Gıda ve içecekYemek tarifleri

Konyak ile Baba. baba Formu

Sovyet zamanlarda, en lezzetli ve lezzetler aranan biridir konyak ile baba oldu. Bu Tereyağı ve çok tatlı topuz bembeyaz şeker kap devam etseydi. Ve ayrıca ağır şurubu ile ıslatılmış edildi. Bugün maalesef bu topuz pazarda çok nadirdir. Fakat her kadın aslında bu süreç ilk bakışta göründüğü kadar karmaşık değildir, çünkü evde pişirmeye deneyebilirsiniz. Bu yüzden siz deneyin öneriyoruz.

malzemeler listesi

Eğer tam olarak mal satın almak, tarifi önerildiği üzere, siz (emprenye etmek için) '50 hakkında bir ağırlığı da "teneke kek" olarak bilinen 16 kadın rom, sahip olmalıdır

Yani, hamur atın:

 • buğday unu / s - 212 g;
 • Su - 147 g;
 • instantonların kuru maya - 5 g

Test için gerekli:

 • hamur pişirilir;
 • buğday unu / s - 200 g;
 • tereyağı veya margarin% 82 - 103 g;
 • Şeker - 105 g;
 • yumurta - 82 gr (çok büyük bir ya da iki çok küçük);
 • Tuz - ¼ çay kaşığı;.
 • vanilya şekeri - 1 poşet (veya vanilya özü - bir kaç damla);
 • kuru üzüm - '52

şurubu hamile Will:

 • Su - 240 g;
 • şeker - 240 g;
 • kokular - tatlı şarap, konyak, rom özü (opsiyonel).

Tatlı oluşacaktır:

 • şeker - 500 g;
 • Su - 160-170 g;
 • limon suyu - yaklaşık 1 tk

hamur yoğurma

Hazırlık baba sünger ile başlar. Maya ile unu karıştırın gereklidir. Sonra yavaş yavaş sıcak su ve böylece yoğrulur yumuşak hamur ekledi. Hamur, yuvarlak kapağı ve yaklaşık 3-4 saat için sıcak fermantasyonda bırakmak gerekir. demlemek mayalanmaya nasıl iki yolu vardır. İlk - Bir süre bu yönelim. İkincisi - sedimantasyon testi başlamasını bekleyen. Ne demek? Fermantasyon işlemi, artan hacim olarak bu hamur artışları ile başlar. Ama sonra yüzey ters hareketi işaret edecek kabarcıklar patlama tarafından karşılanacaktır. ilk etapta orta sokmaktır içinde bu vardır. Onlar vade sünger, dediğin gibi bu, hazır bir işareti olabilir veya olacaktır.

hamur

sonra aşağıdaki şekilde gerekli hamur yoğurma, baba GOST hazırlarken: bitmiş demlemek için tuz ile karıştırılır yumurta, vanilya şekeri (özü), şeker, un ekleyip hamur yumuşak olacak şekilde yoğrulur. 2-3 dakika olması melezler ihtiyacı sonra vmese tereyağı (yumuşatılmış). Sonuç olarak çok yumuşak ve oldukça hareketli hamur olduğunu.

Daha sonra, bir kuru (olmadan yemek) masanın üzerine yayılmış ve tek tip bir devlet yakalayana kadar yoğrulur. Çekme katlama ve haddeleme, hamur toplayın ve devirmek sonra, maksimum çekerek aldı Yeniden alır: gibi olduğu Fransız teknolojisi kullanılarak yumuşak olan böyle bir hamur kıvamı, rahat yoğurmak izler. Bu prosedür, 5-7 dakika tekrarlanmalıdır. Hamur içinde kuru üzüm müdahale etmeye hazır olduğunda.

Biraz kase bitkisel yağ yağlar, bu hamur top şeklini takmak ve bir saat boyunca buzdolabında muhafaza yayıldı. Bir saat sonra aynı şekilde, kapak yuvarlak ve tekrar buzdolabında yarım saat koymak 1-2 dakika karışması, bir masa üzerine yayılan bir hamur elde. Hamur hazır.

rulo oluşturma

hafifçe un serpilir masa, üzerinde hamur hazır yayıldı. Biz dikkate kalıp hacmini alarak paylaşın. Bir mutfak ölçekli olup, bu önerilen ağırlığına göre bölmek mümkündür, yaklaşık 50 gr (bir kural olarak, baba form - Porsiyon Kontrol standart kek tavası). Yaklaşık 16 eşit parçaya almalısınız.

Sen yuvarlak bir şekil, her hamur parçasını vermek gerekir. tereyağı veya yağ ile kalıpları yağlayın. Hala tereyağı kullanacaksanız Ama, yine de un üst tutam önerilir. Bu tereyağı sıvı bir sürü içerir olmasından kaynaklanmaktadır.

çürüyüp hamur aşağı düğümleyin. Levelled ve sıkıştırılmış. Sonuç olarak, hamur kalıp fazla 1/3 almalıdır. Bundan sonra, teneke kek fırınları ile kapatın ve yaklaşık yarım saat ılık bir yerde bırakın, hamur iki kez geldi. Fırınlama öncesinde hamur çok nazikçe Baba dayak yağlayıcılık yumurta yerleşmiş değildir.

altın kadar 210 derecede fırında pişmiş brendi ile Baba. Kurallara göre, pişirme süresi yaklaşık 45 dakika olmalıdır. Ama zaman önemli ölçüde fırının teknik özellikleri nedeniyle azaltılabilir çünkü ruj testi için dikkat etmek gerekir.

pişirmeyi Bittiğinde, cupcakes Kavanoz biraz serin vermek gerekir. Daha sonra soğuk (yaklaşık 2-4 saat) kadar aşağı dar tarafını ayarlamak formlardan onları elde. Bundan başka baba kadar dar yan değiştiren ve 4-8 saat kurumaya bırakın.

şurup hazırlanması

Biz bahsedilen gibi, baba zorunlu konyak şurup ile ıslatılmış. Ve çok kolay bunun için hazırlanıyor. Başlamak için, su ekleyin, bir tencerenin içine şeker dökün. Şeker tamamen çözülür gereklidir. Daha sonra karışım, kaynama noktasına getirilmiş ve 2-3 dakika için yemek edilir. Ateşten alın ve tamamen soğumasını verir. Şurup soğuduğunda, lezzet, örneğin konyak ekleyin. ıslatma önce olası daha iyi emdirme için şurup hoş sıcaklığına ısınmaya.

tatlı yemek

brendi ile Baba lezzeti nedeniyle sadece çekiyor, aynı zamanda güzel bir geçiştirmek sayesinde elde edilir muhteşem görünümü.

hazırlamak için, ayrı bir tencerede şeker ekleyin doğru miktarda su ekleyin. Yavaşça ısıtılarak ve kuvvetli bir şekilde karıştırılarak, biz (sol sının tek bir kristali için) şeker tamamen çözünmesi. Şeker çözüm kaynayınca, artık şekilde olsun çünkü önemli nokta, kaynar önce şeker tamamen çözülme olduğunu. hızlı ateş tava kaynamaya ilk 2-3 dakika bir kapak ile kaplanmış olmalıdır. Daha sonra, kapak kaldırma ve kaynamaya (yaklaşık 108 derece sıcaklık) şurubu pişirme. limon suyu ekleyin ve sıcaklık 115-117 derece ulaşıncaya kadar pişirin. Yoksa yumuşak bir top bir test yapabilirsiniz. Şurup hazır olduğunda, ısıyı ayırın ve hızlı bir şekilde bir yere bir sıcaklığa 60 derece soğutuldu. beyaz şeker fondan kıvamına kadar mikser kullanılarak soğutulur şurup çırpıcı. Abartmak değil önemlidir! kurumayı önlemek ve gece boyunca bekletildi için, bir tatlı ile örtün.

Son aşama: emdirme ve sulama ruj

Kek iğne kürdan ince kısım, yani, ile kurutulmuş "Kendi ayakları ile" onları dönüm. bunların, dar yan 10 saniye sıcak şurup aşağı bakacak şekilde sayın. Emprenye Baba dar kısmını çıkarmak ve eşit şurup dağıtmak için yaklaşık 7 dakika beklenir verir.

Bu arada, hafifçe tatlı bir sıvı duruma bir su banyosunda ısıtın. Eğer gerekirse, bu ılık su (az miktarda) ile seyreltilebilir. Zaglaziruem kekler şeker tatlı emprenye

İşte rom, hazır baba. Reçete basit (aşağıda bizim güzel bir fotoğraf), ama zaman alıcı, pişirme teknolojisinin tüm gerekli kurallara uyulmasını gerektirir. Yani hasta ve iyi şanslar olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.