FormasyonOkullar ve üniversiteler

Bütünsel bir yaklaşım - bu nedir?

Son yıllarda, özellikle günümüze XX yüzyılın sonlarından beri, giderek daha popüler geleneksel olmayan tıp haline gelmiştir. Daha fazla insan, geleneksel tıpta hastalıkların bir çare bulmak mümkün değildir alternatif bir düzenlemesinin yardım isteyin. Üstelik, alternatif tıp resmen (WHO) Dünya Örgütü tanınır. Bugün için en ünlü hedef diğer sistemlerle etkileşimi ile, bir bütün olarak insan vücudunu ele almaktır özü olan bütünsel ilaçtır.

Buna uygun olarak, bütünsel bir yaklaşım - değeri hastalığın sadece algılama sahiptir, şu anda, aynı zamanda teşhis ve herhangi bir şekilde hastalık oluşumunu etkileyen tüm faktörler neden olduğu bir hastanın tedavi edilmesi için belirli bir yaklaşımdır.

bütünsel teorisi

Bu yaklaşım şu anda sadece popülerlik kazandı olmasına rağmen, uzun zaman önce kuruldu. Kelime "bütünsel" Yunan dilinde kökleri ve "bütünsel" anlamına gelir. Buna dayanarak, biz bu bakış itibaren, bütün dünya bir bütün olarak görünüyor söyleyebiliriz.

Bütünsel bir yaklaşım tıp sınırlı değildir, hala her insan bölünmez ve evrenin bir parçası olduğu anlamına gelir. Antik çağlardan beri, bu açıklama çok ilgi bilim adamları, ancak XVII yy bütünsel teori ortasında nedeniyle o felsefe ve pratik taraftan kayıp değere ait olduğu gerçeğine karşı gelişimini durdurdu.

Ancak, XX yüzyılda Jan Smuts eski sahnede canlandırmak için bütünsel bir yaklaşım formüle etmeyi başardı. XX bin yılın sona ermesiyle birlikte ortaya çıkıp hızla popülerlik bütünsel tıp kazanıyor başlar.

Tıpta konusunda bütünsel bir yaklaşım

bir bütün olarak insan vücudunun tanıtımı, belirli bir tutum varsayar. bütünsel tıp tarafından doktorlardan yardım bulamadı birçok kişi tarafından kullanılan. Bu alanda Uzmanları ana yönü doğru beslenme olduğunu söylüyorlar. bütünsel yaklaşımın açısından bakıldığında, doğru beslenme yalnızca doğru besinleri almak değil, aynı zamanda belirli bir fiziksel zorlanma anlamına gelir.

sırayla vücudu desteklemek için, hakkını yemeye ve egzersiz ile birleştirmek gerekir. Sorun zaten mevcutsa, bütünsel tıp klasik sunabilir masaj, manuel benzeri terapi, vb. D.

Daha önce, bu yöntemler, geleneksel ve kabul edilmiştir. Ancak, tüm yeni ve daha modern yaklaşımlarla bir yandan, bütünsel tıp artık alışılmamış tedavi alternatif bir yöntem olarak kabul edilir.

nasıl bütünsel tıp çare bulmak için ve nedir?

Bu alanın çok kişi bağlıdır gerçeği. Tedavi konusunda bütünsel bir yaklaşım gerçekten istediği için sağlığını geliştirmek için büyük bir potansiyele, ortaya koymaktadır.

Ancak bu her derde deva değildir. Hastalığın faktörleri ve nedenleri her zaman farklıdır, çünkü ayrı ayrı tek tek her olayın incelenmesi gereklidir. bütünsel yaklaşımın sloganı şu ifadedir: "Hiçbir tedavisi olmayan hastalıklar tedavi edilemez insan var, var."

Bu tırnak, diğerleri en basit hastalıklardan kurtulmak olamaz iken bazı insanlar umutsuz durumdan çıkmak başardık gerçeğini açıklar. Bütünsel ilaç bütünleşik bir sistem olarak, insan vücudunda etkileri geniş bir yelpazesine sahiptir. Burada belirleyici faktör arzu ve insanın kendi arzusu.

bütüncül yaklaşımdan İnsan sağlığı

Onun köken, sağlık için bu yaklaşım eski çağlardan beri sürmektedir. Yaklaşık 4 bin yıl önce Çin'de bunun ilk söz yüzer. Bütünsel bir yaklaşım - bu temel amacı güçlendirmek ve sağlığı korumak olduğunu otlar, diyet, egzersiz, masaj, vb çeşitli aracılığıyla tedavisi ve hastalıkların önlenmesi odaklanmış tıbbın bir sistemdir ... Bir kişi hasta ise, o ruhun uyumu ve disiplini kaybettiği düşünüldü.

şimdi sağlık ve konusunda bütünsel bir yaklaşım kendini kontrol bireyin kendi güçleri elde edilmesinden ibarettir. Bunu başarmak için, o Nature kendisi koydu onun gizli yeteneklerini kullanıyor olması gerekir.

belirli bir şekilde kişi başına çevreyi etkiler. Hava, su, rüzgar, alışkanlıkları, iklimi: Hatta eski bilim adamları bazı hastalıkların sebebi olan belirli faktörler belirledi. insan sağlığı konusunda bütünsel bir yaklaşım hastaya zarar etmek ama onu iç kendini bulmalarına yardımcı olmak için öncelikle olmaması amaçlanmıştır.

bütünsel bir yaklaşım, hasta

Adam bu tıpta ana bağlantıdır. Hastanın konusunda bütünsel bir yaklaşım öncelikle onunla birlikte çalışmayı gerektiriyor. O sağlık en önemli şey olduğunu anlamak ve belirli kurallara uymak zorundadır.

Bu kurallar, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek uygun bir diyet, egzersiz, iç kendini bulma sayılabilir. Hastalığın vaka nedenini anlamak için gereklidir, bu bütünsel yaklaşımı yardımcı olacaktır. hastalığın oluşumunu etkilemiş tüm olası faktörleri mütalaa eden belirli bir durum için en etkili bir tedavi planı geliştirebilir.

insan vücuduna bütünsel bir yaklaşım

Bu oldukça yeni bir kavramdır ve tüm bilim adamları bu noktada insan vücudu dikkatinizden kaçmış. Bütünsel bir yaklaşım - vücut egzersiz sırasında bir birimdir hissetmek yeteneğidir. Eğer vücudun herhangi bir kısmında egzersiz yaparken bütünlüğünü kaybetmiş ve rahatsızlık duygusu görünür.

Eğer eşit yük tüm bölümlerini hissetmek, vücudunuzu kontrol etmek öğrenirseniz, huzur ve rahatlık duygusu gelişir. Ancak, bu çok çalışma, sadece kasları değil, aynı zamanda insan bilincinin gerektirir.

bütünsel psikolojisi

Psikoloji, kendisi de insanın "kazma" sorunları tespit ve çözüm önermektedir. psikoloji konusunda bütünsel bir yaklaşım hedefleniyor sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik ve çeşitli hastalıkların önlenmesi. Bu yaklaşımla, kendiniz için sorumlu kişinin, sağlık ve durumuna göre.

Bütünsel psikolojisi sözde işbirliğine dayanmaktadır. Bir kişi kendi durumundan sorumlu olmalıdır. O sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek gerekir. Sorumluluk Sağlığın teşviki lehine kişilerde davranış ve duygu doğru tarzı alışkanlığı gelişecektir. Buna ek olarak, bu yaklaşım meslektaşları ve ailesi ile ilişkilerde yardımcı olacaktır.

ana yön

Tıp oldukça zengindir ve onun cephanelik çeşitli yöntemler vardır. Bütünsel bir yaklaşım - geleneksel olmayan yöntemler üzerinde neyi etkiler vasıtasıyla gerçekleştirilir. bazıları düşünün:

  • Bir iğne ile karakterize edilir tedavi en eski yöntemlerden biri, insan organları üzerinde bir etkisi vardır olan akupunktur;
  • Homöopati - her bir hasta için bireysel bir yaklaşım gerektirmektedir;
  • Kırıkçılık - masaj yardımıyla eklem ve omurganın motor iyileşme;
  • fitoterapi - Hastanın tedavisi için farklı otlar, merhemler, decoctions kullanımı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.