Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Kış için domates Dondurucu - vitamin korumak için harika bir yol

Yaz aylarında birçok meyve ve sebzeler erişebilir. kış geldiğinde, bizim masa vitaminler oldukça zayıf olur. Bu nasıl engellenebilir? İyi ev hanımları kışa rezervini koruma yöntemini biliyoruz. Hasat mükemmel depolanır ve faydalı özelliklerini kaybetmez. Yaz hediyeler korumak için mükemmel bir yol ve onlar kurutma veya konserve tarafından çok daha fazla vitamin korumak - Ev sebze ve meyve dondurma. Buna ek olarak, tüm kış meyve ve sebzeler birçok göze alamaz biliyoruz. Yaz aylarında dondurma onları, soğuk sezonunda kaydedebilirsiniz. Evet ve prosedür kendisi çok zaman ve emek gerektirmez.

Donma ilişkin genel kurallar

  1. kullanımı sadece olgun meyve ve sebze dondurma için.
  2. İşlem öncesinde ürünü yıkandı ve birlikte yapışmadığından şekilde kurutulur.
  3. Bir gün daha uzun süre saklanabilir Buzdolabında.
  4. Bu blanching izin verdi.
  5. Sebzeler ve meyveler kaba ince doğranmış kuyrukları, kemikler, yenmez parça, gelen temizlenir.
  6. Bunlar 1 yılı aşmayan kompakt ve sağlam ambalajlarda veya özel ambalajlarda saklanmalıdır.

Dondurulmuş meyveler tadı hoş ve güzel kokuyorsun. pişirme, onlar yemekleri çok çeşitli kullanılmaktadır. favori sebze keyfini sadece muktedir kışın donmuş domates deneyin, aynı zamanda yararlı vitamin ve mineraller ile vücudun beslemek için.

Dondurucu kış için domates. Yöntem ve İpuçları

Eğer sebzeler donmuş bütünü, o zaman doldurma için kullanılabilir. Eğitim süreci biraz zaman alır. Domates akan su altında iyice yıkanmıştır. Bir kağıt havlu üzerine Kurutulmuş. tohum Her pestil çıkarıldı ve dikkatli bir şekilde tek sıra halinde paket veya kap içine yerleştirilmiştir. Ayrıca, Domates dondurucuda gönderdi. Bu sebzeler çok hassas olduğundan, hiçbir çökme olduğundan emin olun ve görünümünü bozan etmemelidir. Kış için domates Donma iki şekilde fazla olabilir - onlar küçük parçalar halinde kesilmiş ve bir püre haline çevirmek edilebilir. süreci nedir? İlk yöntem için kabukları kaldırmak için kaynar suda bir kaç saniye için yıkanmıştır ve kısa domates gerektirir. Sonra domates küçük dilimler halinde kesilmiş, sıkıca düğümlenmiş hazırlanan torbalar içine yayılmış ve dondurucu temizleyin. Dondurulmuş domates İkinci yöntem çok çaba gerektirmez. Sebzeler, yıkanır, kurutulur ve bir elek ovalanır. Ardından hazırlanan kabın içerisine koydu ve hemen dondurun. Ayrıca hazırlamak ve küçük kiraz domates olabilir. Küçük bir uyarı vardır. Bu sebzelerin size domatesin "patlama" önlemek için, bir bıçakla çeşitli delikler yapmak gerekir.

Gördüğünüz gibi, kışın domates dondurma - dondurucuda yaz vitamin korumak için oldukça hızlı ve kolay bir yol. Tüm sebzeler sonra diyette vazgeçilmez bir ürün olmalıdır. Sadece düşük kalorili değil, aynı zamanda vücut kolesterol kısmen çıkarılmasından katkıda bulunur. Ve makaleyi okuduktan sonra, hatta deneyimsiz hostes kışın o dondurucu domates anlama - bu gerekli bir yıllık bir süreçtir. bizim masada hiçbir taze sebze varken, onlar mükemmel donmuş yerine mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.