Sanat ve EğlenceLiteratür

Şiir Lermontov Aşk - Şairin ruhun bir yansıması

yazarın yaratıcılık bir anını bile - şiir Lermontov seviyorum. Onun ağrı, neşe, kahkaha ve gözyaşı.

aşk teması neredeyse tüm Rus şairleri etkiler. Bazıları ömür boyu eserlerinde çok yönlü bir duygu seslendirdi vardır. Bu şairlerin arasında Mikhail Lermontov dahil - bu onun için özel bir şey aşk ilişkileri konu oldu.

şiir Lermontov Aşk - her şeyden önce onun şiirleri erkek ve kadın arasındaki ilişkinin adamıştır. Çalışmaları hemen hemen her zaman bir nakarat eşlik eder: "Ben, seviyorum, seviyorum" Tabii ki, şarkı sözleri temeli Lermantov o meşhur cümleyi yazmış olduğu meşhur ağıt "Ölüm," idi: "benim yaptığım gibi hiç kimse bu hevesle ve böylece açıkçası sevebilirim." şair duyguların hassasiyet ve gayretli hakkında yinelenen lastik yok.

Ünlü bilim adamı Lermontov, V. Soloviev, ruh bozar Lermontov'un sevgisi şiirleri "o ise sevgi, şimdiki zamanda ölçülmez" gerçeğini fark eder "ve hayat verir."

Acı çekmek Lermontov'un için ortak devlet haline gelmiştir, bir insan olarak, o hassastı. idealist olarak, sık sık hayal kırıklığına uğrattı. Bütün bu eserinde yansır. özlemleri bitkin, umutlarının aldatıldı ve şiir dünyasına dalar, rüyalar ve uyku dünyası. O değil kendisini alışverişinde isteyen, kendisine sadık kalarak diğer büyülü dünyalarda, gerçekte ideallerini bulma hayallerini girer.

çizgi onaylayan, "Eternity mahkum" ve "mahkum": şiir Lermantov şiirleri, gibi kategorilerde "nüfuz" Aşk "Resminiz onunla mahkum taşıdıkları, her yerde her zaman" Ve olamaz hiçbir insan sıkıntılar ve sıkıntılar "aşmak" harika bir duygu. Şairin aşk anlayışında, her şey bu dünyada bir kişinin gelmesiyle ortaya çıkan şey her şeyden ve paha biçilmez. Lermantov herhangi ölçüm sistemine tabi değildir aşk eserlerinde vurgular.

Onun arayışı ve ruhsal deneyimler yansıtan bir itiraf, iç monolog - şiir Lermontov seviyorum. Şairin yalnızlığı ezer. Kendine emekli sonra, içinde iç dünyasında, o yeni bir sayfa edebi Rus açar onun sanat,, şiir düşüncelerini temsil ediyor.

Lermontov'un Aşk icat onun tanımların bolluk ve çeşitliliğe rağmen, tamamen dünyevi doğasında. Büyük bir şeyle bu dünyevi şair ortakları olarak, kendi 'ego', tüm beceri ve insan yeteneklerinin tüm yönlerini geliştirmek için azami ölçüde, Lermontov onayına, orada mümkündür. Ancak, sevgi dünya ve insan arasındaki ilişkide "bariyer" bir tür haline gelmez, aksine onları bir araya getirir. Lermontov görüş, aşk bütün küreler "istila" insan varlığının, ve "sadece ölümlü" o kaçış yok üzerinde, ondan kaçamaz basitçe hiçbir yerde.

Aşk teması hakkında daha fazla bilgi Ancak, yeterince erken şair kendisi vahşetini tanımayı gerçeğini not etmek değil imkansız toplumsal ilişkiler, genellikle gizlilik haklarını işgal. Bu nedenle, genç ve yetenekli şair, yakında halkın temsilcileriyle bir çatışma içindir. şiir Lermantov sonra kahramanlık ve trajedi tonlarında "boyanmış" Aşk, o ülkede var olan sosyo-politik sistemin algı belirli bir formda bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.