TeknolojininCep telefonları

"Nokia 1208": özellikler, fotoğraflar ve incelemeler

Akıllı telefon pazarının hızla gelişmesine rağmen, çok daha az işlevsellik sahibi cihazları unutmayın, ancak sık sık vazgeçilmez yardımcılar haline gelin. Bu, yalnızca aramaları yapmanıza ve kısa mesajlar göndermenize izin veren en basit cep telefonları hakkında.

Küçük boyutlara ve ilkelliğe rağmen, günde çok sayıda çağrı yapabilirler, bu nedenle ikinci bir çalışan cihazın rolü için mükemmel bir şekilde uygundurlar. Buna ek olarak, genellikle modern eğilimleri takip etmeyen ve eski moda şekilde yalnızca sesli iletişim kullananlar tarafından ana cihaz olarak alınırlar. Zamanla test edilen en iyi modellerden biri "Nokia 1208" dir ve bu tartışılacaktır.

Biraz tarih

Başlangıçta Nokia 1208 telefonu yoksul ve gelişmekte olan ülkeler için bir çözüm olarak konumlandırıldı ve daha pahalı bir cihazı alamayacakları medeniyetlerin bağışlarına bağlanmasına izin verdi. Bununla birlikte, bu model o kadar başarılıydı ki, hemen hemen tüm dünyada satışa çıktı ve çok sayıda mağazanın raflarında bir yer kapladı.

Şimdi bile, piyasaya sürülmesinden yaklaşık 10 yıl sonra hala bazı mağazalarda alakalı ve satılıyor. Kazakomu olmayan bir aletle böyle popülerliği kazanmak için nelere yardım ettiniz?

Teknik özellikler

Nokia 1208 telefonunun popülaritesinin anahtarı, cihazın asal maliyetinin maksimum maliyet düşürülmesiyle elde edilen çok düşük fiyattır. Aynı zamanda, kalite iyi bir seviyede tutuldu ve telefon güvenilir, orta derecede sağlam ve sorunsuz çıktı.

Ultra bütçeye rağmen, cihaz 96x68 piksel çözünürlüğe sahip renkli bir ekranla donatılmıştır. Ayrıca bu veya eksi, yalnızca kullanırken görebilirsiniz. Bazıları monokrom bir ekranın daha iyi bir çözüm olacağına inanıyor, çünkü bu bilgilerin ışığın güçlü olduğu gün ışığında daha iyi görülebildiğinden, renk tek bir ekranın aksine.

Telefon yalnızca standart 2G şebekelerinde çalışır ve bu pil şarjını tasarruf etmenizi sağlar. Üretici daha önce herhangi bir multimedya dosyası ile çalışmayı desteklemediğinden artık ihtiyacınız yok. Sinyal alımı seviyesi emin, görüşmeci konuşma sırasında iyi duyulabiliyor.

Dikkat, tamamen plastikten yapılmış olsa da, oldukça güçlü olduğu ortaya çıkan "Nokia 1208" gövdesini hak ediyor ancak aynı zamanda kolay. Klavye kauçuktur, kesintisizdir, bu da elinizde kalabilecek tozları önler, örneğin çalışma sırasında cihazın içine girer.

Telefon, telefon rehberi, SMS ve EMS mesajları gibi kurumsal "Nokiev" formatındaki birkaç e-postayı kaydetmek için kullanılabilen 4 MB dinamik hafızaya sahiptir.

sokma

Cihazın yazılımı mümkün olduğunca kullanımını basitleştirmek için tasarlandı. İçinde, tüm öğeler birkaç tuş vuruşu içerisine yerleştirilir ve gerekirse açılır pencere ipuçları görüntülenir.

Bellenim belleniminde bulunan Nokia Series 30'a dayanarak, telefondaki her şeyin biraz olacağı anlamına geliyor. Takvim ve hesap makinesi gibi gerekli işlevlerin en az olduğu basit bir düzenleyicinin yanı sıra birkaç basit oyun da vardır. Dil lokalizasyonu nitel olarak yürütülür, bellenim% 100 oranında Rusça'ya tercüme edilmiştir.

Pil ve özerklik

Ayrı olarak, cihaz özerkliği konusuna değinmek istiyorum. Minimum işlevsellik göz önüne alındığında, 700 mAh kapasiteli telefon ile verilen pil, 7 saat konuşma süresi veya 15 günden fazla bekleme modunda yeterlidir. İsterseniz, "Nokia 1208" özerkliğini artırabilirsiniz. 1020 mAh'ye ulaşan yüksek kapasiteli batarya, bu görevi sorunsuz bir şekilde ele alıyor ve bir şarjla çalışma süresini bir buçuk kat arttırıyor.

emniyet

Öyle görünüyor ki böyle bir telefonun kişisel bilgileri olamaz. Ama eğer istersen, üzerine bir savunma koyabilirsin. Bu amaçla, klavyenin girilmeden kilidini açmayı imkansız kılan sistem güvenlik kodunu kullanmak mümkündür. Bu kodu yükleyerek SMS mesajlarına ve telefon defterine erişimi tamamen durdurabilirsiniz. "Nokia 1208" güvenlik kodu , tüm verileri kaybetmeden sıfırlanamaz.

Güçlü Yönler ve Zayıf Yönler

Kullanıcıların geribildirimlerine dayanarak, bu cihazda bazı güçlü ve zayıf noktalar var. Bu modelin lehine seçime neden olabilecek benzersiz olumlu faktörler arasında aşağıdakileri listeleyebilirsiniz:

  • Fotoğrafı yukarıda verilen dayanıklı telefon "Nokia 1208", olumsuz çalışma koşullarına dayanıklı. İnşaat ve diğer benzer işleri yaparken telefonu kullanırken bile çalışmaya devam eder, düşmeyi kolaylıkla küçük bir yükseklikten alabilir.
  • Bir pil şarjından çalışma süresini uzatan en düşük işlev seti. Telefon, hücresel iletişimi kullanmaya yeni başlayanlar için mükemmeldir çünkü karışıklığa neredeyse imkânsızdır ve resimdeki tüm kullanıcı kılavuzu dahildir.

Bununla birlikte, herhangi bir elektroniğin dezavantajları olmaksızın değil. Kullanıcı geribildirimlerine göre, bunlar genellikle kritik değildir, bu nedenle bunlar önemsiz görünebilir. Yani, "Nokia 1208" nin eksiklikleri:

  • Telefonun parlak suni veya doğal ışıkta rahat bir şekilde kullanılmasını önleyen ekranın parlaklığı düşük.
  • Üretici, telefonu daha geniş bir batarya ile donatabilir ve bu da özerkliği artıracak, ancak aynı zamanda cihazın maliyeti biraz da artacaktı.

Görünüşe göre, eksikliklere dolaylı anlar dahildir; bu da çoğu sıradan kullanıcı için önemsiz olabilir.

bulgular

Bu telefon, basitliği nedeniyle iletişim için ilk elektronik cihazını satın almak isteyenler için iyidir. Başarılı olanlar "Nokia 1208" idi ve örneğin işyerinde, daha pahalı bir telefonda ve yalnızca sesli iletişim gerekiyorsa risk istemeyenler için. Ayrıca, gün içinde sıkı bir saatte çalışan ikinci bir çalışma tüpü olarak idealdir.

Seçim yaparken göz önüne alınması gereken eksiklikler bulunmamakla birlikte, bazı durumlarda ihmal edilebilir niteliktedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.