ÇirkinlikInşaat

Karoları için "Mapey" (Mapei) Groutlanması karakteristiklerini

"Mapey" farklı aşınma direnci, dayanıklılığı ve kir özelliklerini Derz. Çalışma sırasında, bunlar, ısı ve nemde meydana gelen değişikliklerin deforme olmayan solmaz, su iticilik kalitesi ve esnekliğini muhafaza eder. Bu bileşimler, asit-epoksi dikişlerin iki bileşenli bir karışım bulunmaktadır.

pozitif özellikleri

Enjeksiyon "Mapey" birçok avantajı vardır, şüphesiz avantaj hızlı ayar zamanıdır. Bu nem direnci performansını artırmak, mantar oluşumunu engeller. bunlar bir ortamda mevcut olabilmektedir, asit, alkali ve yağlar yanıt çünkü bu karışımlar, kimyasal açıdan agrasif ortamlarda çalıştırılabilir. Derz "Mapey" iç ve dış operasyonlar için uygundur. tesislerinde olan, yüksek nem korunabilir neden bina ve endüstriyel havuzları iç duvar yüzeylerine yararlı olan bileşimler. Sıva doğal taş ürünleri arasında dikişleri doldurmak için yanısıra, çini tüm çeşitleri kullanılabilir.

Neden "Mapey" seçim

Bununla beraber mümkün olan her baz mukavemet özelliklerini geliştirmek için. Yarı saydam veya renkli türler arasında derz doldurmak için kullanılan cam mozaik. paletinde size anıtlar ve duvar resimleri tamirinde rehabilitasyonu ve restorasyon çalışmaları için uygundur doygun renklerin 32 bulmak mümkün olacak. bileşimde dolgu maddeleri bulunmaktadır bağlayıcılar ve su itici maddeler, hem de pigmentler, organik bileşikler ve polimerler.

teknoloji kullanımı

Derz "Mapey" 21 kısım su, kuru bileşimin 100 parça bir oranda hazırlanır. bir kova satın alırken bunu ilk etapta dayalı eklenecek ikinci bir bileşeni paketlenmiş bulmak mümkün olacak. Elde edilen bileşim, karıştırılmış olmalıdır yapı karıştırıcı. bir pigment ya da yeni bir renk oluşumu için ilave bir bileşen hazırlanması için ilave edilebilir. 5 dakika sonra, harç tekrar karıştırılır. 45 dakikadır uygun olan bir yoğun, yapışkan bir madde almalısınız. Lastik spatula derz dolgu ve bir sünger olmak üzere karışım parçalayacaktır. 20 dakika sonra, fazla bir sünger olup, burada eklem doldurulması ve fazlalık malzemenin uzaklaştırılması ile silinmektedir. Bir saat sonra, yüzey dairesel hareketlerle tedavi edilmelidir.

Özellikler harç "Mapey ultrakolor"

Bu karo harç profesyonel kullanım için su geçirmez su geçirmez kompozisyon bulunmaktadır. Yoğun etkisine maruz duvar ve taban arasında eklemler için tasarlanmış bir geliştirilmiş çimento, harç ile ilgilidir. Bunlar alışveriş merkezleri, restoranlar, havaalanları ve bar bulunmaktadır. Karışım konut binaları, özel evler ve oteller arasında katlarında kullanılabilir. Ek katkı maddeleri, hidrolik bağlayıcı, özel bir polimerin, pigmentler ve organik moleküller ihtiva eder.

Derz sabit bir başlangıç rengi homojendir tutar. doku muntazam mantar ve küf neden olan mikroorganizmaların çalışma bloke organik moleküller dağıtılmış. Malzemelerin iyice karıştırın, sonra sonuç kuruduktan sonra çiçeklenmeyi üretmeyen bir bileşim elde etmek mümkün olacaktır. yüzeyi bitirme yaya trafiği için vakıf hızlı bir şekilde hazır, uzun süre beklemek zorunda değildir önce. Kullanım malzemesi + 5 + 35 derece arasında bir sıcaklıkta, ve tuzlu su ve kirli kabul edilemez olan karıştırma olmalıdır.

Çözelti çözüm üzerinde filmlerin oluşumunu önleyerek, tabanının sadece su geçirmez ve kuru yüzey kaplamasında başlamalıdır. dikişler sıkıldıktan sonra kuru bir derz dolgu tavsiye edilmez ile, Renk düzensizliğine ortadan kaldıracak, onları serpin. Asit direnci için gereksinimleri artmış ise, uygun olan oksit harç uygulamak gereklidir. Kullanımdan önce, karışım gözeneklerine malzemesinin girişini engelleyen yüzey işleme bileşimini korumaya yapılmalıdır.

Yüzey hazırlığı

Eğer karo uygulanan harç önce, yapıştırıcı, içinden fayanslar tamamen kurutulması için beklemek gerekir. Dikişler ürünün kalınlığının 2/3 derinliğinde katışkılar arındırılmış temiz olmalıdır. fayans döşenmesi sırasında yapışkan veya harç eklemleri vurursanız, o zaman tarih ayarına önce çıkarılmalıdır. yüksek emiş gücüne sahip bir yüzey, bir karonun varlığında bir sünger ile saf suyun ön-nemlendirilmesi.

işlem yüzeyi Hazırlık

Sıva "Mapey ultrakolor" uygulamadan sonra kuru üç saat. Bu süre geçtikten sonra, zemin adam gitmek gerekebilir, tam operasyon bir günde izin verilir. Eğer havuzları veya su tankları karşı karşıya olsaydı, onların doldurma enjeksiyon sonrasında iki gün yapılabilir.

Özellikleri Ultracolor Plus'ı harç

1 m2 başına 0.2 kg miktarında tüketilen miktara bağlı olarak değişecektir fiyat olan "Mapey", sıva. Bu Şekil 1, m2'ye 5.1 kg arttırılabilir. Farklı koşulları nedeniyle büyük çalışma. Nihai akış hızı dikişleri, boyutları ve yüzey emiciliğine çeşitli bağlıdır. 5 kg'lık paket için 485 ruble ödemek zorunda. "Mapey" mermer, pişmiş toprak, granit, karo ve taş yüzeylerde uygulanabilir derz dolgu. Bu bystrozastyvayuschy, fungisit, bir hidrofobik bileşim işlemi sırasında ultraviyole ışınlarına elastikiyeti, hava direnci ve direnç göstermektedir. Karışım, yüksek kaliteli çimento, tonkofraktsionnye dolgu maddeleri, pigmentler, özel katkı maddeleri ve sentetik reçinelerin bir bileşime sahiptir.

Düşük su emilimi malzemenin bir özelliğidir ve küf önleyici. Sıva Mapei kullanım için bazı sınırlamalar vardır. Karışımın başlangıç uygulamasından sonra, agregalar ve diğer ürünlerin yanı sıra, su çimento buna ilave edilmemelidir. Sadece saf suyun hazırlanması için kullanılmalıdır. Bu, tuzlu sert veya kirli ise, tuz leke oluşumuna neden olabilir. Yüksek nem veya kalıntı baz yapıştırıcı tabakasının altında Kabul edilemez harç. nem seviyesi yüzde 2 veya daha az düştüğünde çimento-kum harcı sadece 10 gün sonra süzülüyor edilmelidir nedeni budur.

uzman tavsiyesi

Derz MAPEI astar yalıtım yokluğunda kullanılmamalıdır, nem kılcal yükselme bu durumda meydana gelebilir. malzeme, mikro gözenekli bir yüzeye sahipse, bu harç uygulandıktan sonra baz temizleme zorluğu yol açabilir. Bu gibi durumlarda, bileşimin bir test uygulaması yapmak için tavsiye edilir, ve gerektiğinde malzemenin korunur. Eğer "dondurma / çözülme", sık aralıklı döngülerine bileşimin uzun ömürlü olması ile karakterize edilen, bu alanda, bu harç kullanabilir.

Bağımsız olarak, formül (A + B) / (A x B) X, C x D x 1,6 = kg / m kullanılarak akış oranını hesaplamak için önerilir. Bu A - seramik kalınlığının - Cı ise genişliği, - karo uzunluğu, B kullanılır. Harf D dikiş genişliğini belirtmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.