Sanat ve EğlenceLiteratür

Kitabın İnceleme "Innovator'un İkilemi"

İlk kitabı, "Innovator'un İkilemi" 1997 yılında, yirmi yıl önce yayınlandı. Zaman anlamı yoktur çok nadir vaka. Kitap hala geçerlidir ve ilkeler şimdi çalışıyor, yazar tarafından yola çıktı.

O yüzden güçlü, iyi şirketler pazar liderliğini kaybediyor sorusunu cevaplamak istiyor. Bu ayrıntılı olarak "yıkıcı" yeniliklerin özünü açıklar ve onlar iş nasıl etkilediğini açıklar.

yazar hakkında Biraz

İşletme, öğretmen, işletme danışmanı Profesör - bagaj Christensen serbestçe iş, yönetim ve verimlilik hakkında kitaplar yazmaya. Ancak, onun eğitim ve iş tecrübesi bize bu yazarın güvenebileceğini güven veriyor.

Clayton Kore'de misyonerlik iki yıl sonra, felsefe okudu Brigham Young Üniversitesi'nden mezun oldu. Oxford Üniversitesi ve 1979 yılında eğitimi ekonomi Harvard Business School'dan yüksek onur ile MBA derecesi aldı.

Christensen Boston Consulting Group bünyesinde danışman ve proje yöneticisi olarak çalıştı. O Ulaştırma Bakanı asistanı olarak Beyaz Saray'da göreve devam etti. CPS Technologies kurucularından biri, o Başkan ve CEO olarak görev yaptı. O doktora elde şirketten ayrıldı.

Christensen o doktora savundu ve altı yıl sonra 1992 yılında, "kayıt" bir tür tesis ve profesör unvanını aldı Harvard, geri döndü.

Şimdi Christensen Milli sekiz fahri doktora ve profesörlük fahri sahiptir ardından Tsinghua Üniversitesi. On kitapların yazarı, o iş hakkında kitaplar satan yazarlar biridir.

Neden değerinde kitap okuma?

In "İkilem yenilikçi," Clayton Christensen "yıkıcı" ve destekledikleri teknolojiler arasındaki ince çizgiyi ortaya koymaktadır. Mevcut ve ayrıntılı olarak yenilik ardında yatan sorunları açıklar. son pazar liderlerinin örnek üzerinde yeni bir pazara girme ya da yeni teknolojileri uygulamak için denemek geçmişte hata sebebleri bahsediyor.

Yazar, iflas ve şirket hatalarının nedenlerini analiz eder. O sağ başarı ve gelişime yol açacaktır yıkıcı teknolojilerin doğru kullanımını sağlar bahsediyor. Bu kitabın bir başka değerdir "Innovator'un İkilemi". Clayton Christensen iş yönetiminde sahip geniş deneyimi, okuyucular ile paylaşılması ve yönetimi alanında çeşitli şirketlerin başarısızlığı açıklıyor.

aslında ikilem

uygulamalar Christensen "yenilikçi ikilem" için kullanışlıklarını ortaya çıkarmak için, kavram kağıdı derinlik vermek iki bölüme ayrılır. genel sonuçlar öngörmek, o derinlemesine analizi ile kitap başlar.

Kitabın ilk bölümünde sağ kararlar en yetenekli yöneticileri hala şirketin çökmesine yol açabilir açıklıyor yetmezliği, genel düzeni anlatılmaktadır. Christensen detay yenilik sorunu ortaya çıkarır.

İlk iki bölümde ayrıntılı olarak sabit disk endüstrisinin tarihini azalır. Bu endüstri - başarısızlıklarının çalışma için zemin kanıtlayan ideal çok onun bilindiği gibi ve bu içkin "hızlı hikaye" dir. piyasanın Tüm sektörler ortaya ve sadece birkaç yıl içinde yetiştirilen, aynı zamanda hızlı bir şekilde solmuş.

tekrar tekrar sabit disk sürücüleri imalatında önde gelen şirketleri şampiyonluk neden kaybettiğini üçüncü ve dördüncü bölümler detaylı olarak açıklar. Bu sonbaharda açan faktörlerden bahsetmektedir. Ve ilk bölümünün sonuna kadar başarısızlığın açık bir anahat oluşturur.

"Yıkıcı" teknolojilerin ilkeleri

onuncu bölüme beşinci - - Kitabın, "Innovator'un Açmazı" nin ikinci bölümünde yazar beş yasaların "yıkıcı" teknolojileri haklı çıkarmaya çalışıyor. Bu ilkeler onlarla baş etmeye çalışıyor tam tersine, onları görmezden veya yöneticiler, güvenle "yıkıcı" teknolojileri denir fırtına aracılığıyla şirket kurşun mümkün değil o kadar güçlüdür.

İşte yazar anladıkları ve bu ilkeleri kullanmaya başlamadan onlar ne kazanacağını başarı açıklar. Christensen sorunu anlamak ve onun tarifi için bakmamaya önemli olduğunu söylüyor. kitap durumlarda en iyi çözümü bulmasına yardımcı olacaktır. Ama etkiler, nasıl kuruldu anlamak ve kararın doğru olup olmadığını kanıtlamak için önemlidir.

İkinci bölümde sonunda tüm yasaları içeren ve yöneticileri durumunuza uygulayabilir veya buna uyum mümkün olacak açıklar.

okuyucu Yorumları

kitap, okurken "Innovator'un İkilemi" istemsizce yaşam "yıkıcı" yenilik zihni örneklere gelir. ve tüketici pazarında talebi tahmin özellikle dijital teknolojiler alanında hızla şeyleri değiştirmek için çok zor olduğunu - Genel olarak, sonsuz bir şey olmadığını gösterir. Yani, bu şirket ve gelişim güvenli varlığını sağlar.

Sonuçta, tüm tüketici bağlıdır. Ve onun tercihleri, kimse bilmiyor, bu aslında yarın olacak nelerdir "yenilikçinin ikilem." Misafir okuyucular kitapta yer alan ilkelerin hemen her endüstride uygulanabilir olduğunu doğrulamaktadır. Burada iş çöküşü ve ne kazananlar arasında olmak için ne yapmak var neden ilgili sorulara yanıt bulabilirsiniz.

İnternetin gelişiyle farklı alanlarda yeni "yıkıcı" teknolojisi yani kitap artık her zamankinden daha uygundur tarif vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.