MaliVergileri

Kurumlar vergisi

Birincil gelir Alınan gelen devlet organları arasında tüzel kişiler isimli bir vergi üzerinde kâr örgütleri. Bu durumda, devlet işletmelerinin gelişmesi için elverişli koşullar yaratmak ve karlarını artırmak ve gelecekte getiri daha oranı elde ilgileniyor.

ana vergi mükellefi, yani kâr ticari etkiyi elde etmek için faaliyetlerini yürütmek tüzel kişilik olarak kabul edilir. Ve bütçe örgütleri - hiçbir istisna.

Altında vergi mevzusu yaygın her türlü yürüten kurum ya da şirket tarafından alınan fon miktarı olarak anlaşılır faaliyet: faaliyetlerinden olmayan satış ve finans.

Kar gümrük vergisi ve KDV hariç ve üretim faaliyetleri, hizmet veya işin gerçekleştirilmesini maddenin uygulanma maliyeti ile satış hasılatı arasındaki farktır. onun tanımı dikkate alındığında, menkul kıymet ve diğer finansal araçların ikincil üretim ve kâr elde eden faaliyetlerden elde edilen kar ise.

şirket karşılıksız alımı temelinde özelliğinde edinilen vergilendirme duran, tabi değil. Gelir vergisi gideri bütçe kuruluşların da bunun uygulanması için gerekli faaliyet gelirleri ve giderleri arasındaki farkı tahsil. İstisnalar, amacı sadece bir araç, tabi hayırsever yardım ve sosyal aktivite.

Kurumlar vergisi% 13 standart oran üzerinden hesaplanır. oranı faaliyetlerine bağlı olarak, örneğin, sigorta ve kredi kuruluşlarının% 30 oranında katkı yapmak değişebilir.

Ayrıcalıklar ana faaliyet uygulanması ya da büyük genişleme için kredi aldı, şirketlerin ve kuruluşların kullanabilirsiniz. şirkete ait ve personelin yaşamlarını iyileştirmek için tasarlanmış sosyal nesnelerin bir faiz oranı tahmini ne pahasına olursa olsun. O To sağlık merkezleri, çocuk yuvaları, okullar, hastaneler ve yaşlılar için bile özel konutlar da yer alıyor.

kurum çalışanları, yarısı sayısı devre dışı bırakılırsa, vergi kuruluşların kar yarısı olarak kısaltılır. Bir yandan kesintiler miktarında önemli bir azalma işyerlerinin ekipman için ise serbest nakit bir sürü gerektirir, tüzel kişilik çekiyor. Ve engelli performansla insanlar öncülüğünde pek memnun değil. Bu durumda, bir önemli koşul vardır:% 50 personelin sosyal ihtiyaçları için harcanan olmalıdır.

kurumlar vergisi küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek için programın küçük ticari, zirai karakterinin işletmelerin yanı sıra temel malların üretimi yapan kişiler tarafından ödenmez. Ama bu ayrıcalık sadece operasyonun ilk iki yıl için geçerlidir. kurumlar vergisi dini kurumları ödeme yapmayın.

telif liderinin ödeme için gelir vergisi raporlama vergi yetki sağlamak zorundadır. Ücretler, zamanında üç aylık kazanç toplamının üçte miktarını ödenmelidir. Ödeme için son tarih her takip eden ayın 15 olduğunu. bütçe örgütleri üç ayda bir, yani her üç ayda listeleri bütçe fonları üretirler.

Kurumlar vergisi ülkemizin topraklarında faaliyetlerini yürüten sivil sakinleri ile de suçlanıyor. Vergi tabanı iç piyasaya yılı faaliyetlerinden elde edilen sadece kar dahildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.