Haber ve ToplumKültür

Bir biosocial varlık olarak Adam: bu ne anlama geliyor?

Bir erkek neden anlamak için - biosocial varlık, dönem "biosocial" anlamını anlamak gerekir. kavram biyolojik ve bir simbiyoz olan sistemin, davranışını içeren sosyal faktörlerin. Doğal içgüdüleri tarafından belirlenen bir anda farklı biosocial varlıklar (insanlar) davranışını söylemek gerekirse psikolojik özelliklerinin ve sosyal beceriler.

Çok özel - bir biosocial varlık olarak İnsan varlığının formu. Biz bunun ayrılmaz bir parçası olan, ama aynı zamanda değiştirmeyi, varlığını etkiler. Biz aynı zamanda nesne ve biliş tabidir.

İzole bilim hiçbiri, bu biyoloji, psikoloji, anatomi veya benzeri olmak Bu, insan bütün bir görüntü oluşturamazsınız. Sadece bir felsefeyi yapmaya çalışır, ancak onun bilgisi evrensel nitelikteki çalışmanın düşürülür.

Neden böyle oluyor?

Bir biosocial varlık olarak adam, çok fazla yönlerini içerdiğinden öyle. Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Evrensel özellikleri, diğer bir deyişle O, belirli tipte bir temsilcisidir.
  • Her bir özel bir ırk, milliyeti, etnik grup üyesi olduğu anlamına gelir, özel.
  • Özgül: kişilik, ruh, yetenekleri, eğilimleri, ihtiyaçları.

Bir biosocial olarak Man kaynağı nedeniyle ve doğa tedavi altına, iki yönlüdür. Bir yandan - en azından son derece organize, ama hayvan, yani Biyolojik bir organizma. Diğer taraftan - bu, sosyal, siyasi, kültürel ve diğer benzersiz yeteneklere sahip bir varlıktır. Bu özellik bize üstlenmesini sağlamaktadır adam olduğunu - "Siyasi hayvan" Aristo'nun sözleriyle biosocial varlık veya,

Bir yandan, türümüzün temsilcilerinin yaşamsal aktivite biyolojik kökenli tarafından belirlenir. Bireysel türünün biyolojik işaretler yaymak yapabiliyor, belli yaşam süresi, hastalığın, davranış tipi, mizaç bir yatkınlık vardır.

Öte yandan, insanlar gündüz ya da (örneğin sürüsü,) gece, beslenme tipi davranış açık bir eğilimi yoktur. Bu nedenle, herhangi bir yönde olabilir, hayvanların tersine, geliştirmek.

İnsan ihtiyaçları ayrılmaz doğası ile bağlantılıdır. Sadece doğa vücudunda tecelli fizyolojik ihtiyaçlar, içgüdüleri (yemeye örn ihtiyacı, cins, vb) ve sosyal - aklında. Ancak, doğal ilke ve sosyal özünde varlığı tek bir holding vardır.

Bu arada, bilimde insanın doğası hakkında tartışmalıdır. Bazı bilim adamları bu doğa nedeniyle genetik tipine yalnızca olduğuna inanıyoruz: iki ayaklı lokomosyon, vb ışık, yardımıyla nefes .. ama diğerleri kavramı ve bireyin ruh, onun dahil akıl, duygusal gelişim. Aynı zamanda insan doğasının karmaşıklığını teyit etmektedir.

Buna ek olarak, farkındalık - Psikolojik bir tezahürü olan beynin bir ürünüdür ve beyin biyolojik kökenlidir. Bu biosocial varlık olarak adam kaç bakış ile sadece birlikte düşünülebilir gerçeğin başka kanıtıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.