SağlıkTıp

Kötü çürük eli: ne yapmalı?

işlemlerinin çoğu, bir kişinin elleriyle yapıyor. herhangi işin kendi dokuları uygulanması hasar varsa bazen imkansızdır. insan rahatsızlığa neden el yaralanmaları. Bu tür hasar sonucu şiddetli ağrı hissedilir, doku ödemi oluşabilir. El yaralanmaları oldukça sık meydana geldiğini belirtmek gerekir. Buna ek olarak, hasar parmak veya hatta bir tırnak olabilir. Ne el yaralanmaları olur?

Temel özellikler

ana özellikleri üzerindeki olası yaralanma elini belirlemek için. Benzer bir hasar neticesinde ortaya güçlü bir şok, fiziksel hareketi ve çıkışlar. Bu durumda, kişi keskin ağrı piercing hissediyor. Bu belirti aynı zamanda kırığı, varlığını gösterebilir kemik kırığı ve çıkığı. Tıbbi yardım için bir doktora görmek hasarlı uzuvların için tavsiye nedeni budur. Anket ciddi zarar görmesini engeller. kemik bütünlüğü kırılmış ise, o zaman ön kol bilekten herhangi bir yaralanma zedelenmiş el olarak ayırt edilir.

Bu tür hasar temel semptomlar şunlardır:

  1. zonklama ağrı.
  2. Eğitim geniş hematom.
  3. hasarlı doku alanının şişlik oluşumu.

yaralanma kolu çivi oluştuysa, daha sonra plaka bir kısmi ayrılması bulunmaktadır.

Ne zaman bir çürük olur

uzuv yaralanması Zarar cilt değil, aynı zamanda kasları ve cilt altı yağ sadece zaman. Bazı durumlarda, sonradan kan ve sinirleri aşağıdaki hangi kan damarlarını, yaralayabilir. Zaman yumuşak dokuların bir yara artan kanama ve şiddetli şişme gözlenmiştir. Hasar görmüş damarlardan kan yavaş yavaş çevre doku içine nüfuz eder. onun küme oluşmuş hematom anda. Ayrıca, kan eklem boşluğuna girebilirsiniz. Sonuç olarak, bu hemarthrosis gelişir.

travma Özellikleri

O ellerde yaralanma unutulmamalıdır veya başka uzuv belli hususiyetleri vardır. küçük damarların hasar, kanama yaralanma sonrası 5-10 dakika sonra durur. Hematom her durumda kurdu. Bir büyük damar zarar görürse, kanama günlerce sürebilir.

Renk hematom yaralanma yaşına bağlıdır. Taze çürük morumsu-mavi bir renk tonu vardır. 3-4 gün sonra hematom mavi-sarı renk olur ve 6 gün sonra - sarı.

ödem - yaralanma yerinde mutlaka şişme kurdu. Buna ek olarak, kurban yaralı dokuda ağrı yaşayacaksınız. Birkaç gün sürecek. Ancak uzvu taşırken rahatsızlık yaşayacaksınız.

ilk yardım

Bir kişinin zedelenmiş eli aldıysanız, tam bir muayene için bir hastaneye gönderilmesi gerekir ve uygun tedaviyi elde etmek. Ancak, önce bu kurbana ilk yardım sağlamalıdır.

İlk adım, uzuv hareketsizleştirmektir. Bu hasar kat elinde oluştu durumlarda özellikle önemlidir. Buna ek olarak, zarar görmüş doku soğutulmalıdır. Bunu yapmak için, bir paket sarılmış buz küpleri geçerlidir. o taraftan değilse, herhangi bir soğutma nesneyi kullanabilirsiniz. Bu manipülasyonlar, ağrıyı azaltmak ve doku şişme azaltmak sağlar.

Tanı tablosu sadece farklı açılardan X-ışınları sonra gerçekleştirilir. Bu çatlaklar, kırık ya da uzuvların çıkık varlığını ortadan kaldıracaktır.

ilaçların kullanımı

Güçlü yaralanma eller ilaçlar ile tedavi edilmelidir. Çoğu zaman bu tür yaralanmalara farklı termal tedaviler reçete. Eczanelerde Bu noktada ısınmayı değil, aynı zamanda analjezik etkisi sadece olan birçok merhem ve jeller satılıyor. bu ilaçların arasında çok popüler "Diklofenak" kullanır.

Bazı durumlarda, gerek bir oldu, özellikle hasarlı bölgeyi dezenfekte etmek morarmış parmak yandan. Böyle durumlarda ne yapmak gerekir? Genellikle kurban reçete edilir merhem, bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Mükemmel krem "karışımlar". Bu tür bir bileşim, kalın bir tabaka ile hasarlı noktaya uygulanır ve daha sonra yavaşça sürülür. Krem Eğer hematom kaldırmanızı sağlar. sarmak gerekir ilaç hasarlı bölgeyi uygulandıktan sonra.

Yaralanma birden fazla yerde çok güçlü eli ve yaralı ise, kurban dışarı geçebilir. Böyle durumlarda, soğuk 15 dakika boyunca yaralanma eklemek gerekir. Daha sonra yaralı bacak hidrojen peroksit ile durulanması için. şişme olabilir çıkarın iyot ızgara.

anestezi

El yaralanmaları, genellikle şiddetli ağrıya neden olur. Bu duygulardan dolayı mağdur bilincini kaybedebilir. Bunu önlemek için, yalnızca ekstremiyeti olmamalıdır, aynı zamanda bir anestezik ilaç vermek.

Bu gibi durumlarda, örneğin "Katanol" veya "Analgin" olarak yararlı ilaçlar. talimatları dikkatlice okuyun ve hesap kontrendikasyonlar içine almalı bu ilaçları kullanmadan önce.

Yaralanma ile Otlar

Halk ilaçları da el yaralanmalarının kullanılabilir. Bu amaçla, uygun kan otu dik için. herhangi eczanede ot satın alın. Bloodroot yeterli öğütülür ve daha sonra elde edilen toz etkilenen bölgeye uygulanmıştır. Bundan sonra, elbette bir bandaj uygulamak gerekir.

Benzer şekilde, herb sage ve meşe kabuğu kullanabilirsiniz. Bu bileşenler, aynı zamanda, bir toz halinde ezilmiştir ve daha sonra yaralı bölgeye uygulanır.

soğan ile Tarifler

Eğer otlar kullanamıyorsanız, bu tür soğan gibi daha uygun fiyatlı ürünler uygulayabilirsiniz. Bu temizlenmeli ve iyice yıkanmalıdır. Soğan sonra hasarlı bölgeyi uygulamak, duygusal durumu kıymak gerekir. Ayrıca muz yaprağı lapa kapsayacak şekilde tavsiye ve bandaj ile sabitlenir.

soğan kullanımını gerektirir başka bir yöntem yoktur. Bu durumda, bir merhem hazırlanmaktadır. hazırlanması için pirzola soyulmuş soğan ve muz yaprakları yıkanmalıdır. Sonuç olarak, homojen bir kitle almalısınız. Ortaya çıkan kompozisyon biraz bal eklemektir. İlaç, bir merhem olarak kullanılmalıdır.

Tarifler losyonlar ve kompresler

Ne var morarmış ellerini olur? Tedavi, tabii ki, bir doktora atamanız gerekir. uzuv kaybından sonraki ilk günlerde, soğutma kompres kullanmak için izin verilen bitkisel yağ, sirke ve su göre hazırlanmıştır. Böyle bir çözümde pamuklu bez parçası batırıp, ardından hasarlı bunları siteye sarmak için gereklidir. 4-5 gün sonra kompozisyon kullanılmadan önce ısıtılmalıdır.

sabun araçlar

Sabun temelli hazırlanır yara ve yaralar için de ispat merhem,. Bu bileşen, rendelenir ve amonyak ve kafur tozu ile daha sonra karıştırılır gerekir. Her bir terkip maddesinin arzu edilmekte 30 gram hazırlamak. Elde edilen kütle olarak lamba yağı ilave edilmesi gereklidir. 200 gram ve terebentin 200 gram bileşeninin yeter. Nihai bileşim, eşsiz özelliklere sahiptir. Bu çürükler için, sadece, aynı zamanda yaraların için bir merhem olarak kullanılır.

sonunda

elin Kontüzyon - bu hoş olmayan bir fenomen, uygun tedavi gerektirir. Böyle bir travma kurbanın ilk belirtisinde kırığı önlemek veya çatlamaya bir tıp merkezine sevk edilmelidir. komplikasyonlar ciddi yaralanmalara ortaya çıkabilir, çünkü kendi kendine ilaç tavsiye etmiyoruz.

Bu tromboflebit gelişimini neden olabileceğinden Uzmanlar, bamteli ovmak değil öneriyoruz. Bu durumda, bir kan pıhtısı büyük damarın tıkanıklık vardır. Bazı durumlarda, doktor ilaçların kullanımını, ancak elektroforez çözümleri ve UHF sisteminin kullanımını gerektirir fizik tedavi, sadece reçete edebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.