ModaGiysi

Kadın iş elbisesi

19. yüzyılın sonuna feminist hareketin başlaması damgasını vurdu. Şu an dünyadaki kadınların eşitlik mücadelesine insanlığın güçlü yarısı ile başlamış olması gerekiyor. Bayanlar onlara mesleki eğitimden özgürce seçme talebinde bulunuyorlar, oy haklarını almak ve erkeklere ait giysileri yalnızca en eski zamanlardan itibaren almak istiyorlar. Kadın hareketinin liderleri tarihte gerçek bir devrim yaptı ve toplumun tüm ahlaki temellerine meydan okudu. Güzel kadın ev hanımı rolünden önce, ocak, karı koca, kaleci , şimdi militan kadın her şeyi elde etmek istedim: güç ve şan ve hatta kıyafet istedi.

İş kıyafeti - erkek gardıropunun ayrılmaz bir parçası ve o zamandan bugüne farklı görünüyordu. Kural olarak günlük hayatta erkekler flanel pantolon, gömlek, yelek, mont giydi. Kostüm eldiven, kravat ya da kelebek ile eşlik etti. Işe ilaveten, dolabında genç modaya uygun ışıklar, spor, yüzme vb. Için dışarı çıktılar.

Sadece 20. yüzyılda bayanlar, ustaların eskortu olarak halka açık olmakla kalmadı, aynı zamanda işe gitmek, spor yapmak, dünyayı dolaşmakla yetindiler. Doğal olarak, uygun kıyafetlere ihtiyaçları vardı. Yeni asrın başlangıcında iş kadınının görüntüleri üzerine, Jean-de Pout, Jean-Paulip, Kızkardeşler Callot çalıştı. İlk kadın iş elbisesi tasarımcı Redfrenom tarafından tasarlandı. Bir ceket-ceketi, etek, yaka ve kravatlı gömlekleri bir araya getiriyordu. Talier - kadın iş elbiseleri, yüksek toplumlardan gelen kadınlar ve orta gelir grubundaki kadınlar tarafından giyildi. O zaman, yönetici hızla popülerlik kazandı ve birçok Amerikan ve Avrupa şirketi üretimini üstlendi.

Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, Coco Chanel'in herkes tarafından yönetilen bir başka moda devrimi gerçekleşti. Kadınların, gardıroplarını bir mayo iş kıyafeti, küçük bir siyah elbise, stresli omuzları olan bir ceket ve daha pek çok unsur ekleyerek çeşitlendirdikleri onun sayesinde oldu.

Yirminci yüzyılın ortasında, Jacqueline Kennedy, kemiyeliğin ve klasiklerin taraftarları arasında hala bir üslubun simgesi olan muazzam bir tat gösterdi. İlk bayan tasarımcı O. Cassini'den bir takım elbisesi ısmarladı. Sadece düz elbiseler, tunikler ve geniş pantolon toplulukları, kare kesikler içeren ceketler seçti. Tarzı tanınabilir ve saklıdır.

Bir sonraki darbe, dünyaya pantolon iş kıyafeti olarak Sir Yves Saint Laurent tarafından yapıldı. Kadın imajı çok değişti, şimdi etkili kadınlar figürünü vurgulamaktan ve dünyaya kendilerini anlatmaktan korkmadılar. İnce, diz boyu pantolonlar beyaz bir bluz ve ceketle kombine edildi ve figür görsel olarak daha ince bir hal aldı. Bu imgede bayanlar bayanlara ya da bir restorana gittiler. Ve bugüne kadar bu kit, bir buluşmaya ya da randevuya ne geleceğinden şüpheliysen, kazan-kazan olacak.

On yıldan on yıla kadar, kadın imajı son yüzyılda önemli ölçüde değişti ancak şu ana kadar dünyanın en iyi tasarımcılarının bize verdikleri tarzın kanunları önem taşıyor. Geçen eğilimler klasikleri geçmeyecek. Dedikleri gibi, esas olan takım elbisenin oturması!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.