azaltılmasıyla havayı soluduğu koşulların oluşturulmasından oluşur. Sonuç olarak vücut, prostat da dahil olmak üzere tüm organların kan dolaşımını bağımsız olarak harekete geçirmeye başlar. Bu sayede yerel dokunulmazlık yükselir, prostat bezindeki durgun olaylar ortadan kaldırılır, antibiyotik tedavisinin etkinliği arttırılır.
  • Vücudun oksijen içeriğinin önemli derecede arttığı hiperbarik oksijenasyon. Bu önlem ile bakteriostatik ve bakterisidal etkiler elde edilir, dokuların zehirlenmesi ve ödemleri ortadan kaldırılır, yenilenmeleri yoğunlaştırılır.

Erkeklerde prostatit: fitopreparasyonlar ile tedavi

Kronik bir hastalığın tedavisinde kullanılan bu yöntem kompleks terapinin bir parçası olarak kullanılmalıdır. Fitomedication kullanılır, çünkü yan etkilerin olmaması ve vücut üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle uzun süre alınabilirler. Dolayısıyla erkeklerde prostatitin popüler tedavisinde sirkülasyon, ginseng, ısırgan otu, burdock, St. John's wort ve diğer birçok bitki infüzyonu kullanılır. Hem dahili hem de harici olarak kullanılırlar.

Erkeklerde prostatit: cerrahi tedavi

Cerrahi son derece nadirdir, yalnızca komplikasyonlar durumunda: üretranın şiddetle daralması veya bloke olması durumunda tekrarlayan üriner enfeksiyonlar, kistler oluşur. Konservatif tedavi etkili olmadığında prostatın radikal eksizyonu da gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.