Kendini yetiştirmePsikoloji

Gençlik maksimalizmi: avantajları ve dezavantajları

Çocuksu - henüz yarı tonların oluşturulması amacıyla öğrenmiş değil gençlerin ayrıcalık. siyah ve beyaz: genç insanın kafasında sadece iki kutup vardır. "Ya hep ya hiç" - yani aşırılık yanlısı eylemlerin sloganı oldu. Böyle bir pozisyon genellikle çok faydalıdır ve hiçbir şey çok fazla elde edebilirsiniz olması ilginçtir. Genç kişinin emelleri üzerinde hayatında onların yol yapmak. Özellikleri ergenlik Eğer yetişkinlerin bakış açısını almaya izin vermez.

Son pes ve yaşamla uzlaşmaya hazır, kayıtsız ve yumuşak görünüyor. Genç taviz vermeye gitmiyor. Ancak, erişkinlerde yumuşaklığı genç bir kafa olduğu gibi özel bir güce sahiptir. Bu gerçeklik sadece çok farklı bir manzara. Doğru, onun aşırı talepler eski nesil çok daha güçlü ses yargı ile bazen çocuksu.

Çoğu zaman, istediğini elde ve hedefe ulaşmak amacıyla, net bir kesinlik taşımak gerekir. Yetişkinlerde, öyle değil. Deneyimli bir kişi emin sadece ne diyebilirim. O akıllıca güçlerini değerlendirmek. Psikoloji ergenlik daha kategorik ve kesim. Ayrıca henüz çocukluktan geçmediyse belli saflığın vardır. Genç bu kadar saçma yapıyoruz yüzden, daha sonra bir utanç olur hatırlıyorum. Yetişkinler olarak, insanlar genellikle kendilerini adamış durumdalar hatalarından çocuklarını korumaya çalışırlar. Ancak, burada onlar Kavrayamama bir duvar karşılaşmak - hala aynı çocuksu. Dünyaca ünlü "babalar ve oğulları" problemi bir çok kuşak yanlış anlama trajedidir altındadır.

Zamanla bu fenomen, tabii ki, gerçekleşir. Bu erkekler hayattan ne istediğini 30 yıl çok az olması dikkat çekti. Bu hepsi değil, ama birçok değildir. Bu nedenle, genç ateşten bir paya hala ihtiyaç korumak için. hayatta bir şeyi elde ettiğim, başarılı insanlar, kendi gençlik hayallerinin tarafından tahrik edildi. kalbinde, onlar gençtik. Gençlik bir yaş dönemi yoktur şeydir - kuvvet ve basınç, hayatın tüm engellere rağmen, ileriye taşımak.

Çocuksu çoğunluğun değerlerinin ölçek kabul etmez. Bu nedenle, pek çok genç insan sadece ebeveynleri ile yaşamaz söylüyorlar. Ancak, yetişkinler gibi, birçok maalesef bile son ayrıntısına kadar bunları tekrarlayın. Muhtemelen, gençlerin daha temkinli olsun, o olmazdı. Ama aklı - olgun yetişkin ve hayatta değiştirebilir ve kendi güçlerine inanmıyorum o küçük olduğu zenginlik. Bazen olur böyle bir şey olarak çocuksu erişkinler arasında bulduğu ilginç. Ama burada farklı özellikler alır. yetişkinlik yılında gençlik, naif, basınç ve bir kokteyl karışık umutsuzluk belli bir miktar cazibesi yoktur. Yetişkin maksimalist kavgacı, o kimseye ama kendine dinlemiyor. Ayrıca, bu nitelikler yerine sadece başkaları ile yaptığı ilişkilerini bozmak, ona fayda getirmezler.

Gençliğinde Gençlik özellikler. Yetişkinler seçimi ve yargı bir kategorik lüksüne de sahip olamaz. esneklik - Buna ek olarak, deneyimli bir insan düşünme bir ayırt edici özelliği vardır. Bu kalite ve bakış başkasının noktayı ahlaki ve zihinsel olgunluğa bahsetmek yeteneğidir. Ne yazık ki, böyle bir özellik genellikle konformizm nedenidir. Gerçeklik kanatlarını kırar ve isteklerini azaltır. durdurdu yapmamış olanlar yetişkin birimleri olarak hayal. Çoğu zaman, bu insanlar akranlarına göre hayatta daha ulaşmak. onlar hedefe bir insanı motive anlamak için. kendini geliştirme yapan, hemen hemen anlayıp hayatında iki dönem eksiklikleri takdir edebilirsiniz. Yeniden Değerleme doğru kararı vermenize yardımcı ve en kötü durumdan bir çıkış yolu bulabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.