BilgisayarlarYazılım

Nasıl her tür BIOS sürücüsüne açmak için?

Çok fazla kullanıcı, yeni bir disk satın almadan sorunuyla karşı karşıya harici sabit diskler veya optik medya sürücüleri olsun. Onları bağlamak gibi görünüyor ve onunla yapılabilir. Ama burada her nasılsa otomatik onları kesin bir dille reddeder tanımak sistemdir. Ne yapmalı? İşte her tür BIOS sürücüsüne etkinleştirme hakkında bilgi yardımına gelir. Çoğu durumda bu en tartışmalı çözümdür.

BIOS sürücüyü görmüyor: Başlangıçta ne yapmalı?

ya önerdi kararı çalışmak ve karar vermez neden sorunları tema sonuca yazmayı rağmen, sorun başlangıçta görünebilir ne olduğunu görmek için daha iyidir.

pek çok uzman tarafından kabul edilir sorun kendisi yeni bağlanan sürücü görünmüyor cihazların bölümünde, bu enerji verilmediğinde veya voltaj basitçe yeterli olmadığı gerçeği yatıyor olması. Yani başlangıçta bu ayarları kontrol etmelidir.

Yönetmelikler herhangi sürücüleri bağlamak

Öte yandan, sorunun yanlış Sürücü bağlandığında içinde oluşabilir. Kural olarak, birçok bilgisayar sisteminde, kural Master / Slave bağlantıları gibi.

Bu durumda, Usta ana sabit sürücüye bağlı Usta, ve Slave belirlenmiş döngü konektörü, - başka. Benzer şekilde, Master Slave konektör ve tersi de içeremez. En iyi durumda, yalnızca o sürücüyü yapabilir ve belirlenecek, ancak önyükleme işletim sistemi.

Optik medya için BIOS sürücüsüne nasıl etkinleştirilir

Yani, önce bize optik sürücüler düşünelim. BIOS sürücüsüne etkinleştirme sorusuna basit çözüm (genellikle Del, F2, F12, Esc, bunların kombinasyonları veya dizüstü adanmış tuşları) tuşlarının standart anahtar veya kombinasyonunu kullanarak BIOS girip bulmak için aşağı kaynar uygun bölümü.

BIOS ve üretici sürümüne bağlı olarak, bu bir ana sayfa (Ana), standart ayarı bölümü (Standart CMOS Setup), gelişmiş kurulum menüsü (İleri veya Gelişmiş BIOS Özellikleri) olabilir vs. İşte, sürücü listede olduğundan emin olun üzerinde Enter tuşuna basarak menüyü çağırmak ve ardından Etkin değerini ayarlamak için gereklidir.

Listede sürücünün kullanıcı nedense bulunmazsa, siz (birincil önyükleme aygıtı 1-st Boot Device kullanmak, örneğin) önyükleme aygıtları kullanılabilir cihazların arasında gezinmek için indirme bölümünden (Boot Sequence, Önyükleme Ayarı veya basitçe Boot), başvurmalıdır . Bu genellikle tuşları PageUp veya PageDown kullanılarak yapılır. Cihaz bulunursa, tamam, ve kullanıcı basitçe bulamamıştır.

Nasıl harici bir sabit sürücü dahil etmek?

Şimdi bağlı harici sabit disk BIOS ayarlarında sürücüyü nasıl açılacağını görelim. İşte bazı nüanslar vardır - hepsi içinde olanı standart bağlıdır.

Yani, her zamanki gibi başlar birincil girdi-çıktı sisteminin ayarlarını girin ve ardından özdeş sürücüleri olan sekmeye arayan için. Şimdi çok dikkatli olmak gerekir. sürücünün türüne bağlı olarak bir çizgi ya da SATA veya IDE veya USB bulmalıdır. Kural olarak, bağlantı bunlardan biri onun standardını bilmiyorum bile, bu cihazı gösterilecek olsa, düzgün yapılırsa. Sonra sürücünün önünde durur ne olduğuna bakın. Devre Dışı olarak ayarlanırsa, bir alt menüye girip Etkin olarak değiştirin.

değişiklik olmadan sürücü çalışmaz unutmayın. Uygun BIOS takımı kullanma. Standart versiyonda, ana menünün bölümlerinde kazmak için değil, sadece komut Kaydet ve Çık Kurulumu tekabül F10 tuşuna, bas, bu, kaydetmek ve ayar çıkmak edilir. Bu onay penceresi anahtarlarını (- evet, N - hayır Y) kullanarak seçeneği ile belirecektir sonra. Y Hit ve sistem yeniden kadar bekleyin.

Öncelik başlangıç çizme

BIOS sürücüyü nasıl açılır, zaten açıktır. Bir kere daha önemli bir noktayı görelim. Eğer yükleme sırasını değiştirmek istediğinizi varsayalım ve bir ilk cihaz olarak bir optik sürücü veya harici sabit disk kurmak. Sistem, sorun giderme, ya da sadece dış HDD'den OS önyükleme için yüklerken Bu yaklaşım kullanılabilir.

anlaşılacağı gibi, indirme bölümüne ve istenen sürücü (sürücü) ayarlanmış bir birinci şarj cihazı olarak gitmek ve sonra değişiklikleri kaydedin.

yerine sonuç

Yukarıda da görüleceği üzere, her tür BIOS sürücü dahil etmek nasıl bir sorun, tek başına yeterli çözüldü. Ancak, bu yöntem bazen ek adımlar gerektirebilir. Örneğin, bazı durumlarda, "Kontrol Paneli" veya konsol devmgmt.msc yazın komutunu erişilebilir uygun Yöneticisi'nde aygıtı kontrol etmeniz gerekir "Çalıştır". Belki de burada (kullanım) eklenmesi gerekmektedir. Sistem otomatik olarak algılanmıyor bazı standart dışı cihazlar için, "yerli" sürücü üreticisine yüklemeniz gerekebilir. Ancak, fiziksel durum sürücü veya sabit disk de dikkat değer. Cihaz bozuk ise, bir şey yapamaz - olursa olsun denemek ne kadar zor, cihaz çalışmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.