FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Küme - Okulda bu nedir? İlköğretimde Resepsiyon "küme"

Her öğretmen öğrenme deneyimi daha parlak, daha eğlenceli ve daha ilginç hale getirmek için çaba göstermektedir. olağandışı durum çocukları yapar sonra daha iyi bilgileri hatırlamak.

kümeye bakmak - harika bir yoldur istenilen elde etmek. Bu nedir? okul ders sırasında öğretmen tarafından kullanılan bir tekniktir. Bu nedenle, ana semantik birimleri bunların arasındaki bağlantıların bir açıklama ile bir diyagram şeklinde kaydedilir vurgulanan bilgileri organize grafiksel bir yöntemdir. Eğitim Kümesi - eğitsel materyal organizasyonu ve sentez katkıda bir görüntü. Bu öğrenci için görsel bir diyagram yardım olarak hizmet vermektedir.

Resepsiyon "küme" deneyim ve gözleme dayalı kendi görüşlerini oluşturabilmesi yeteneğini geliştirir. Buna ek olarak, öğrencilerin öz-eğitim etkinlikleri teşvik, yetenek bir grup olarak çalışmak veya bağımsız olarak, öğrenme faaliyetlerini harekete geçirir. Çocuklar mevcut şemalarda düzeltmeler yapmak için fırsat var.

Küme - bu nedir? okul çocukların önerilen sorunu veya konuyu nasıl gördüğünü göstermek için, kendilerini ifade etmek için bir fırsattır. Bu yaratıcılık özgürlüğü.

Küme - Okulda bu nedir?

Biz daha detaylı alımı hakkında bilgi verir. Burada kullanılan "kümesi" ya da "ışın" anlamına gelir. Bir küme "kümeler" ya da birbirleriyle gerçekler "ışın" şeklinde bilginin sistemli bir grafik bir yöntemdir.

eleştirel düşünme yöntemi olarak küme

Bu eğitimin çağdaş sisteme odaklanmıştır? genç okul çocuğu bağımsızlığını arttırmak. Kritik düşünme - bir pedagojik teknoloji, öğrencilerin entelektüel gelişimini uyarır. İlköğretimde Resepsiyon "küme" - onun yöntemlerden biridir.

meydan, anlayış, yansıma: Kritik düşünme üç aşamadan geçer.

İlk aşamada - aktivasyon aşaması. Süreçte tüm öğrencileri dahil edecek. Onun amacı - belirli bir konu üzerinde mevcut bilgi, oluşumunu oynamak için çok sayıda dernek ve konuyla ilgili problem soruları evreleme. karar faz bilgisinin organizasyonu ile karakterize edilir. Bu mevcut gerçeklerin ders kitabı, düşünce veya analizde okuma materyalleri olabilir. Yansıma - Elde edilen bilgi yaratıcı faaliyeti esnasında işlenen ve daha sonra sonuçlara varmak bir sahne.

Geleneksel ders bakımından bu üç aşamadan bakarsak, bunların temelde öğretmenler için yeni olmadığımız ortaya hale gelir. Bunlar çoğu durumda mevcut olduğu, sadece birkaç farklı şekilde adlandırılırlar. öğretmen adı "Bilginin gerçekleştirme" ya da benzeri sesler için daha olağan içinde "Çağrı" "sorununa giriş." "Anlamak" - bu benzemez "öğrenciler tarafından yeni bilgilerin keşfedilmesini." Buna karşılık, "yansıma" yeni bilginin konsolidasyon faz ve birincil testi ile örtüşmektedir.

fark nedir? Ne ilkokulda "derleme küme' kökten bir şekilde yeni teknolojiye sahip?

acayipliğin ve yenilik Eleman her bireyin özgür gelişmesi için koşulların yaratılmasını odaklı öğretim teknikleri, yatıyor. Her eğitici aşama onun kullanımını gerektirir metodolojik yaklaşımlar. küme, insert, cinquain, kalın ve ince masa sorunları, zikzak, "Altı Düşünce Şapkası", doğru ve yanlış ifadeleri, ve diğerleri: Bunlar bir sürü var.

Teknoloji "cluster": Bu yöntemi kullanmanın avantajları ve sonuçları nelerdir?

Hangi becerilere oluşmuş ve bu çalışmaları sırasında geliştirilen?

 1. soruları formüle yeteneği.
 2. Eğitim materyalinin büyük bir hacimde önemli bulun.
 3. nedensel ve mantıksal ilişkiler kurmak.
 4. sonuçlar oluşturun.
 5. genel hatlarıyla sorunu görerek, özelden genele doğru hareket ettirin.
 6. analojiler çizmek için.
 7. Karşılaştırın ve analiz edin.

"Küme" teknoloji kullanımı: faydaları

 1. Bu eğitim materyali çok daha büyük bir hacme kapsayabilir.
 2. Bu öğrenme sürecinde tüm öğrencileri kapsar.
 3. çocuklara ilgi Faaliyetleri.
 4. onlar yanlış kararı ifade etmek korkma, çünkü öğrenciler, açık ve aktiftir.
 5. yaratıcı faaliyetler, bu fantezi bir uçuş sağlar düzenler.

hangi sıraya göre bir küme haline davranmaya?

"Kümeler" hazırlanmasında eylemlerin sırası mantıklı ve basittir.

temalar, fikirlerin açıklanması ağırlıklı olarak tahtaya veya temiz bir barut yazılı anahtar kelime veya cümlenin ortasında. Bundan başka diğer yazılı kelime veya seçilen konuyla ilgili uygun gerçekler, fikirler, görüntüler ifade cümle etrafında. kayıt olarak tüm yeni elemanlar kilit kavram düz bir çizgi ile birbirine bağlıdır. kavramlar arasında yeni bir mantıksal ilişkiler set - Her "Ay", sırayla, aynı zamanda bir "uydu" vardır.

daha üretken ders hangi aşamada küme alımını kullanılır?

İlköğretimde Küme ders herhangi bir aşamasında kullanılabilir. O bir çağrı aşamalarında, anlama ve düşünme yanı sıra ders için temel stratejiler devam ediyor.

küçük öğrencilerle işin organizasyonu dikkate yaş özelliklerini almak gerekir. Bu derslerde öğretmen çalışma koordinatörü bir tür olduğunu unutmayın: Öğrencilerin çaba gerektiği doğrultuya yönlendiren, çeşitli yargıları yüzleşir, bu kararlar teşvik edecek koşulları oluşturmak yardımcı olur.

Bir küme ne yararı var? o okulda nedir? Öğrencilerin bağımsız çalışmanın yöntemi. Bu teknikle için, teknolojik olarak gelişmiş benzer çalışmaları yürütmek için yeterli 2-3 kez olmuştur. kümelerinin oluşturulması için mutlu öğrenciler. ders incelemek için zaman olmadı konularda, evde çalışabilir. "Cluster" yönteminin uygulanması ilkokul çocuklarının sınıf ders faaliyeti ile sınırlı değildir.

Nasıl ders farklı aşamalarında küme yaklaşımını uygulamak?

adım çağrısı

Bu aşamada, öğrenciler ifade ve tüm sahip oldukları konuyla ilgili bilgi sahibi, hem de tüm dernek ve varsayımları kaydedin. Burada, küme - Genç Öğrenci bilgilendirme faaliyetinin uyarıcı bir bileşeni değerlendirilmek üzere motivasyon yaratır yeni bir konu öğrenmeye başlayın.

yargı aşaması

Bu aşamada, resepsiyon onun asimilasyon kalitesinin artırılması, küme bir öğretim materyali yapılandırmaya izin verecektir.

sahne yansıması

Bu küme sistematize yardımcı olacak bilgi ve becerilerin genelleme aşamadır.

Böyle devrelerde hazırlanması örnekleri en azından bazı bunlardan sayfadaki sunulmaktadır. onun genel stratejisinin şeklinde, istihdam her düzeyinde herhangi dersi kullanıma uygun olduğu için yöntem iyidir. Yani, ders yılı başında öğrencilerin sahip oldukları tüm bilgiyi kaydedin. Mansap tamamlayıcı etkinlik, öğrencilerin yeni veri şema. Farklı bir renkte yapmak tavsiye edilir.

Kabul küme inanmak ve tahminlerde, analiz etmek ve ek ana şey ayırmaya yeteneğini geliştirir.

"Kümeleri" hazırlanması herhangi ilkeler var mıdır?

hikayelerin Bir küme, ya da başka bir disiplin onun uydularla gezegenin bir model haline getirilmiş ya da kümeler halinde yapılabilir.

bunun her iki tarafın düz çizgiler ile merkezi "gezegen" bağlı majör semantik parçalar, belirlenmiş anahtar kavram, bir fikir, o zaman, merkezindedir. Bu öneri, deyimler veya konuyla ilgili gerçekler, düşünceler, dernek veya görüntüleri ifade kelimeler olabilir.

kendisiyle ilişkilendirilmiş bir anahtar kavram ve bileşenleri - Sac merkezindeki ortak bir bölümünü olacak sektörlerin belli sayıda, ayrılabilir.

Küme - Doğru şartname örnekleri, çalışma malzemesi içerdiği gerçeklerin siparişi. Yani, "gezegen" mevcut "uydu" etrafında da küçük uydular, daha tam olan konuyu ifşa ve mantıksal bağlantıları genişletmek bilginin daha az önemli bit görünür.

Küme: ilkokulda örnekleri. Nasıl "demet" yapmak için?

örneğin, "küme" bireysel görevlerin yerine getirilmesi sırasında bireysel tabakalar ya da dizüstü öğrenciler ile ilgili bir tahta yürütülebilmektedir: küme yapma öğretmen düzenlenmiş ders ettiği şekilde bağlıdır. küme oluşturma, bu çok renkli bir kalker, kalemler, kalemler, işaretleri veya kalemleri kullanmak en iyisidir. Bu anahtar noktaları vurgulamak ve sipariş ve bilgi sınıflandırma sürecini kolaylaştırmak için, büyük resmi görselleştirmek olacaktır.

sınıfta bir küme oluşturun: ipuçları

"Bir demet" Making, bütün düşüncelerimi, varsayımlar, gerçekleri ifade ve dernek seviyeye gelen her şeyi kaydetmek için korkmayın. Gerçekten de, bütün sahte ve yanlış sırasında düzeltilebilir veya desteklenebilir. Öğrenciler sürece fikirlerin akışı tükendiği olarak çalışan, hayal, hayal gücü ve sezgi kaptırmak olabilir. Gerek endişe ve çünkü şemada anlam birimlerin önemli sayıda için. Kendi içinde büyük olduğunu ve yeterli büyüklükte olması gerekiyordu konu, küme. Önemli olan - bloklar arasında çok sayıda mantıksal bağlantıları bulmak için. sistematize ve tüm analiz aşamasında yerine düşecek.

Nasıl sınıfta kümenin yöntemini uygulamak için?

Yani küme. ilkokulda örnekleri gerçekten farklı olabilir: bu teknik konuların çok çeşitli çalışmalarında hemen hemen her sınıfta kullanılabilir.

kolektif, bireyi veya grubu: operasyonun Bu yöntemi kullanarak, kesinlikle herhangi bir biçimde kullanabilirsiniz. Bu amaçlar ve belirlenir , ders hedeflerinin öğretmen ve öğrencilerin bulunmaktadır. Bize bir formdan diğerine geçişi düşünelim.

Örneğin, her öğrencinin çağırarak aşamasında bireysel bazda çalışır: her çocuk onu dizüstü kendi küme yaratır. Hatta genel tartışma ve tartışma sırasında, yeni bilgi almaya başladığında, kişisel görüntülerine dayalı, ortak bir grafik grafik oluşturabilirsiniz.

Bir küme ders esnasında veya ödev olarak iş organize bir yolu olarak kullanılabilir. Eğer bir küme evlerin oluşturmalarını isteyin Eğer öğrencilere hazırlanmasının biraz tecrübe ve beceriye sahip önemini unutmayın.

Teknoloji "küme": bir örnek

Örneğin, sosyal bilgiler dersi "kümeleri" hazırlanması düşünün. konuyu eğitimi - "Monarşi"

Öğrencilerin tüm dernek ve bu konuda önerilerini ve öğretmen ifade bir "demet" başında, sırayla, gemide onları giderir.

Örnek: Güç, hükümdar, yönetim şekli, devlet başkanı, otokrasi, siyasi sistem, güç.

Aşağıda ders kitabındaki bir tanıtım okuma bölümdür. malzeme ile veya metin küme okuma sonucu tarafından tanıdık sürecinde "taze" gerçekleri ile takviye edilmiştir. Öğretmen tebeşir farklı bir renk ile gemide onları kaydeder.

Ders sonucu - Alınan resmin analizi. Orijinal gerçekler ve kararların doğruluğunu veya yanlışlığını tartışmak emin olun. Önemli bir aşama - bilginin genelleme kazandı.

Ne çocukları eğitmede küme kullanır?

küme yöntem, sistem düşüncesi, malzemenin yaratıcı işleme yeteneğinin gelişmesine katkıda sınıflandırmak ve bir kitabından sadece gerçekleri analiz etmek için çocuk öğretir, ancak onların değer yargıları, becerileri çeşitli pozisyonların dikkate geliştirmeye, deneyimlere göre oluşturulur kendi görüşünü, formüle ve ifade etme öğretir ve gözlemler.

Sonuç

küme teknolojisi veya "kümeleri" kullanılarak Ders çocuklara yaratıcılık için yer sağlamanın yanı sıra, kendi görüşlerini ifade etme, kendilerini ifade etmelerine fırsat verir. Genelde, geleneksel olmayan olarak öğretim yöntemleri, yaygın eğitim sürecinde kullanılan, öğrencilerin motivasyonuna, kendi özgürlük hissi verir karşılıklı yararlı işbirliği atmosferini oluşturur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.