IlişkilerDüğün

Kumukça düğün - Gümrük ve ritüelleri bir dizi

Doğu halklarının bütün kutlamalar, farklı misafirperverliği, eğlenceli dans ve şarkı gibi Kumukça düğün. bayram günü genellikle tüm Köylülere davet edilir. Ancak bu evlilik töreni tek özelliği değil, çok daha dikkat çekici özel düğün törenleri hatta gerçek festivali sonra birkaç ay boyunca gerçekleştirilen olmasıdır.

Gelecekteki kocası babasının evini terk eder ve düğün öncesi birkaç gün yakın aile dostları bir süredir yerleşmiş. Sami Kumukça düğün gıda hazırlanması ile başlar, dekorasyon damat veli ev (töreninin ana parçasıdır içinde gerçekleşir). Şu anda ziyaretçi genç için hediye her türlü getirerek, gel. Sonra eve bir gelin getirmek. Bir genç kızın evinde Girilen başörtüsüyle kaldırılır. Bu özel Slav halkları arasında popüler bir düğün töreninde, "peçe kaldırılması," çok benzer. Bu kaygısız kız gibi yaşam ve yeni bir aileye geçişten ayrılmasını sembolize eder. Vur damat veliler tüm kutlama sorumlu bir mendil veya özel insanlar var.

damat, bu esnada, bir arkadaş evinde onun nikâh kutluyor. İşte şenlikleri daha mütevazı. Ancak, aynı zamanda ellerini, dans ve şarkı ile cömert bir muamele, dekorasyon düğün masa vardır.

düğün sonra bir süre sonra kocası babasının evine resmi bir ziyarette beraberindekiler. Geleneklere göre, bu ziyaretlerin yanı sıra genç kocası ebeveynleri ve ağabeyleri ile karşılayamamaktadır. Eşi ile, güya gizli görmek gerekir.

festivaller tamamlanmasından sonra kocasının ailesine cemaat eşleri simgeleyen en önemli ritüellerden biri düzenledi. Bu arkadaşları eşliğinde kız düğün sonra bir süre oda kocasının akrabaları bekliyor evin ekonomik-law dahil olduğunu aslında oluşur. Bu genç karısının her benimsemesi gerekmektedir. kadınların varlığının, sırayla, kız tılsım bir tür ve doğurganlık sembolü olan bir tutam tuz, ver. Genç bir eş olarak tatlı tatlılık bütün kadın akrabaları verir ve damadın anne duaları okumak için küçük bir halı gönderir.

o Kumukça düğün yapamaz onsuz Sonraki ayin, kocasının evinin önünde gitmek için izin verilir eşine tutarak sonra, "su taşımak" adını taşımaktadır. böylece keseleri, işlemeli eşarplar, tatlılar ve: Bu olay nişanlısı hediyeler hazırlar. arkadaşlar, akrabalar ve tanıdıkları ile suyun genç yapraklar, birlikte tören gününde. Yol boyunca, suçlu kutlamaları ilk köşenin ile, daha önce hazırlanan hediyeler iyi hediye takdim dağıttı. iktidara gelmişken, o biraz su almaya çalışıyor ve çocuklar varlığı bunu önlemek için her şekilde çalışıyoruz. tüm engelleri aşarak, tüm gel sürahi su alır.

Bu özel genç eşlerin dayanıklılık, sabır, itaat ve iş becerilerini test eder. Toplantı sonrasında o dışarı çıkmak ve çeşitli toplum etkinliklere katılmayı izni olur.

Yukarıdaki ayinler sonrasında yeni ailelerine evliler için bir dizi ziyarette başlar. Yukarıda yazılmış gibi, Kumukça düğün iki evlerde yapılır. damat şenlikleri geçti evin sahibi, onun genç ailesine ilk arama hakkına sahiptir. Ancak bu ziyaretten sonra, çift tüm akrabaları davet etmeye başladık.

Kumukça kişilerde Özellikle popüler ve lyubymv karısının ailelerini ziyaret edin. Onları ziyarete geldiğinde, genç kocası Tiffany yönelik bez para altına saklandı. Damadın bir arkadaşı da, sessizce değerli gelin şeyin evin dışına almaya çalışıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.