ModaGiysi

Yüz şu ki ... Bu kelime ne anlama geliyor?

Az ya da çok okuma yapan kimseye verilen bazı kelimeler oldukça tanıdık ve anlaşılabilir görünmektedir ancak anlamlarını açıklamak kolay değildir. Örneğin, "kesilmiş" sözcüğü oldukça yaygın bir tanımdır ancak bazen tuhaf görünebilen eski köklerden geldiğini tahmin etmek zor değildir. Ne oldu Alışılmadık bir sözcüğü anlamaya çalışalım.

"Kesilmiş" nedir?

Bu kelime kolayca modern bir sözlükte bulunabilir. Dekoratif bir örgü, dantel, kürk ile düzeltilmiş bir şeyin kenarını belirtir. Konuşma sadece kumaşla ilgili değil, aynı zamanda ayakkabı, çanta, şapka kenarıyla da ilgili olabilir. Katılıyorum, literatürde defalarca kadife ile kesilmiş kaput veya kürklü çizmeler okumak zorunda kaldınız.

Bu arada, kürk hakkında. Bugün çoğunlukla jant söz konusu olduğu zaman kastedilmektedir. Dantel veya örgü hakkında konuşurken, daha sık "dikmek", "düzeltmek", "düzeltmek", "süslemek" den oluşan fiilleri kullanır.

Tarihte giyinik kıyafetler

"Aşınmış" oldukça eski bir kelimedir. Kelimenin anlamıyla "kılıf" anlamına gelen "ikinci" o "yı vurgulamasına rağmen" acele et "fiilinden gelmektedir. Çoğu durumda, dekoratif parça da obtachki işlevi gördü - bunun altında bezin kılıfı saklanmıştı ve işlemden geçirilmiş kenara dikilmemişti. Demek istediğim, ağız kenarlığı işi zevkle birleştirmek için izin verildi.

Eskiden kıyafetler, ayakkabılar ve şapkalar kürk ile kesilmişti ve işler daha şenlik ve zarif bir görünüm kazandı. Buna ek olarak, ısınma özellikleri de arttı. Dantel, işlemeli veya örgü örgü, tabii ki ısıyı herhangi bir şekilde etkilemez ve sadece dekoratif işlevleri yerine getirir.

Kostüm tarihindeki uzmanlar pelerinleri, davlumbazları, kaftanları, debriyajları, şapkaları ve elbiseleri ile ünlüdürler.

Modern moda kürk yontma

Bugün bu kelime, çok şık cihaz gibi alaka kaybetmemektedir. Örneğin, kürk ile kesilmiş bir şapka gibi bir şey, bir yıldan fazla bir eğilim olarak kabul edilir.

Bu sezon kürk kaplı ponçolar, stoles, şallar ile alakalı. Bu tür şeyler zarif ve gösterişli görünür, ancak gündelik stile mükemmel biçimde uyan aşırı ciddiye dokunmazlar.

Özetlemek ve bu makalede fotoğrafa bakmak, şimdi ne "kesilmiş" anlıyoruz. Bu kelime, bir kıyafet verilebilmesi için bir tasarım tekniği ile karakterize edilir ve ayrıca daha sıcak hale getirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.