OtomobilArabalar

Küçük ama değerli. Yakıt basıncı kontrol

enjeksiyonlu motorlara hızlı geçiş için teknik gereksinimler üzerine iz bıraktığını yakıt sisteminin arabanın. , karşılık gelen bir parametre için özel bir cihaz oluşturmak için mühendisleri ve tasarımcıları tarafından talep sabit bir seviyede yakıt rayına basıncı korumak için. Bunlar yakıt basınç regülatörü oldu. bunu dahil ederek yakıt sisteminin modern motorlu meme ve kararlı bir şekilde kesintisiz ana görevi gerçekleştirmek.

Geleneksel olarak, yakıt basıncı üç atmosferlik bir seviyede muhafaza edilmektedir. Bu rakama göre ve mevcut enjektörlerin performans hesaplamaları yapar. Bunun yanı sıra, yakıt basınç regülatörü emme manifoldu üzerinde basınç seviyesi göstergesi olarak değerini değiştirmek edebilmektedir. Bu onun yapısında varlığını tankına aşırı yakıt arka seçimi için özel bir kauçuk hortum açıklıyor.

klasik aspire düşünün, bunun nedeni kapanış doğan hava manifoldunda rarefaction derecesi temin yakıtın miktarının bağımlılığını izini sürmek mümkündür gaz. Yakıt basınç regülatörü, bir turboşarjlı motor dikkatlice oluşturulan basınca orantılı olarak arttığı yakıt basıncını kontrol emme manifoldu.

Genellikle bu bir yakıt arızası durumunda bir bağlantı zinciri motorun çalışması üzerinde büyük etkisi olmasıdır. Örneğin, basınç regülatörü vana geri tanka gerekli yakıt motora sağlanan değilse, "tutmaz" ve akıtır. motor devre dışı bırakılacaktır sonra ek olarak, sistemdeki basınç hemen pite ama iş performansı üzerinde kalacaktır. Biz yeterli miktarda benzin alacak yakıt memesi önce motoru sürmek için uzun bir süre var ve hoş bir gümbürtü motoru duyacaksınız.

Yakıt basınç regülatörü "Ölü" durumda araç sahibinin daha az sorun yok yapar. Fazla yakıt gitmek ama silindirleri girmek bir yer yoktur. Tabii ki, yanma modunda kırıldı ve yanmamış benzin ECU tepkimeye sokmak tercih edilir. Bunun bir sonucu olarak, burun açıklığı süresini azaltmak için sinyallerin bir dizi takip ancak bu her zaman (sensör başarısız hemen önce) devam etmeyecektir.

Yakıt basınç sensörü arızası arabanızın düzenli bakım sırasında önlenebilir. Bir servis istasyonu seçerken uygun teçhizatın durumu dikkat edilmelidir. "Gözle" Doğrulama istenen sonuçları vermeyecektir. "Bir şişe içinde" borudan boşaltılan yakıt numarası ile sadece performansı hakim olabilir , yakıt pompasının değil düzenleyici normal çalışması için. büyük deneyime sahip Hatta bir usta görsel modern otomobilin normal çalışmasına tespit etmek mümkün değildir. müşterilerine yüksek kaliteli ve yüksek kaliteli hizmet için SRT sahipleri herkesi değil pahalı ekipman için ödemek zorunda. Çoğu onarım atölyeleri küçük şeylere eski moda yolu, vygadyvaya çalışmaya devam, onlar sadece hizmet belirtilen kaliteyi garanti, ama bazen zor müşterilerinin makineleri sebep olamaz.

Bu aracınızın tanka dökülür benzinin kalitesine dikkat etmek zarar vermez. Hiç kimse yakıt şüpheli kalite uzaktan benzin istasyonu yakıt ikmali bağışık. Ama risk almayın, Rus atasözünü hatırlayarak, kanıtlanmış tankere bakınız. Şimdiye kadar yerli oto dünyada demir atı temel ilkelerine dalmak için hırs, ancak dikkatsizlik ve isteksizlik sadece cezalandırılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.