SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Streptokok - bu nedir? streptokok türleri

Birçok varlığı hakkında duymuş streptokok enfeksiyonu ve hatta birlikte onu karşılaştı. Ama çok az insan ciddiye ne streptokok, ne var sanıyordum? Ama düşmanın yaşam ve çalışma özelliklerinin bilgisi - yarım zaferdir. Streptokoklar bilim mikrobiyoloji yapmak. İçinde, bilgi, karmaşık ve kafa karıştırıcı terimlerin bir sürü başka alanda olduğu gibi. Bu yazıda bunun olabiliyor tehlikeli Streptokok ne olduğu konusunda ve onunla başa gereklidir ve tedavinin hangi yöntemleri gerçekleştirilir olmadığını konuşmak için erişilebilir dile çalışacaktır.

parazitin "Portre"

İnsanlar her gün ve sadece mikroskop altında kabul edilebilir mikroorganizmaların binlerce ile karşı karşıya her an. parazitler ve bir streptokok bu engin ordusunun Tanınmış bir temsilcisi. Ne var, belki kimse? canlılara ne tür taşımak için? Baştan alalım.

Streptokok - mikroskobik boncuk biçimine sahip olan bakteri um 0.5'e kadar yarıçapı vardır. Küresel - tek bir hücre bakteri ve bütün organizma. streptokoklar iki çift tutun veya grup olarak, bir zincir içinde birleştirilir. o kirpikler veya kuyrukları veya kamçı hiçbir çünkü Onlar kesinlikle sabittir. hava akımı ile öksürük yoluyla, sadece örneğin dış müdahale vasıtasıyla hareket ettirin. Yeni ortamda kez streptokok bakteriler hemen çoğalmaya başlar. Çok basit hücre bölünmesi yapar. hücrelerin kendi yapısı olarak adlandırılan bir L-formu (m., E. hemen hücre duvarı olmayan) oluşturmak şekildedir. Bu zor bir özelliği bir bakteri filtresi ve ilaç için çok düşük bir duyarlılık ile patojenin ışık geçirgenliği yol açmasıdır. Streptococcus gibi mikroorganizmaların dünyasına (ne olduğunu, zaten tartıştığımız) temsilcisi ile "tanıma" daha iyi amacıyla, biz onun fiziksel özelliklerini sıralar. Yani bu asalaklar şunlardır:

- anaerobik (.. le mükemmel oksijen vazgeçilebilir);

- gram (terimi ağırlığına değil anlamına gelir ve gram bilim yöntemi ile bakteri boyama) - Bu özellik hastalıkların teşhis edilmesi için kullanılır;

- kemoorganotrofik (organik besleme);

- asporojen (sporlar oluşturmaz);

- parazit.

hayatın Özellikleri

insan ve hayvanlar kan veya herhangi bir organın içine almak ve orada patojenik aktiviteye başlamak için başka yollar ile ağız boşluğu, nazofarinks, mide, kalın bağırsakta büyük streptokok ve parazitler yaşamasına rağmen can yılında. Bundan başka, streptokoklar, toz, herhangi bir yüzey, balgam, bayat pus olarak, bizim bir ortamda bulunmaktadır. parazitler bir L-şeklini ve benzeri maruz olmasına rağmen, zor onlardan kurtulmak. Bu bakteriler, 55 dereceye kadar değişen bir sıcaklıkta 30 dakika süreyle soğuk "beklemede" hayatta mümkün olan ve cıva klorid ve bir karboksilik asit çözeltileri onları sadece 15 dakika öldürür. Ama daha da canlılık sınırlarıyla streptokok türleri vardır. irin, balgam (kuru ve taze) kurutulmuş fragmanları, mikroorganizmanın her türlü süresiz yaşayabilir. Ancak bu patojenlerin en aktif 37 ° C çevre sıcaklığında ve (6.9 ila 7.6 arasındaki değerler) nötr ya da hafif alkalin yakın bir pH değerine altındadır. Özellikle belirtmek gerekir ki, oda sıcaklığında su pH'ı 7'nin sahiptir ve pH 7-7,4 halkının çoğunluğunun tükürük, içinde yani onlar bu streptokok gelişimi için idealdir. burada kan, kan serumu, glikoz içeren ortamda düşmek durumunda kendi sevdiği yiyecek çünkü bakterilerin, özellikle büyük bir yumurta verimi, sergiler. Orada hızla büyük koloniler büyür. Eğer kanlı agarda streptokok farklı koyarsanız (özellikle, bazı hayvanların kanını içeren bir çözelti), bazıları ağar rengini değiştirmeyecek, diğerleri koloniler eritrosit ayrışma zonu (hemoliz), yeşil üçüncü "süslemek" Yakalanan yer toplam etrafında oluşmaktadır. onları daha az verimli koşullarda (örneğin, toz) koloni streptococci önemli ölçüde daha küçük (2.5 mm), genellikle düz, bazen kaba, parlak ve saydam bir görünüme dokunun. sıvılarda mikroorganizmalar şeffaf ortam kendisi bırakarak damar duvarlarında veya alt tarafında kalmaya çalışıyor.

Streptococcus büyük zarar onlar kurbanın vücudun zehirlenmesine neden olur ve hatta ölüme yol açabilecek çok tehlikeli toksinleri kapalı vermeniz.

streptokoklar nelerdir

Birkaç genel kabul görmüş sınıflandırmaları vardır. Brown ve Shottmyulleru göre, streptokok bütün ordu 3 ana gruba ayrılır:

1. Hemolitik.

2. viridans.

3. hemolitik.

En tehlikeli hemolitik streptokok vardır, ancak bunların hepsi değil patojenik bulunmaktadır. Zararsız olmayan hemolitik arasında aynı zamanda oldukça "ciddi" parazitler vardır.

Nedeniyle zorluklar diğer sınıflandırma tehlike streptokok belirlenmesinde önerilmişti. Bu bağımsız Rebecca Lensfild ve Frederick Griffith geliştirdi. Bunlar baz ile gösterilen, bu 17 türler veya gruba ayrıldı bağlı olan patojenlerin antijenik yapısı alındı edilir Latin harfleri. İlk - streptokoklar, ikinci, üçüncü Cı, S grubu-streptokoklar kadar çok dördüncü D içermektedir ve,. İlk dört kişi için en nahoş vardır. Neden o - "Ne olduğunu, Grup A Streptokok": bize ayrıntılı olarak incelemek ve cevap vererek soru başlasın? Birincisi, o, ikincisi listedeki ilk ve çünkü o bir kişi hastalıkların "buket" neden en tehlikeli parazit olduğu için. Öyleyse ...

A Grubu streptokoklar

Bu grubun Bakteriler sadece en tehlikeli değil, aynı zamanda en kalabalık olduğunu. Sadece bir adam grubuna ait Bunlar solunum yolu, ağız, bağırsak, genital bulunan A., ve parazitler çok kolay herhangi bir bölümüne transfer penatre kanın yardımı ile 53 bu mikroorganizmaların türleri ve bunlardan 49 bulundu beden ve herhangi bir vücut. Bu bakteriler için bir diğer adı - Streptococcus pyogenes, o piyojenik streptokoklar olduğunu. Bu nedir? Yunan Pyon ile "irin" olarak tercüme. başlık itibaren pürülan eşliğinde piyojenik streptokoklar neden hastalığı, (irinli enfeksiyon) deşarj olduğu açıktır. Bu sadece onların tehlikeli özellikleridir. altta yatan hastalık komplikasyonları tahrik aktarma işleminden sonra bu tür mikroorganizmalar - romatizmal ateş, akut glomerülonefrit (böbrek hasarı). Tüm A grubu streptokok ana karakteristik özelliği M proteininin hücre duvarlarının varlığı ve 80 varyasyonlar meydana gelir. Bu madde yabancı cismi yemeye, insan kanında mevcut fagositler tarafından streptokoklarda korur. Buna ek olarak, temsilci bir patojen A grubu fagositler karşı korumak için bir kapsül sahiptir. streptokok bir kişinin her zamankinden daha kötü olmuştu aslında "suçlu" Bu morfolojik özellikleri, sadece hastalığa sebep parazit türüne karşı bağışıklık üretir. Bu senin boğaz ağrısı hasta anjin yeniden anlamına gelir artık, streptococcus M1 proteini, bağışıklık sistemi bakteri ve patojen M2 proteinin sadece olacak neden olduysa olduğunu. Bu durumda, Şekil protein bağların tipini belirler.

Hemolitik streptokok: ne

dönem "hemolitik" kan hücrelerini tahrip anlamına gelir. Parazit tam hemoliz (etraflarında kan hücrelerinin tamamen yok edilmesi) ise, beta-hemolitik olarak adlandırılır. Hemen hemen ilk dört gruba (A, B, C, D) her üyesi kurulan ve bir. Bunlar aşağıdaki hastalıklara neden:

 • boğaz ağrısı;
 • kızıl;
 • Ben yüz;
 • impetigo (bir deri hastalığı);
 • infektif endokardit;
 • apseler (karın, beyin);
 • menenjit, neonatal sepsis;
 • sepsis postrodovoy;
 • ürogenital sistemin çeşitli enfeksiyonlar.

bir alfa-hemolitik streptokok de bulunmaktadır. Bu nedir? Aynı hemolitik streptokok (zelenyaschy), sadece kısmen kırmızı kan hücreleri tahrip eder. O bu tür az tehlikeli görünebilir. Aslında, bu gibi tehlikeli hastalıklara neden olur:

 • periton apseler ve beyin;
 • periodontit;
 • infektif endokardit;
 • pnömoni;
 • menenjit.

Yukarıda belirtildiği gibi bu streptokoklar, yeşilden kırmızıya doğru ortamın rengini değiştirmek edebiliyoruz.

gama-hemolitik streptokok vardır. Bu nedir? Yani kırmızı kan hücrelerini yok etmez ve onun etrafında Agar ortamı değişmez bakteri denilen (non-hemolitik sözde). Ama bir takım hastalıkların neden olabilir:

 • infektif endokardit;
 • sinüzit;
 • yaralarda enfeksiyon.

strep boğaz

Genellikle, boğaz ağrısı - geniş bir kavram herhangi boğaz ağrısı anlamına gelir. Bu streptokoklar, aynı zamanda diğer viral ve bakteriyel patojenler sadece neden olabilir. en eğer tespit ne yapacağını konuşalım boğaz enfeksiyonu, tedavinin şeklini etkiler çünkü ve ne değil, tanısıyla yanlış olması budur. Doğru kararı mikrobiyolojik analizler (smear) sonuçlarına göre sadece bir doktor yapabilir. O boğazından steril bir pamuk ile alınır. Buna ek olarak, orada iki hızlı test vardır, ama karalama en doğrusudur. Eğer koruyucu önlem almaması durumunda streptokok boğaz ağrısı ile enfekte sadece hasta ile temas halinde olabilir. Başlıca belirtileri şunlardır:

 • özellikle yutma boğaz ağrısı,;
 • sıcaklık;
 • Genel zayıflığı, titreme;
 • ağrılı servikal düğümler;
 • mukozal ödem;
 • bademcik ve boğaz üzerinde beyaz veya irinli plak;
 • Nadir durumlarda, karın ağrısı.

Doğru tedavi ile hastalık 5 güne kadar sürer. Böbrekleri ve eklemleri zarar etmeyecek İlaçlar şekilde seçilmeleri gerekmektedir.

Çoğu zaman ağızdan hastalara antibiyotik reçete ve deri altından özel durumlarda. boğaz ağrısı spreyler veya gargara kullanılan antiseptik, et suları papatya, kabartma tozu çözümü azaltmak için.

boğaz ağrısı ile aynı semptomlara civarında, kızıl hastalığı streptokok toksinlerin neden olduğu, vücudun her yerinde punctulate kırmızı döküntü eklendiğinde sadece karakterizedir. bir semptom olarak Kızıl hastalığı (beyaz kaplama ve kırmızı papillaların birlikte) "çilek dil" gözlemledi. Tedavi, yukarıda tarif edilene benzerdir.

Streptokok deri hastalığı

Bazı doktorlar streptokok CPR için test edilecek hasta gönderdi. Bu nedir? Evet, hepsi aynı bakteri koklar. Bu grup çağrısını Streptokok SPP düzeltin. Bu zatürre, menenjit, bronşit, neden birçok hastalığın nedenidir yanı sıra Streptococcus pneumoniae vardır tanıdık piyojenik streptokoklar içerir kanın enfeksiyonu, çürük ve endokardit sorumlu ve Streptococcus mutans.

Streptokok cilt hastalıkları için impetigo ve erizipel sayılabilir.

ilk hastalık piyojenik streptokoklar A grubu neden olur. sağlık standartlarına uyulması değilse Kural olarak, genellikle çocuklarda görülür. Streptokoklar sürekli günlük yaşamda insanların derisinde düşer. Nerede "saflıkla arkadaşlar" (düzenli ıslak temizlik yapmak, ellerini yıkamak), kendi cilt kaldırıldı ile. hijyen tamam olmadığı yerlerde, Streptococcus subkütan tabaka içine nüfuz sürekli ve hafif çizilme ve böceklerin sokması de dahil olmak üzere en küçük bir travmada, cildi yaşamaktadır. impetigo belirtileri vücudun diğer bölgelerinde çok nadiren burun, dudak çevresindeki olarak ağrısız döküntü, ve. İlk aşamada, bu lezyonlar daha sonra, cerahatli veziküller (kabarcıklar) ve kabuklar meydana getirmek üzere sarımsı kuru patlama dönüştürülür kırmızı nodüller (papüller) şeklindedir. antibiyotiklerle impetigo davranın.

Yüz da piyojenik streptokoklar neden olur. hastalık nedeniyle deri altına, doku içine bakteri nüfuzuna oluşur. Nedenler - böcek ısırıklarına karşı kesintilerinden derinin çeşitli ihlalleri bütünlüğü. belirtiler:

 • derinin etkilenmiş alanına şişmesi kızarıklık, hassasiyet;
 • titreme;
 • ateş.

patolojinin en tatsız özelliklerinden biri uzun yıllar belirgin iyileşmeden sonraki nüks olasılığıdır.

zatürree

Hastalık patojen bağlı olarak birkaç çeşidi vardır. Streptokok pnömoni - en tehlikeli biri. Bu akciğerlerin Streptococcus Pneumoniae içine nüfuz denir. Sen patojenik bakterileri içeren havayı nefes enfeksiyon alabilirsiniz. Pnömoni bazen kademeli gelişimini aniden başlar, ancak. belirtiler:

 • ateş;
 • öksürük;
 • göğüs ağrısı;
 • nefes darlığı;
 • ateş;
 • Işık oluşan ani acil önlemler alınmadığı takdirde artırmak için güçlü bir eğilim vardır ve süreç - irinli eksüda (akciğerlerde irin birikimi).

Röntgen zatürree gibi balgam deşarj testi tanı. antibiyotik ve kortikosteroid ile tedavi, bir kural olarak, kapsamlı bir yaklaşım gerektirir. Şema terapi yalnızca uzman personel tarafından geliştirilen! pnömoni uygun Tedavi edilmezse genellikle ölümcüldür.

Streptokok agalactia: ne

A grubu streptokok ile, az ya da çok dizildi. Bize Önce ineklerde mastit inceleyerek tespit edildi grup B parazitler hakkında konuşalım. puerperal sepsis - Daha sonra anneleri ise bu bakteriler, menenjit ve septisemi sadece doğmuş kırıntıları neden olduğu keşfedildi. (- "Streptokok agalactia" Rusça) Streptococcus agalactiae adında Parazitler. Bu nedir? cevap: ölmesinin ya da ciddi komplikasyonlara ya yol çok tehlikeli bakteridir. 9 varyasyonları - (hücre duvarı) kendi vücut kapsüler polisakkaritler, ikinci içerir. Buna uygun olarak, 9 ve Streptococcus agalactia serotip bulunmaktadır. doğru hastalığa neden olan bir belirlemek için, KAMPI testini geçirirler. Kısaltma - bu konuya dahil bilim adamlarının isimleri sadece büyük harf var.

Çünkü bazı zorluklar bazı katılımı sınıflandırmaları ortaya çıkar. Yani, örneğin, streptococcus grubu B. Nedir, almak? Evet, Streptokok agalactianın aynı şey. Bu aynı bakteri iki isimleridir. Grup B streptokok oval veya yuvarlak ya da şekli vardır. Onların ana "residence" - insan ürogenital sistem. Yenidoğan bakteri doğum sırasında iletilir. tüm bu çocukların% 2, ancak bunların% 50 kalıp zaman sepsis geliştirir ve sonucunda ortaya çıkan beyin bozukluklarından musdariptir. Manifest sepsis hemen (bir gün içinde) ya da zaman içinde (bir hafta ila 3 ay) can. belirtiler:

 • uyuşukluk;
 • zayıf emme;
 • solunum yetmezliği;
 • hipotansiyon arterler;
 • bakteremi (kanda bakteri bulunması);
 • pnömoni veya menenjit.

Hamile kadınlarda streptokok sepsis ağrı ve şişkinlik, bakteriyemi kendini gösterir. Bazen menenjit ve / veya enfektif endokardit başlar.

vatandaşlar B grubu streptokok Tüm kategoriler böyle hastalığa neden:

 • menenjit;
 • pnömoni;
 • pürülan artrit;
 • ürogenital sistemin iltihaplanması;
 • osteomiyelit;
 • Pelvik abse, periton ve diğerleri.

Streptokok grupları, C ve D,

insanların az sayıda streptokok diğer grupları bulduk. grup C ait olan bakteriler, beta-hemolitik ve patojen A grubu aynı hastalığa neden olur. Grup D ve streptokoklar ve enterokoklar belirtir. Genelde yaşlı, zayıf insan hastalığında ve kontrolsüz nedeniyle antibiyotikler vücuttaki mikroflora dengesini bozdu alacak olanların hastalığa neden.

onlar her zaman hastalığa neden olmaz, çünkü insanlar genellikle, streptokok hangi oranını sorun. Bunun gibi, hiçbir norm yoktur. Bağışıklık sistemi mümkün iken Bu bakteriler, zararsız "kontrol altında tutmak." Bu nedenle, hepimizin temel görevi - iyileştirmek ve sadece kullanılabilen tüm yollarla bağışıklık sistemini güçlendirmek için. aniden zayıflamış ise streptokoklar kontrol ve saldırı çıkıyoruz. onlar bizim ortamda tamamen oldukları için, yeni alacak birkaç saat içinde emekli yeri olarak düşünülemez bakterileri yok edin. Oral streptokoklar, tüm mikroorganizmaların% 60'a kadar paylaşmak için. mukoza cinsel organına saptanabilir gruplar halinde streptokok gelince, normalde bunlar olmamalı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.