SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Eklem sıvısı. Artrotsentez

Sinovyal sıvı - bu ortak bileşik yıkar. Araştırmaları çeşitli eklem hastalıklarının teşhisinde kullanılır. Bunlar esas olarak enfeksiyon, aseptik veya septik artrit, osteoartrit bulunmaktadır.

Analiz, bir sinovyal akışkanı hacminin yanı sıra, şeffaflık ve renge sahip olan saptandı. Bundan başka, işaretlenmiş ve biyokimyasal parametreler, örneğin, ürik asit, glikoz, total protein konsantrasyonu.

Çalışmanın amacı bakımı denetim sırasında veya hastalık gelişimi şüphesi durumunda değerlendirilmesi olabilir. Buna ek olarak, analiz uygulanan tedavinin etkinliğini (ya da etkisinin eksikliği) gösterir.

Sinovyal sıvı artrotsenteza sırasında alınır. Bu işlem sırasında, eklem bölgesinde cilt antiseptik ile tedavi. Bir lokal anestetik, ağrı kesici olarak uygulanır. Daha sonra, bir iğne ile bir şırınga kullanılarak sıvının küçük miktarda pompalanır. Örnekleme iğne sonra dikkatli bir şekilde ortak kaldırılır.

Ağrı duyarlılık eşiği bağlı kendisini ve rahatsızlık derecesini tezahür edecektir. anestetik tanıtımıyla hasta hafif bir gerilme hissedebilirsiniz. Bir çit malzemesi sırasında rahatsızlık veya tokluk hissi görünebilir. eklem içinden iğnenin Pasajı anlık membran ağrısına neden olabilir. Birkaç sırasında arazi günlerinde ponksiyon nahoş hisler teslim edebilir.

sargı ve yük prosedürünün tamamlanmasından uygulanır. ağrıyı dindirmek ve delinme sitesine şişliği azaltmak için buz paketleri uygulamak için izin verilir. ilk birkaç gün boyunca eklem üzerindeki yükü dışlamak için tavsiye edilir gibi. uzuv hareketi zorluk, ağrı güçlendirilmesi şişme durumunda, artrotsenteza sonra kızarıklık veya cerahat oluşumu bir doktor ziyaret etmelidir.

Bu çalışmanın başlıca komplikasyonlar enfeksiyon ve eklem içine kanama vardır. prosedürün önce, devletin mevcut tüm özellikleri hakkında doktora bildirmelidir yanı sıra onunla bütün olası sonuçlarını tartışmak.

eklem kıkırdağı yüzeyinin yenmesiyle dejeneratif hastalığı geliştirir. osteoartrit olarak adlandırılır. Bu hastalığın grup kilolu bir genetik yatkınlık, risk bireyleri düşer. Buna ek olarak, tahrik faktörler eklem cerrahisi ve travma aktarılabilir.

osteoartrit sinoviyal sıvıdan muzdarip hastalarda koruyucu ve kayganlaştırıcı özelliklerini kaybeder. Bu kademeli molekül ağırlığının azalması ve hiyalüronik asit konsantrasyonu bir sonucudur. Bu sinovyal sıvı oluşturan doğal bileşenlerinden biridir.

viskozitesini geri özel jel kullanılarak gerçekleştirilir. Bu preparasyon, bileşim, hyaluronik asit ihtiva eder.

Terapötik ders hedef - bir protez sinovyal sıvıda (jel, implant) oluşturur. Tedavi üç enjeksiyon uygulanmasını içerir. enjeksiyonlar arasındaki aralık bir haftadır.

Bu nedenle, sinoviyal sıvı bir ikamesi mevcuttur. Jel implant eklem çarpma yüküne dayanmak edebiliyor.

Bir enjeksiyon, tek kullanım için steril, yapışkan, yüksek molekül ağırlıklı elastik protezdir. ilaç ile şırınga iki ilâ onbeş derece arasında bir sıcaklıkta bir buzdolabında muhafaza edilmelidir. Enjeksiyon (yirmi ila kırk dakika) önce, ilaç kaldırmalısınız ve oda sıcaklığında bekletin.

diğer ilaçların jel etkisini kullanırken beklenmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.