ÇirkinlikInşaat

Plastik paneller duvarları Dekorasyon. Teknoloji duvar bitirme plastik paneller

Plastik paneller bütçe tamiri için - sadece mükemmel bir seçenek. Güzel görünüyorlar, ancak yükleme çok zor değildir. Kendi oda çalışmıyordu kınına. Tabii ki, yürütülen duvar dekorasyonu teknolojilerinin tüm hükümleriyle uyumlu olmalıdır plastik paneller.

Plastik bir paneli nasıl seçilir

herhangi bir donanım mağazasında olabilir bu malzemeyi satın alın. Ilk ne zaman üreticiye dikkat etmelidir seçin. Özellikle Çin'de, en ucuz seçenek almayın. Bu paneller çoğunluğu yanlış yapıştırıcı ve vernik kullanımı ile düşük kaliteli hammadde yapılmıştır. Daha sonra, bunlar zararlı maddelerin ayırmaya başlaması muhtemeldir. Buna ek olarak, ucuz bir malzeme çok çabuk kaybolur.

Çok daha iyi bir çözüm iç ya da Avrupa üretim mutfak, koridor, banyo ya da dolap duvarı plastik panelleri kaplamak için. Diğer şeylerin yanı sıra, satın alma dikkat etmemiz gerekir:

  • panelin ön kısmının kalınlığı. Daha iyi bu parametre ne kadar yüksekse.
  • Görünüş. Panel rengi homojen olmalıdır.
  • Yivlerin sayısı. daha, daha dayanıklı malzeme.

Eğer satın aldığınızda diğerinin oluk bir raf paneli eklemek için denemek gerekir. Montaj olarak bükülmez olması gerekmektedir. Ayrıca, çeşitli paneller bir açıyla genişleterek izlenebilir. Yüzünde kaburga diken çıkıntılı görülmemelidir.

malzeme hesaplanması

Standart bir plastik panel genişliği 25-27 cm, yükseklik -. ölçülmesi gerekir ve tüm duvarları boyunca aşağı doğru düzenlemek için tam olarak kaç elemanları bulmak için 2.6-2.7 m. Elde edilen sonuç, 25 (27) bölünür. Elde panel küçük bir farkla anlamına gelir.

montaj Özellikleri

Üretilen plastik panel duvar dekorasyonu iki teknoloji olabilir: çerçeve ile ve bu olmadan. İlk durumda önceden doldurulmuş ahşap kiriş veya metal bağlı ya da PVC profil yüzey. İkinci olarak - panel yardımıyla doğrudan duvara yapıştırılan sıvı çivi. Bu yöntem, daha az pahalıdır.

Odanın duvarları çok düzgün olmadığı zaman çerçevesi kullanılmalıdır. Bu durumda, bunun altında doğru yerlerde ince panoları veya kontrplak parçaları underlay. Bu sayede baraj duvarı düzeltmek için yapar. önceden hizalanmış bir yüzey oluşturmak için, sadece yapışarak bağlantısı.

Ahşap bir çerçeve kurmak

Çoğu durumda, kullanımını tornalama, örneğin duvar dekorasyonu plastik paneller gibi bir işlem yaparken , ahşap kirişler. Bu ucuz ve kurulumu çok kolay şeyler. duvara monte, örneğin, plastik fişlerle vidaları kullanarak yapabilirsiniz. dikey panellerin istenen konuma yüzeylerde sabit kirişler. Ahşap bir çerçeve kurulum için bir tornavida, bir duvarcı düzeyi, çekül, bir mezura ve bir demir testeresi gerekir. Kereste kendisi antiseptik dikkatle öncesi kabartmak olmalıdır. Bir yangın geciktirici ile tedavi etmek de arzu edilir.

İlk lata köşelerinde ve üst ve alt duvarlar boyunca monte edilir. montaj çerçevesi yakından elemanları (veya dikey) yatay konumunu izlemek ne zaman. sandık tamamen düz çıktı için, inşaat seviyesi ve çekül kullanmak gerekir. İlk olarak, delikler araç çubuğundaki delinir. Sonra duvara uygulanan ve bir işaretleme gösterecek. o delik delinmiş ve plastik bağlantı eklemek, kiriş vida ile tespit.

duvar yaklaşık 40-50 cm olmalıdır üzerinde. sandık ara elemanları arasında Adım sonradan vb dolapları, resimler, aynalar, askıda sırayı belirlemek için emin olun ve daha barlar çerçeve montaj öncesi bu yerlerde ayarlayın.

Özellikler monte Profil

PVC bantlar kereste ile aynı şekilde duvara sabitlenmiştir. Yani, ilk onları delikleri olun ve sonra sabitlenir. Plastik bir panelin yüksek maliyet metal profil kullanılır neredeyse hiçbir zaman. onları duvarlar çok güçlü istila eğer, sadece ıslak alanlarda genellikle yerleştirin. profilinde Matkap delikleri gerekli değildir. Bunlar başlangıçta şeritler mevcuttur.

panelini nasıl giderilir?

Eh, şimdi aslında plastik trim panelleri ile duvarları yürütülen nasıl bakalım. Yardımcı elemanlar ayarlayarak bu işlemi başlayın. (Harici veya dahili) ilk montaj tutucusu ve son kayış. vidalarla profilde bunları bağlayın. Eğer tavana panelleri yukarı yüklemek istediğinizde, sonra bar tabanı belirlemek.

plastik paneller ile duvar bitirme teknoloji çok basittir. Kısa ve geniş: Her öğe iki PVC raflar vardır. paneller arasındaki bağlantı için ilk gerekir. İkincisi - sandık için bunları düzeltmek için. açı elemanlarının montajını başlayın. Birinci panel, kısa raf köşe profiline yol hizalanmış ve her geniş raf tirizleri vida tutturmak edilir. Bu amaçla, ve parantez için de kullanılabilir. Bunu takip eden tüm paneller, aynı şekilde sabitlenmiştir. son elemanı kenar 5-6 mm nihai elemanın merkezi ulaşmadı şekilde kesmek için genellikle gereklidir. İlk olarak, son paneli içine götürdü. Daha sonra hafifçe bükülmüş ve önceki ürünün bu oluğa yerleştirilir olmalıdır. rijit paneli kilidi ince bir tornavida kullanarak, yerinde girilebilir. Ek geçen kapsayan üyesi gerekli değildir tutturma elemanı bağlanmıştır.

düzgün yüklemeden önce panel çıkış yerleri uzun delik. Kapı ve pencerelerin üzerinde duvar kaplama için PVC elemanlarının kısa parçalarını gerekir. Ahşap için plastik kolay sıradan el testeresi kesin.

alçı duvarlar Tesviye

bir yapıştırıcı kullanılarak duvara plastik paneller ataşman sadece ön yönlendirmeden sonra yapılabilir. Bunu yapmak için, yanıp sönen yönteminin sıva yüzeyine gerekir. Alabaster veya çimento aracının küçük bir miktar su ile seyreltilmiş ve dar bir şerit dikey duvarlar üzerine uygulanır. Ayrıca, sıva Beacon profili basılır. Sonra sertleşir kadar saatlerce beklemek zorunda. Sonra duvarlar tesviye başlayabilirsiniz.

aşağıdaki gibi Sıva yapılır:

  • Duvar spatula çözümü ovalayın.
  • Kural onun tesviye gerçekleştirdi.
  • Bir kaç saat için katman kurutulduktan sonra, daha fazla maskeleyici şamandıra test edilmiştir. Bu yüzeyinin yapışma özelliklerini iyileştirir.

Hizalama Beacon profili çıkarılır ve geriye kalan yuva çözeltisi gömülüdür sonra. Birkaç hafta sonra plastik paneller yapıştırma başlayabilirsiniz. Onları sıvı çivi vardır genellikle sabitleyin. Ayrıca özel kullanabilirsiniz PVC için tutkal.

Sıvı çivi Örtüleri

aşağıdaki gibi elde duvar montaj plastik paneller:

  • Tutkal zikzak bir şekilde, tüm uzunluğu, panelin dört köşesinin her birine ve üzerinde tatbik edilir.
  • Eleman sıkıca duvarın yüzeyine doğru sıkıştırılır ve birkaç saniye tutun.
  • Benzer bir şekilde, bir sonraki panelde ve önceki yuvada kısa raf sokulması ile kat, duvara sıkıca preslenir.
  • son öğe uzunlukta kesilir ve son barda oturtulur.

Bazen duvara yapıştırılmış plastik paneller zor olabilir. Çok kötü bitmiş kireç ya da sulu dispersiyon boya yüzeyinde, örneğin, uygun. durumda kılavuz vidayı kullanmasına izin verilir. önceden delinmiş delik duvarında, içine çapa bunları altında. Koşullara göre, bu iki yöntem birleştirilebilir. Bu çok düzgün yüzeyler kılavuz vidayı kullanmak paneli, orada küçük tümsekler veya çukurlar veya duvar malzemesi çok iyi yapışma özelliği olmayan aynı yerde, sopa olduğunu.

Plastik çıtalar aynı şekilde monte edilmiştir. Duvarlar dengesiz, genellikle PVC profil üzerine monte edilmiş, ve düz bir yüzeye sıvı çivi kullanılarak yapıştırılır.

Özellikle banyo kurulumda

Banyo - yüksek nemli bir oda. Ve böylece ahşap kullanımının karkas burada tavsiye edilmez. Ağaç havadan aşırı nemi absorbe farklı yeteneği. Dolayısıyla bunun sandık şişer ve deforme başlayabilir. Sonuç olarak, plastik paneller yeni cilt basitçe kurşun. elemanları arasında son derece çirkin bir boşluk olacaktır.

Çoğu zaman, PVC profili kullanarak imal banyo duvar plastik paneller bitirme. ağır duvarlar çevrili için alüminyum plaka almak daha iyidir.

su geçirmez sıva ile yapılmış pano sopa gerekiyordu durumunda duvarlar, hizalanması. Bu tür karışımlar, genellikle çimento göre üretilmektedir. Alabaster yüksek nemi çok iyi değil tahammül.

Mutfak: plastik paneller ile bitirme duvarlar

Odada Nem da hafifçe artar. Ama banyoda kadar değil. Bu nedenle mümkün olduğunca burada keresteden sandık monte.

Plastik - yanıcı malzeme. Bu nedenle, alt ve üst dolaplar mutfak birimleri arasındaki duvarı kendi açıklık üzerine yapıştırmak için gerekli değildir. tipik karo Orada monte edilmiştir. Özellikle başarısız çözümde bu plakaya bitişik duvarlarında plastik paneller gibi bir malzemenin kullanılmasıdır.

Yükleme panelleri PVC diğer odalarda

oturma odaları, çocuk odaları ve yatak odaları bu malzeme nadirdir kırpın. Genellikle sadece küçük tuğla veya beton kır evlerinin, bahçe duvar oturma odalarında için seçin. Bu durumda, odak da sandık için malzeme seçimi verilmelidir. yazlık ısıtmalı değilse, bir kereste kullanımı tavsiye edilmez. Paneller kendileri sıcaklık veya nem değişiklikleri korkmuyoruz, ve uzun bir süre boyunca o evde hizmet verecek. Aynı çerçeve kalıbı çatlamış ve çok daha erken çarpık. Ayrıca PVC veya alüminyum profil olabilir ideal bir vermek.

Çoğu zaman bu malzemenin kullanımı ile üretilen ve tuvalet duvarları bitiriyor. Plastik paneller bir şehir dairede bir tuvalet ve özel bir ev olarak bürünmüş edilebilir. Bu durumda Kurulum o torna her türlü yapmak için izin verilir.

Gördüğünüz gibi, plastik panellerin montajı - prosedürü oldukça basittir. Elinde tornavida tutmak için yeteneği - her şey kaliteli bir cilt için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.