FormasyonBilim

Kullanılan sodyum oleat gibi?

Sodyum oleat, oleik asit, sodyum tuzudur. bileşiğin temel fiziksel ve kimyasal özellikleri, kullanımını tanımlamak.

fiziksel özellikler

sodyum oleat 220 santigrat derece arasında bir erime noktasına sahiptir. Normal koşullar altında, su ve sıcak etanol içinde mükemmel çözünür olan, beyaz ya da hafif sarı tozdur. sodyum oleat eter ve aseton (keton) içerisinde çözündürüldü değildir. Bu bileşik, modern deterjan ve sabunlar dahil edilir.

sodyum oleat, hidrofobik bir etkiye sahiptir. Bu malzeme kalsiyum sabunları, alkalin bileşenleri oluşumu ile açıklanabilir.

için seçenekler

Nasıl sodyum oleat alınır? onun oluşumu için temel inorganik bileşik - olan , sodyum hidroksit. tuzu oleik (organik) asit ile bir alkali kimyasal reaksiyon sırasında oluşan. Bu reaksiyon, ters çevrilebilir, böylece konsantre edilmiş sülfürik asit ile tepkime ürünlerinin oluşumuna karşı denge değişimi. higroskopik olduğundan bu, su molekülleri çeker.

Özellikler özellikleri

sodyum oleat özellikleri nelerdir? bileşik özelliklerinin üç gruba ayrılır:

  • Collegiate. Bu moleküllerin sayısına bağlıdır. Bu basınç düşüşü veya sıcaklık artışı, hacim bulunmaktadır.
  • Katkı. Molekül kuvvetlerin neden olduğu, molekül parçası olan atom grupları üzerinde toplamı olarak ifade edilmiştir.
  • Tasarım. Bu özellikler, renk verici bileşikler, dipol momenti içerir.

Sodyum oleat koloidal yüzey aktif maddedir. Bu heterojen tip sisteminin kararlı bir dispersiyon oluşturan onsekiz karbon atomundan oluşur. kimyasal yapı ile bağlantılı sınıflandırma Bu kimyasal bileşik, bir anyonik yüzey aktif maddedir. Malzeme, etiketleme PA dördüncü grubu için geçerli bir yıkama etkisi vardır Rehbinder. Temizleme etkisi, tuzlarının sulu bir çözeltisi ve katı yüzeyler arasındaki temas etmektir. sodyum oleat çözünürleştirilmesi özelliği de temizleme özelliğinin önemli kompleks bir terimdir.

Miselleşme kendiliğinden olan bir süreçtir. Ona göre, değişim miktarı Gibbs enerjisinin olumsuz bir göstergedir.

uygulama

Hangi sodyum oleat kullanır? sudaki iyi çözünürlüğü göre bir emülsiyon yapıcı olarak bir bileşiğin kullanılması. Yağ-su tipi bir kararlı emülsiyonlar hazırlamak için kullanılabilir. kalsiyum katyonları ortaya çıkan solüsyon girişten sonra orada çözünmeyen oleat kaybı olan ters süreci resim değiştirir.

bir organik tuz grubunun molekülün varlığı sayesinde yüzeye benzen adsorpsiyonu oluşur. emülsiyon boyanın girişten sonra, örneğin aromatik benzen çözünür Sudan III, tespit edilir ve dispersiyon ortamı faz olabilir.

sodyum oleat tedavisinde büyük ölçüde ıslanabilirlik kuvars, kendi zeta potansiyelini azalttı. sodyum oleat suyu sistemi analiz edin. değeri yüzey geriliminin tuzunun daha yüksek bir konsantrasyon doğru bölgeye kayar etkinsizliğe yol açar. yüksek bir konsantrasyonda bu emülsiyon, köpük stabilitesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

madde konsantrasyonunun yüzey tabakasında kez on binlerce hacminin bu rakamdan daha büyüktür. sulu tuz çözeltisinin Manyetik işlem, emme özelliklerini etkiler.

Islatıcı ısısının bir azalma bulamaç sonuçlarında mıknatıslanmaları, sodyum oleat, çeşitli mineraller, temas çözeltinin optik yoğunluğu azaltır.

örneğin, Özetle, organik tuz temel uygulamalar arasında bir sabun giriş belirtilmelidir. Bu sodyum oleat hidrofobik özellikler kozmetik endüstrisinde onu popüler bileşen yapılır. bileşik için istemde burada kolloidal kimya, inorganik ve organik çözeltiler fiziksel ve kimyasal özelliklerini, pratik uygulama özgünlüğünü açıklar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.