BilgisayarlarEmniyet

URL Mal: ne olduğunu ve nasıl kaldırmak ne?

Yani, bugün URL Mal tanıtacağım. Bu nedir? Bu nasıl enfeksiyon kurtulmak için? Nerede bulundu? Nasıl bilgisayar virüsü işletim sistemini girdiğinde çalışır? Bütün bunlar şimdi ve tartışılacaktır. Belki de en basit sorularla başlamalıdır.

Hangi hayvan?

URL Mal - bu nedir? en konuyu anlamaya çalışalım. Sisteme bulaşmış virüsün ne tür bilmek her zaman önemlidir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için yardımcı olur. Hatta bazen bilgisayarın önce bazı ciddi darbe ele alınacaktır.

URL Mal - bu nedir? bilgisayar enfeksiyon aşina olmayan Sıradan kullanıcılar, uygulama reklam başa oluşturulduğunu görünebilir. Aslında, gerçek spam gibi bir şey değildir. ondan kurtulmak ondan zor olacaktır. Zaman enfeksiyonuna karşı savaşmaya başlamıyor Hele.

Ne tarayıcı hijack'den biliyorsanız, o da URL Mal virüsün bu tür isnat edilebilir. Bu nedir? tarayıcıda girilen verileri çalmak yapabiliyor Bu uygulama,. Buna ek olarak, korsanları ayarlarında başlangıç sayfasını değiştirmek, ama yine de tüm sayfalarda bize banner reklamlar sayısız verir. Böyle bir şey, ve bu yüzden reklam ile tarayıcınızdan o olacak hatta açık ayrı sekmeler. Şimdi biz sorunun cevabını biliyor: "URL Mal - bu nedir", diyelim ki bu enfeksiyon karşılaşmak nereye anlamaya çalışalım.

buluşma yeri

Peki, nerede şimdiki virüsle tek karşılaşma yapar? Tabii ki, hiçbir site virüslere karşı bağışıklığa sahiptir. Yine iletisi: "Mal URL enfeksiyonu" web kaynakları belirli kategorilerdeki ziyareti sonrasında daha sık açılır. en bu iş gerçek liderler ne yerler görelim.

Virüsün ilk kaynağı - tabii, reklam sitelerinin, ve afiş çeşitli. Bazen sadece bir tıklama uzakta - ve sistem bulaşmış. Yeni bağlantılar ve şüpheli adreslere geçerken dikkatli olun. Ayrıca kategoriye sayıda yayın aptal değil: "kitabımızı ve Denemeye 2 hafta satın" Bu mutlaka bir şey sistemi bozar spam olmasıdır. Bu tür bir "düzenleme".

Elbette, öyle her türlü kullanmak - Sık sık virüs yapabilir İkinciliği indir yöneticileri. Onlar indirmek ve kullanıcının bilgisi olmadan kötü amaçlı yazılım yüklemek. Ve sonra, bir kural olarak, soru ortaya çıkıyor: "URL Mal - Nasıl bunu tedavi etmek?" Sözde "downloader" kaçının.

virüslerin üçüncü kaynak - tabii ki, korsan yazılım gibi kraker çeşitli olduğunu. Onları yüklemek için devre dışı bırakmak istediğiniz antivirüs. Bu enfeksiyon için büyük bir fırsat. Programı kırma sonra sürekli bir ileti almak başlayacak Yani şaşırmayın: "URL Mal istila" Ve şimdi bu enfeksiyon sistemine girdi tezahür görelim.

ekran

Eh, zaten sorunun cevabını biliyorum: "? URL Mal - bu nedir" Şimdi o enfekte olacağını sonra bilgisayarda nasıl davranması, bakalım. bu sinyaller virüse karşı mücadelede hazırlanmak için zamanı olduğunu anlaşılabilir için Nitekim bazen öyledir.

genellikle tüm bilgisayarlarda görülebilir ilk işareti, - fren ortaya çıkmasıdır. endişe artık süreci uzun zaman almasıdır. Örneğin, bilgisayarı açmadan birkaç dakika sürecektir. Bu ilk alarmdır.

İkinci senaryo - bu, tabii ki, sistemdeki programların çeşitli ortaya çıkmasıdır. indirebilir ve set vermedi tüm bu olanlar ile. Bazen kullanıcılar tür içeriklerin varlığı hakkında duymak gerekmez. Eğer URL Mal uygulamasını fark buysa, hiç şüphe yok ki bu enfeksiyonun kurtulmak için nasıl sorusuna bir cevap bulmak için başlayabilir.

Üçüncü sinyal - tarayıcıda reklam afişleri çok büyük sayıda ortaya çıkmasıdır. Buna ek olarak, hatta yeni sekmeler açılabilir. tarayıcıda sayfayı başlatın, bir kural olarak da değişiyor. Benim sistemde bu davranış fark? Sorunun düşünebiliriz: "nasıl kaldırılır bir virüs URL Mal vardı?"

Başlarken

Peki, nerede mücadele tüm bilgisayar enfeksiyonu ile başlar? Tabii ki, işletim sistemiyle birlikte virüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar. Yani bu adımla başlatmak için orada olacaktır.

URL Mal kurtulmak için, size gereken iyi bir antivirüs. Mükemmel Nod32. Sevmediğiniz, sonra Dr.Web kullanın. Derin bir sistem taraması gerçekleştirin. Bundan sonra tüm algılanan tehditleri tedavi. tedavi edilemez Ne basitçe silin.

Ayrıca algılayabilir ve casus yazılımları kaldırmak için Spy Hunter programı kullanmak için iyi olurdu. Böyle doğrulandıktan sonra URL Mal karşı başarılı bir mücadele ihtimali artacaktır. Tarama antivirüs kullanarak sistem taraması benzer. Tarama tamamlandığında, bu konuda bize yardımcı eminiz küçük hilelere ilerleyebilir.

gizlilik

Win + R ve "regedit" komutunu kullanarak bilgisayarınızın kayıt arayın. "Düzenle" tıklayın ve ardından "Ara". Görünen pencerede, "URL Mal" yazıp testini başlatmak. Tüm sonuçları çıkarın. Bu ilk hile.

Tarayıcınızın simgesini sağ tıklayın ve "Özellikler". Sonuna kadar "nesne" pencereden ilerleyin ve sonra oturum açma adres bireysel tırnak kaldırın. Değişiklikleri kaydedin.

Ayrıca, kullanarak kaldırmak "Denetim Masası" Eğer virüs yüklü tüm programları. Bu ilk ve son kez enfeksiyon kurtulmak yardımcı olacaktır. Artık yeniden başlatabilirsiniz. Hepsi bu. Bu salgını mücadele için, hem de yöntemleri - "Bunu ne URL Mal?": Şimdi sorunun cevabını biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.