Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kiraz turta: acele tarifi

Strudel - çeşitli dolgular ile ince mayasız hamur bir somun. Birçok ülkede, strudel en popüler olmasına rağmen, ulusal bir tabak kabul Alman strudel elma ile. kayıtsız kimseyi bırakmayacak Avusturya genelinde küçük kafein geliyordu elma strudel, Fantastik lezzet. vb elma, kiraz, kayısı, şeftali,: Birçok pastaneler çeşitli meyve dolguları ile strudeller sunuyoruz Eşit popüler ve tuzlu Strudel: et, mantar, peynir veya sebze. kiraz İlk bakışta çanak strudel en basit. onu benzersiz strudel yapmak her aile kendi küçük sırlar ile Reçete.

Bu yazımda kiraz ile strudel pişirmeyi benim deneyim paylaşmak istiyorum. Narin ve sofistike kiraz rulo gerekli elma klasik Alman strudel tadında aşağı hiçbir şekilde ve onun pişirme süresi az.

kiraz strudel. tarifi herhangi isterseniz işleyebilir, hangi oldukça basittir. Sadece zinde ve hazır puf böreği, strudel sonra daha da az zaman alacaktır pişirme söylemek istiyorum. Eğer hamur kendiniz yoğurmak arzusu varsa, o zaman iyi un kiloluk, tereyağı 200 gram ve haşlanmış bir bardak su hazırlayın.

kase su banyosunda önceden yumuşatılmış, un, su ve tereyağı 50 g yoğurun. Hamur dinlenmiş olduğu kadar şiddetle, üzerini örtün, daha sonra iki parçaya bölün, hamur yoğurmak 10 dakika ile başlayın. Bir saat dörtte sonunda, ince tabaka haline hamur dışarı rulo üzerini örtün ve on beş dakika boyunca bırakın ve sonra hamur bir süre ile kaplıdır bırakın.

kendi kalınlığında strudel özelliği için hamur - mümkün olduğunca ince olabilir, bu yüzden yayıyoruz çok dikkatli olmalıdır. Profesyonel fırıncılar papirüs kağıdı kalınlığına Hamuru rulo! Hamur kenarları genellikle orta daha kalın elde edilir, böylece kesilebilir.

strudel için Dolum taze kiraz hazırlanan ya da kendi suyu ile konserve edilebilir.

taze kiraz dolgu hazırlanması için taze veya dondurulmuş kiraz yaklaşık 0.6 kg, doldurma şeker küçük bir miktar çok asitli ve 1 çorba kaşığı değildi gerektirir. kaşık nişasta.

Kiraz kemiklerinden bırakın ve bir tencereye koyun. Orta ateşte ısınma, şeker ve nişasta ilave edin. kiraz Strudel - tarifi doğaçlama sağlar: Biraz tarçın, vanilya ya da koyabilirsiniz portakal kabuğu.

Eğer kullanıyorsanız konserve kiraz, o, dolum hazırlamak bir süzgeçten yeterince kiraz katlayın ve vişne suyu boşaltmak için suyu çok fazla genellikle.

Dolum çok sulu olduğundan, o iliklerine değildir, böylece, yumurta yağlamak için hamur olabilir.

Şimdi önceden haddelenmiş hamur kalan yumuşatılmış tereyağı yayıldı. fırın tereyağı yüksek sıcaklıklarda puf böreği açığa yardımcı olur. Biz dolum ve dönüş roll yayılır. dolgu, su almaması için Yan kenarlar rulo daha iyi birkaç santimetre içeride sarın. rulo üst kısmı da tereyağı yağlar.

Fırın önceden ısıtılmalıdır. kabartmak yağ (bitkisel veya krem) pişirme günü, fırında strudel ve yeri koydu. 200-220⁰S pişirilmeden önce 10 dakika turta, daha sonra ısıyı azaltır ve bir sıcaklık 180⁰S yaklaşık bir saat boyunca pişirilir.

Bundan sonra 10 ° C'de bir bağı ya da havlu dakika hazır turta, küçük parçalar halinde kesilmiş ve toz haline getirilmiş şeker serpin.

kiraz Strudel - tarifi oldukça basit, ekonomik ve lezzetli. En iyi kiraz strudel koku siyah sıcak çay ile açılır olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.