SağlıkTıp

Göz Mikrocerrahi

Mikrocerrahi (kelime Yunanca «MICROS» geliyor - küçük) - genellikle çıplak gözle görmek imkansız insan vücudunun minik yapıların, tedavisi ile uğraşan, cerrahinin alandır. gibi Mikrocerrahi operasyon yüksek çözünürlüklü yüksek hassasiyet mikroskoplar kullanılmadan ve minyatür kullanılmadan mümkün değildir cerrahi aletler.

Geçtiğimiz yüzyılın 50'li ve 60'lı yıllarda geldi mikrocerrahi Aktif gelişimi, izin verdi Oftalmologların mikroskoplar ve kaliteli kullanımı açısından mümkün hale geldi gözler, ilk gerçek mikrocerrahi operasyonlar düzenlemeye başlayacak sütür, hastanın gözlerinin kırılgan ve narin dokular zarar vermez. Ancak o zamandan bu yana uzun bir zaman oldu, ve yöntemler ve o zamandan beri mikrocerrahi işlemler gözleri iletken araçları oldukça çok daha erişilebilir ve verimli hale geliştirilmiş, ama aynı zamanda, çok daha az travmatik. Buna ek olarak, önemli ölçüde gözlerinin üstüne gören hasta cerrahi ameliyat sonrası iyileşme süresini azalttı.

göz, bu konuda ve çok iyi hepimiz tarafından bilinen, vücut genellikle özel, özel ilgi ve bakım gerektiren mikro operasyonlar ve göz tedavisi son derece kırılgan ve bu nedenle göz olduğunu. O bir uzman göz hekimi çalışma ameliyatı gerçekleştiren nedir - Hastanın cerrahi yöntemle, doğrudan operasyon yanı sıra gerekli tüm öncesi ve sonrası ameliyat tedavileri gerçekleştirmek için uygun bir tedavi seçilmesi.

Göz mikrocerrahi, çünkü sinir uçlarının çok sayıda anestezi kullanımını gerektirir gerçeği unutmayın. Ancak, maliyet "küçük kan" denilen ve sadece kullanılır ne genellikle lokal anestezi. Lidokain topikal uygulamayı içeren bir jel kullanılarak çok fazla zaman gerektirmeyen işlemler için. Ancak, bazı durumlarda, lokal anestezi kullanımı nedeniyle bazı faktörlere mümkün değildir. Bu nedenle, genel anestezi, cerrahlar, göz doktoru da kullanılmaktadır - operasyon çocuklarda yapılması gereken özellikle gözler yaralandı gerektiğinde (yörüngesinin dokuların diseksiyonu) orbitotomiyu yanı hasta ağrı için çok hassas olması gibi zaman. Bu durumda, operasyonda ayrıca yakından hastanın kalp hızı ve basıncı izleyecek Bir anestezist, dahil olacak. Buna ek olarak, mikrocerrahi operasyonlar gözlerde sırasında, tüm operasyonlarda olduğu gibi, genel olarak, bir operasyon öncesinde hem de sterilite tedbirlere uymak zorundadır ve bunun esnasında, sırayla işletim alanının enfeksiyon riskini azaltmak için. Bu amaçla, antiseptikler, steril cerrahi önlük, eldiven ve daha fazlası.

gezegen göz doktoru üzerindeki tüm gözlerin üzerinde mikrocerrahi operasyonu gerektiren hastalar, sayıları her yıl artan bildirmektedir. Daha fazla insan bu tür katarakt ve glokom gibi hastalıkların tedavisi için microsurgeon göz doktoruna yardım, hem de retina hastalıklarının tedavisi için gereklidir. Buna ek olarak, göz mikrocerrahi keratoplastide, progresif miyopi önlenmesi için kullanılan şaşılık tedavisi, vitrektomi (kaldırma vitreus), göz içi implant ve daha fazlası.

Fakat aynı zamanda, daha yüksek ve daha yüksek, ve operasyonlar üzerine yerleştirilen talepleri büyüyen - onlar minimal travmatik ve en etkili olmalı ve sonuçlar garanti edilmelidir. postoperatif dönemde ağrısız ve kısa olmalı, ama aynı zamanda, ameliyat geçiren hastalar herhangi bir görsel ya da fiziksel sınırlamalar olmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.