FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Coğrafya Öğrenme: Seattle nerede?

Unutulmayan, Kraliyet, zümrüt - Seattle tüm bu gayri resmi başlığı. ABD - Seattle büyük bir metropol sahiptir bir ülke. Sadece 700.000 nüfusu ile, onların arka planda küçücük kasaba gibi görünüyor. İnsanlar sadece kaybolacaktır. Bununla birlikte, en paradoksal Kuzey Amerika şehirlerinden biridir.

Coğrafya ve iklim

içinde, kuzey-batı kıyısında bulunan bir liman kenti Washington eyaletinde. O göl ve koyu arasındaki arazi şeridini aldı. arazinin engebeli olduğu ve yağmurdan şehri korumak yok Olimpiyat Dağları, yükselen yakın. Seattle hakim kıyısında, Açık deniz iklimine. Kış genellikle hafif ve serin yaz olduğunu. Nedeniyle şiddetli yağışlardan Seattle yağmur kenti aradı.

Şehrin Tarihçesi

Artura Denni liderliğindeki Grup ilk Avrupalı yerleşimciler 1851 yılında bu topraklarda bastı. yerleşme "The New York Alki" gurur adıydı çünkü Görünüşe göre, ciddi emelleri olan - "New York'ta geleceğini." Birkaç yıl sonra yerel kabilelerin lideri onuruna, bu "Seattle" olarak değiştirildi. Bu adı altında o tarihe geçmiştir.

ahşap Ekstraksiyon çok yakında o küçük bir kasabada büyüdüm Seattle gelişmesine güçlü bir başlangıç verdi. Ama iki sorun vardı. İlk oldukça öngörülebilir: ahşap evler yangınlara karşı savunmasız idi. İkinci kötü kanalizasyon oldu. yüksek gelgit, tüm kirleri kadar yükseldi ve tuvaletten akıyordu. Sonra, şehir anlamıyla çamurda boğulma. Gerekli sert tedbirler. Onlar için itici güç geç XIX yüzyılda büyük bir yangın oldu. sakinlerinin yaralanan olmadı, ama neredeyse 25 mahalle yere yandı.

yetkililer normal göçünü yapmak ikinci katta ve yerdeki kenti yükseltmeye karar verdik. Ve biz yangınların tehdidi önlemek için, taşın ev inşa etmeye başladı. dik merdivenleri katlar arasında hareket ilk sakinleri başta. Ne yazık ki, hiçbir kaza vardı, bu yüzden ilk seviyeye girişinde kapatmaya karar verildi. Peki, nerede Seattle şehir? Yani, Seattle eski şehir doğru.

Özellikler şehir

Turistler onlar gökdelenler ile metropol haline taşınır izlenim merkezinde. Ama başlangıç sessiz özel sektör olarak, biraz daha ileri gitmek gerekir. Ancak, daha her zaman sakin ve sessiz orta kesiminde.

İlk bakışta, hiçbir şey bölgesini, Seattle ayırır. gökdelenler ve rıhtım ile ABD'de, birçok şehir. Bir büyük ölçekli yeniden yapılanma neredeyse hiç tarihi binalar olduğu gerçeğini yol açmıştır. Ama insanlar donuk gri bir şehirde durmak ve bunu süslemek başladı istemiyordu. Yaratıcı sanat nesneleri Seattle boğulmuş. Park köprünün altından "büyüyen" Metal ağaç bir evin çatısından büyük burunlu trol "yerleşmiş" dir roket "tekme" ile ilgili, ve, durdurma taşıma çarter bekliyor "bekle" olamazdı. Ve bu garip şekle birçok rakamları sayma değil.

Uzay İğne

damgasını ABD, kuzey-batı kıyısında Seattle kule Space Needle veya "Space Needle" oldu. Bu çok büyük bir benzerlik uçan fincan tabağı, binanın çatısında karaya rahat. O 1962 yılında uluslararası sergisi için özel olarak dikildi. fikri yazarı Edward Carlson.

Kulenin yüksekliği 180 metredir. Beklendiği gibi, 159 metre düzeyinde ziyaretçi 3 asansörler almak bir gözlem güvertesi. Bu şehir, ama yerliler favori uyuyan volkan Rainier Dağı sadece gösterir. Restoranda altında birkaç metre mesafededir. "Space Needle" sürpriz (belki korkutmak) Seattle, insanlar. Sadece kule Marlin Pettersson yarattığı ünlü yanılsama görebilirsiniz. binalardan birinin çatısında o yaşam benzeyen iki dev örümcekler boyadı. Onlar bir sonraki kurban arıyor, gizleme ve yayaları üzerinde saldırmak üzereydi ki görünüyor.

Çiftçi pazar

Seattle, birçok sıradışı mekanlar, başka özelliğine sahiptir. Şehir yaşam merkezi büyük Amerikan çiftçinin pazar odaklanmıştır. Boyutları büyük ve yalnız turist anlamadı. yardım gastrogid gel. O (Seattle olan çok popüler deniz ürünleri) en iyi davranır bildirecektir, yerel mutfağı hakkında anlatacağım ve kuyruk gerekli tezgahları veya aperatif için tutacaktır. probrosatsya balık: Bu arada, burada eğlenceli bir oyun oynamak için sunulacaktır. Bu tür "Balık voleybol." Nerede böyle eğlence mi? Sadece satıcıları sürekli sayaçları almak için tembel.

Biraz daha ilginç gerçekler

  • Sadece şehir merkezine 1 km şaşırtıcı sahne başlar. Zümrüt Gölü, Seattle şehrini şiirsel ve gayri adı, vahşi ormanlar, şelaleler, ve tabii ki, Dağı Rainier verdi. tüm yıl boyunca karla kaplı bir sönmüş volkan. Burada vakit geçirmek için istekli Yerliler.
  • Turistler ilginç cam müzesi olacak. Cam bitki tuhaf şekiller sunar. Fikir ustası Eserlerine dünya çapındaki müzeleri süsleyen Dale Chihuly aittir.
  • On The Lake Birliği yüzen evlerin bütün bir şehir vardır. Onlar otel olarak kullanılmaktadır. Houseboat gerçek gemiler gibi, kıyıya demirli. Üstelik, konut şehrin en elit olarak kabul edilir.
  • Seattle gurur duyabileceği Ülke. Küçük bir kasaba, büyük ölçüde eski binaların eksikliği telafi şaşırtıcı manzaraları, topladı. Burada her şey yeni ve parlak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.