FormasyonBilim

Çayda tanen

Tanenler polihidrik fenollerin elde edilen yüksek molekül ağırlıklı bileşiklerdir. bileşenleri sıkıştırıcı etkisi sahip proteinler ve alkaloidler çökelmesine yeteneğine sahiptir.

Tanenler yüzden, özelliklerinden dolayı denir. Onlar suya dayanıklı hale cilt "tan" edebiliyoruz. Daha önce, bu kullanılan meşe kabuğu. bronzlaşma - bu konuda süreç, "tabaklama" ve maddeler kendileri denirdi. bileşenleri düşük toksisiteye sahiptir.

İlk 1797 yılında hazırlanır bu tanen (tannik asit) dikkat ediniz. Saf haliyle bu 1815 yılında yapılmıştır.

Tanenler yaygın sindirim sistemi hastalıklarında bir sıkıştırıcı, antibakteriyel maddeler olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, bileşenler enflamatuar hastalıklarda kullanılan ağız boşluğu (durulama gibi), ülserler ve diğer lezyonlar.

tanninlerin anti-enflamatuar aktivitesi, proteinleri ile etkileşime girme yeteneği ile ilgilidir. Bunun bir sonucu olarak, inflamasyon daha da yayılmasını önlemek mukoza koruyucu plenochka üzerinde oluşturulan. hemostatik ajanlar olarak topikal olarak uygulandığında Tanenler etkilidir.

Yeterince büyük miktarlarda Tanenler çayda bulunur. Yukarıda belirtildiği gibi bazı bileşenler, hemostatik, anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. (Kapasite kaynak, örneğin, çoğu zaman göz hastalıkları için kullanılır). Bazı polifenoller (kateşinler) p-vitamin özelliklere sahiptir. Onlar kendi geçirgenliğini azaltarak, sindirim geliştirmek her ölçekteki kan damarlarının duvarlarını güçlendirmek için yardımcı olur. Tam bir set kateşinler sahip olduğunu belirtmek gerekir Yeşil çay. polifenollerin siyah çok küçüktür.

Tanenler aktif asidik bir ortamda ve demir ile etkileşim vardır. Örneğin, demir kap içinde demlenmiş çay, kahverengi ve muddy brew döner. Asidik ortam da (bu etki limon ekleyerek görülebilir) çay aydınlatır. çay, tadı daha tart ve büzücü tanenler fazlası. süt ekleyerek tat yumuşatın.

En tanen sıcak su içinde eritilir (ve dolayısıyla çay kaynar su içinde demlenen edilmiştir) hazırlandı. Soğutulan kaynak genellikle bulanık - bu polifenollerin özelliklerinden biridir. Öyle değilse, bu hammaddenin Taninlerin yetersiz miktarını göstermektedir. sonra yeniden ortaya çıkıyor - Clouded demlemek ısıtılabilir.

Tıpta, tanenler özellikleri aktif olarak kullanılmaktadır. Çay polifenolleri, örneğin, güçlü antioksidanlardır olduğu bilinmektedir. Bu bakımdan, genellikle zehirlenme vakalarında kullanılır. özellikleri farklı zararlı proteinler, asitler, alkaloidler, metal ile güvenli bağlantıları oluşturmak ve sonra vücuttan kaldırmak için bu kaynaklanmaktadır.

Doğada, birçok bitki tanen içerir. ikili, bu bileşiklerin çoğu. Tanenler zengin mantar, eğrelti otları, yosunlar. çam, söğüt, kayın mevcut Tanenler.

Sumak tabaklama - aile Sumağın temsili - da polifenolik bileşikleri ihtiva eder. Kadar büyük değer genç sürgünler ve yapraklar yeşil meyve oluşumu öncesinde toplanır unutulmamalıdır. kusma, bulantı, hemoptizi öngörülen hammaddelerden Broth. İnfüzyonlar yaygın ağız boşluğu, gırtlak, yutak, burun iltihabı için kullanılır. Dahası, sumak tanen kullanılan yanık hastalıklarında, bir, sıkıştırıcı Antiseptik olarak yaralar , anti-inflamatuar bir madde. diyabet başlangıç aşamasında infüzyon, tentürler etkinliği.

Bununla birlikte akut ve et yemekler için bir çeşni kullanılan toz kurutulmuş meyve sumak Kafkasya bundan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.