MaliVergileri

Özellikleri "vmenonki": Eğer UTII için başvuruda neden ihtiyaç

Uygula emsal gelirine tek vergi belirli gereksinimleri karşılamak şirketlerdir. Bu mod küçük işletme kullanılabilir ve tercihli vergi uygulaması vardır.

İlginç UTII rejimdir ve kimin kullanabilirsiniz

UTII oldukça çekici rejim, fakat maalesef, hepsi şirketlerin yararlanmak mümkün değil. "Vmenonku" gitmek için, şirket gereksinimleri bir dizi yerine getirmek gerekir.

UTII geçişi Planlama, öncelikle şirketin kayıtlı olduğu konunun, topraklarında böyle bir rejimin etkisi olmadığını açıklığa kavuşturmak gerekir. Şu anda, tüm şehirler böyle bir uygulaması başlattı. geçişe "vmenonku" Diğer önemli koşullar belirli parametrelerin sayısı ve perakende alanı büyüklüğü ile uyumu sayılır. Sınır işe çalışanlar yüz kişiyi aşan ve ticaret bölgesi olamaz - 150 metrekare. m.

UTII özel rejim vergi ve muhasebe yükümlülükleri azaltmak, böylece UTII, tek kişilik işletmeler ve LLC'nin küçük ölçekte faaliyet planı uygulamak için küçük kuruluşlar için tasarlanmıştır. Şirket, büyük mükelleflerin kayıt listelenmeyen ki çok önemlidir.

Bir noktada, sen UTII başvurabilir ve bunu nasıl

Özel bir vergi rejimine gitmek için, vergi dairesine bir vergi mükellefi olarak kayıt yaptırmak zorundadır. Bu genellikle ancak sonraki beş gün belgesinin alınmasından sonra, tescil için belgelerin başvuru tarihi itibariyle yapılır. UTII için Başvuru raporlama döneminin herhangi bir gününde teslim edilebilir, ancak can sadece dan 1 Ocak rejimi girişimci yararlanmak. Şirketin iş yeni bir tür açılırsa, o zaman yılın her günü olabilir UTII gidin.

Geçiş iş yerinde denetleyici kuruma tedavi edilmelidir için gerekli belgeleri sağlamak. Bazı durumlarda, işveren şirketin tescil özel rejiminin yerde kayıt zorunluluğu bulunmaktadır. Bu tür faaliyetler reklam, reklam ve ticaret pasazhiroperevozki sayılabilir.

Nasıl bir geçiş UTII için bir başvuru formu doldurmak

Vergi Teftiş bu özel rejim geçiş kullanılan bir uygulama formu, geliştirmiştir. formu UTII 2 - LLC şeklinde kayıtlı şirketler için uygulama UTII 1 ve girişimciler için kullandı.

kayıt belgeleri Ek gönderme gerekecektir. Uygulama, posta Rusya'da eklerin listesi ile vergi kayıtlı harfine sağlamak elektronik iletişim kanalları geçmesine veya şahsen belgeyi getirebilir. Form UTII kurye kiralık varsa, resmen vekalet tamamlanmış gerekecektir.

denetleyici otoritesi sonra beş iş günü uygulama Yönetmeliği hesabına mükellef koyar veya ona gerekçeli reddetmesi ver.

Formülasyon özel rejimleri kullanılarak muhasebesi

Muhasebe ve basitlik ve bildirimleri biraz karakterize UTII kullanan vergi raporlama vergi döneminin sonunda teslim. emsal gelirine tek vergi ile bunların yerine çok sayıda vergi ödemekten Günışığı UTII muaf şirketler.

Bir şirket işe çalışanlara ücret ödediği takdirde, bu masraflar sigorta primlerinin fonlara ücret ve çeyreğin sonunda onlara rapor etmek gerekir. Buna ek olarak, hesap UTII yılın sonunda mali tabloların sunulması muaf değil. üç ayda bir vergi izafi kira vergisi beyannamesi en geç daha sonraki ayın 20. ve aynı ayın 25'ine kadar vergi ödemek.

Ne göstergeler tek vergi formülünde dahil edilmiştir

verginin nihai miktarını hesaplama formülü çeşitli değişkenlere oluşan ve şirketin kişisel performansına bağlıdır. Ne zaman UTII hesaplanırken yıl intibakları düzenleyici otoriteler iki temel faktör. Bu bağlamda, vergilerine tabi sürekli değerini değişiyor. Mevcut oran öğrenmek için yerel vergi dairenize başvurun.

Ayrıca vergi oranının hesaplanmasında büyük rolü oynar temel karlılığı, devlet tarafından belirlenen ve sağlanan hizmetlerin türüne bağlıdır edilir.

Faaliyetleri özel rejimlerin şartları yerine şirketler, vergi kesintileri optimize etmek için buna dikkat etmek önerilir böylece emsal geliri birleşik vergi, en karlı ve ortak vergi rejimdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.