SağlıkMüstahzarlar

Metronidazol ve alkol: Uyumluluk

Birçok ilaç bazı gıdalar ile birleştirilemez. Örneğin, hemen hemen tüm antibiyotikler süt içmek tavsiye edilmez. Emiciler bir yemek sırasında tüketmek yasaktır. Ayrı olarak, ilaçlar ile kombinasyon halinde, etanol konusunu ele alındı. Bu makalede metronidazol ve alkol ile etkileşim söyleyecektir. Sen aynı anda bu tür bağlantıları kullanmak mümkündür öğreneceksiniz ve bu bunun gelebilir.

Hazırlıklar metronidazol dayalı

Alkol metronidazol ile tüketilebilir olmadığını öğrenebilir önce, ilaçların ticari isimleri hakkında bilgi edinmek için gereklidir. Bu etkin madde uygulamaları geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. İnsan vücudu yaşayan birçok mikroorganizma ve bakterilere karşı etkilidir. "Metronidazol" adı altında orijinal ilaç yoktur. Bu tabletler, merhem veya vajinal fitiller şeklinde olabilir.

Metronidazol da aktif madde birçok diğer ilaçlarla bulunur almaktadır. Bu "Metrogil" include "Trykhopol", "Terzhinan", "Clione", "Batsimeks", "Metron", "Metrovagin" ve diğerleri. Alkol içeren içecekler ile bu ilaçları birleştirerek önce, böyle bir uygulamanın sonuçları hakkında bilmemiz gerekir.

Ne endikasyon ve kontrendikasyonları hakkında açıklama yapar?

Özetle ilaç "metronidazol" ürogenital kürenin zaman bakteriyel hastalıkları atanır söylenir. Ayrıca, ilaç yumuşak doku enfeksiyonları ve eklemlerin zamanda reçete edilir. Daha az yaygın olarak, metronidazol aktif bileşen, üst ve alt solunum yolu hastalıklarının tedavisi için terapide kullanılır.

kontrendikasyonlar ilaç kan hastalıkları, karaciğer, sinir sistemi patolojilerinin zamanda bileşenlerine aşırı duyarlılık halinde kullanmak yasaktır belirtmektedir. İlaç gebeliğin ilk üç ayında ve emzirme döneminde uygulanan değildir. Etanol kontrendikasyonlar üzerinde bir şey demiyor, ama bu "Metronidazol" alkol ve mükemmel hizalanmış anlamına gelmez. Eğer sonuç çıkarmak önce sona özetini incelemek gerekir.

alkol ve metronidazol kombinasyonu

İlacın kullanım talimatları genellikle "Özel Durumlar" veya denir ayrı madde ise, "Ek Bilgiler". Özellik kombinasyonu, diğer bileşikler ile ilaç tarif orada reçete edilir. Manuel aynı zamanda "Metronidazol" ve alkol alındığı takdirde, hasta disulfiramopodobnyh reaksiyonlar gelişebilir söylüyor. Ayrıca yan etkileri büyük bir şans var. Aralarında aşağıdaki durumlar şunlardır:

  • Vajinal uygulama kaşıntı, mukoza zarının kızarıklık, yanma ve tahriş belirtmektedir. emisyonlarını artırabilir.
  • Ne zaman bir iç alımı mümkün karın ağrısı, kusma, ishal, baş ağrısı. Genellikle mide gazı, şişkinlik eşliğinde sindirim ihlal olduğunu.
  • böylece koyu bir renk, allerjik reaksiyon ve idrar olası boyama kullanıldığında.

metronidazol Alkolizm tedavisi

Bazı durumlarda, ilaç "Metronidazol" ve alkol kullanırken? Uyumlu kimyasal bileşikler sadece bağımlılığı tedavisi için geçerlidir. neden - Bu durumda, doktorlar amacını koydu disulfiramopodobnye reaksiyonu. Bunlardan sonra, bir kişinin herhangi etanolosoderzhaschim içecekler hiç hoşlanmazsınız hissetmeye başlar.

olan kişiler alkol bağımlılığı "Metronidazol" tayin eder. Alkol hastalar kullanımı kesilmelidir. etanol içeren içecekler içmek, sadece ağızda hissetmenize ve tutmayın. Hatta böyle bir etkileşim etkisi elde etmek için yeterlidir. Sadece birkaç gün hasta bulantı, ağız kuruluğu, alkol kaçınma yaşamaya başlar. Biz "Metronidazol" ve alkol içine alırsak, sonuçları çok tatsız olabilir. Bu nedenle böyle bir terapi hastane duvarları içinde münhasıran yapılır. Bazı hastalar acil tıbbi yardıma ihtiyacı olabilir. Bazen kontrol edilemeyen kusma eşlik tansiyon, bilinç kaybı keskin bir düşüş vardır.

Metronidazol ve alkol: Uyumluluk (müşteri görüşleri)

tarif edilen ilaç üzerinde çoğunluğunun olumlu görüş katlayın. Tüketiciler bir bakteriyel enfeksiyon ile başa çıkmak için etkili olduğu ve hastanın durumunu normale söylüyorlar. biz etanol eşzamanlı kullanımı hakkında konuşursak, burada görüşler farklı.

bir grup insan tıp, alkol ile kullanmaması gerektiğini düşünmektedir. alkol ile Metronidazol etkileşim çok tatsız sonuçlara yol açabilir. Diğer yetkililer bira şey bir çift olur den söylerler. tedavi sırasında alkollü içki içme gerçeğini kurduk hatta bazı hastalar vardır.

Doktorların görüşler

Uzmanlar, aynı kategorik metronidazol zaman ve alkol (sıfır uyumluluk) de kullanılamaz söylüyor. Tek istisna alkol bağımlılığının tedavi durumlardır. Doktorlar, bir ilaç, etanol ile kombine edilir bildirmişlerdir ki, sadece yan etkilere neden olabilir ve disulfiramopodobnye tepkime aracı da sadece etkisiz olabilir. Antibiyotikler her zaman kesinlikle planlanan zamanda alınması gerektiği bilinmektedir. Daha önce tedaviyi durdurursanız, mikroorganizmaların bir direnç vardır. Böylece bu ilaçla daha ileri tedavi etkisiz olacaktır.

metronidazol ve alkol dayalı ilaçların kombinasyonunun Daha olumsuz etkisi karaciğer ve böbrekler gider. Ne zaman alkollü içecekler kontrolsüz içme hepatotoksisitesini gelişebilir. Ayrıca, bazen akut böbrek yetmezliği var.

Doktorlar metronidazol aktif madde iki gün, özellikle böbrekler için bir hastadan türetilmiştir söylemek. Bu bile tedavinin sona ermesinden sonra iki gün boyunca alkollü içki içemem anlamına gelir.

Son olarak, küçük

"Metronidazol" tıp mükemmel antibakteriyel ajandır. Bununla birlikte, etanol ile birleştirilemez. Dolayısıyla da ilaçlar alkoller (tentürler, damla olarak) alarak yasaklanmıştır. Alkolün en küçük dozu şiddetli tepkilere yol açabilir.

antibiyotikler, herhangi bir ilaç kullanmadan dahil önce, bir doktora ve özelleştirilmiş hedef almak gerekir. diğer kimyasal bileşikleri ile uyuşturucu kullanmanın doktorunuz olasılığını sor. Tüm iyi!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.