BilgisayarlarDosya Türleri

Nasıl "Word" kırmızı altını çıkarmak için: sorununa basit bir çözüm

Microsoft Word - metin dosyaları oluşturmak için bir araçtır. Program seçenekleri güzelce ve yetkin memur, iş veya kişisel yazışmalar için belgeleri yürütmek izin verir. Bazı durumlarda, belirli düzenleyici fonksiyonları hafif tahrişe neden olur. İhtiyacınız olduğunda bir durum kırmızı altını metni silin ve dikkate almak "Kelime" gibi en, kabul edelim.

Word neden bireysel kelimeler dalgalı çizgiler tanımlar?

Bir metin düzenleyicisinde, Microsoft'un varsayılan yazım ve noktalama kontrol ayarlanır. Kırmızı içeren parçaları vurgular yazım hatalarını, noktalama - yeşil. Dahili sözlük programı Rusça mevcut kelimelerin tam kapsamlı (veya başka) bir dil barındıramaz. Bu nedenle, bireysel kelimeleri Kelime acımasızca onları hatalı yazım olması dikkate alınarak, kırmızı çizgilerini vurgular. Bu özellikle doğrudur isimleri ve insanların soyadları, firmalar ve işletmeler, profesyonel terminoloji ve argo ifadelerin isimleri.

Metin virgül eksik olursa, kelimelerin sözdizimsel ilişki kırık Word yeşil dalga işaretli tür önerileri ayıracak. Eğer oluşturulan belgede dilbilgisi hatalarını ve yanlışlıkla kayma önlemek için izin verdiği Çoğu durumda, bu özellik, çok kullanışlıdır. Metnin estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla "Word" kırmızı altını çıkarmak için ancak başka bir seçenek olduğunda zamanlar vardır.

Belgelerin Türleri çok renkli alt çizgi uygunsuz olduğu

bu parlak çizgilerin kişisel veya dahili kurumsal kullanım için dosyaları göz ardı edilebilir. Ama metin dosyası ekranda göstermek için tasarlanmıştır düşünün. Bu şirketin çalışanların listesi, okulda öğrencilerin adları ile tablo, işletme ve diğer birçok seçenek çalışmaları hakkında bir rapor olabilir.

Bazı kelimeler kırmızıyla çizilir neden bir kişi uninitiated garip gelebilir. Ya da, örneğin, bir metin belgesi e-posta veya posta yoluyla sitesinde yerleştirilmek üzere, bir sunuya başka insert resimlerden oluşan bir ekran görüntüsü etmesi bekleniyor yarattı. Bu nedenle, kırmızı altını nasıl kaldırılacağı sorusu "Word" acil çözümler gerektiren, boşta değil.

Birkaç tıklamayla gereksiz çizgileri kurtulun

Tek bir belge için "Word" kırmızı altını çıkarmak için birkaç yol düşünün.

"Atla" veya "tüm atla" seçeneğini görünen bir kelime ve sağ tıklama menüsüne tıklayın. İlk durumda, alt çizgi ikinci yılında sadece bir sözcüğün altında kaybolur - tüm metin satırından temizlenecek. bir dahaki sefere dosya dalgalı çizgi yeniden ortaya çıkabilir açmak için bu seçenek, en güvenilir değildir.

Altı çizili sözcük menüsünü keşfedin ve select "Sözlüğe Ekle". Şimdi bilgisayarınızda oluşturulan tüm metin belgeleri, kelime doğru yazılmış olarak kabul edilecektir. onun Kelime kelime davanın kapatılmasını değiştirirken Ancak, yine Hatayı fark ayrılamadı.

Açık bir metin editörü sol üst köşesinde, düğme "Dosya", ardından "Seçenekler", ardından "yazım" e tıklayın. Burada, "Yazımı denetleme" satırını kaldırın.

Bu durumda, okuma yazma testi tüm belgeler yürütülen olmayacak, kırmızı altını nasıl kaldırılacağı ile ilgili sorunlar "Word" artık yoktur. Microsoft Word sürüm 2010 ve daha yüksek ise o metnin geçerli sürümü için tarama devre dışı bırakmak mümkündür.

dosya diğer PC veya dizüstü bilgisayarlarda aynı şekilde açıldı için, düzenleme karşı koruma eklemeyi unutmayın. "Hazırlayın", daha sonra "nihai olarak işaretle bir belge" seçeneğini Microsoft Office 2003 veya 2007 yılında ana menüde Bunu yapmak için, Word 2010, kilit ile simgesine tıklayın ve koruma istiyorum seçeneğini işaretleyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.