Gıda ve içecekRestoran yorumlar

Ne Michelin yıldızlı bir restoran olmalıdır?

Gıda her zaman insan hayatının önemli bir parçası olmuştur. içinde eğer ilkel toplum, ana kriter varlığını gerçekti, sonunda önemli ve güzel yemekleri ve onların tadı hizmet gibi oldu. Bugün dünya aşçılar her yerinde bu becerileri yarışacak. restoran eleştirmenleri - Ve tabii ki, işlerini yargılayacak olanlar vardı. Onlar öncelikle kendi menüsünde kurumu değerlendiririz. Ve en ünlü halk sistemleri değerlendirmelerinin biri Michelin yıldız. Ama atanır ve nasıl gerçek bir Michelin restoran olmak üzere?

Biraz tarih

Ama bu sistemin temelini oluşturur hangi kriterlere anlamak için, bu "Kızıl Kılavuzu" Michelin tarihini hatırlatarak değer. "1900'lerdeki yüzden fazla yıl önce çıktı ilk defa Ve Fransa'ya böyle bir rehber yaratma fikri için değil prenadlezhat şefler ve gurme bilenler ise . O'nun tek amacı oldu müşteriler bilinen bugün lastikleri "Michelin" için ücretsiz bir uygulama olarak mutfak bıraktı -. yolcuları için hayatı kolaylaştırmak.

Ve mevcut üç yıldız sistemi, hem de "Michelin restoranın" kavramı, daha sonra biraz göründü - 20. yüzyılın 30 yıl içinde. Başka hiçbir değişiklik bu güne kadar yapılmıştır. Peki, kim bu yıldız verilir? Bir restoran iyi durumda mutfak dikkat alabilirsiniz. değerinde mutfak yerleri hafifçe rotadan sapması durumunda iki yıldız verilmiştir var. Ve üç yıldız sadece ayrı bir gezi almaya olduğu o restoranda olacaktır.

Ne verir ve bir yıldız alıp götürür

Ancak, Michelin restoran listesine nasıl kesin kriterler, hiç kimse bilmiyor. Tabii ki, tüm restoran eleştirmenlerinin ilk mutfak ve şefin maharetlerini teşekkür ederiz. Ama aynı derecede önemli restoranda atmosfer ve güzel hizmet yemekleri. rehber "Michelin" göre bütün bu tam bir resim oluşturmak ve tüm görkemiyle yemeğin açmaya yardımcı olmalıdır. Ancak, yıldızın parçası bile kurum kendisini ve onun şef çalışan almaz. Böyle çalışan Yıldızlar atmadan onunla "aldı" Ve zamanlar oldu.

Çünkü "Michelin restaurant" başlığı bazen ciddi tutku tutuşturmak. 2003 yılında, ünlü lokantacı ve Fransız Bernar Luazo utanç dayanamayarak intihar, taahhüt şef. restaurant "Michelin" Onun eleştiri kendi görüşüne göre, Loiseau yeni mutfak fikirler arıyor durmuş, çünkü bir yıldız götürmek ve geliştirmek istedik. Bu üzücü bir hikaye, bu arada, kısmen popüler animasyon filmi ekrana aktarılır edildi "Ratatuy".

Bugün "Kırmızı Kılavuzu" Michelin "dünya çapında kullanılabilir ve sıralamasını birkaç yüz restoranlar bulunmaktadır. Ve birçok ülkede, ayrı baskı olarak gelir. İlginç bir gerçektir Paris oldukça uzun bir zaman tahsis yıldızlı sayısında bir lider değil olmasıdır. Bugün, Tokyo Michelin restoran ünlü "Guide". Bu şehirde anayurda göre çok daha kolaydır bul, 191 benzer bir kurum vardır. Paris'teki, sadece 93.

Ancak, tüm ülkeler bu tür kurumların övünebilir. Moskova basitçe imkansız Yani, Michelin restoran bulabilirsiniz. Şu anda, bu başlık bile en iyi yerli kurumun iftihar edemez. Fakat gerçek, modern koşullarda, hiçbir Rus restoranı basitçe titiz tat eleştirenleri "Kırmızı Kılavuzu" Michelin" yerine getiremiyor olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.