FormasyonDiller

İngilizce Şartlı teklifler 3 tip: egzersizler, örnekler

günlük dilde sürekli herhangi bir şart ifade eden yapılar yiyeceksin. İngilizcede çok kelime var tekliflerin upotrebimo "eğer". İngilizcede bu öneriler öğrenmek oldukça zor olarak kabul edilir, ancak isterse çabuk öğrenebilir. daha ayrıntılı olarak bu yazıda koşullu cümlelerin Üçüncü tip gözden geçirilecek ve diğer türleri ile karşılaştırmalı analizi.

bir yolu olarak

Genellikle, koşullu cümleler bağlı olarak üç tipe ayrılır kadar muhtemel mevcut geçmişte ya da gelecekte geçen bir durum. Bu üç tür - temel, ama karışık diğer türleri vardır.

durumunu ve sonuç (sonuç): Koşullu cümle geleneksel olarak iki bölümden oluşur. İlk tanımak oldukça kolaydır - sözcükler if (varsa) başında zaman. Sonuç ancak, şartlardan herhangi gerçekleştirmek halinde ne olacağı söyler. İngilizce'deki veriler cümle dört temel tipi vardır:

 • 0. (sıfır Koşullu);
 • 1-il (1-st Koşullu);
 • 2 dakika (2-nd Koşullu);
 • Üçüncü (Şartlı 3-rd).

Koşullu cümle geçen tip, biz daha ayrıntılı olarak ele alacağız. Bu tip olaylar bunların gerçekleşmiş olabileceğini, geçmiş zamana ait, ancak herhangi bir nedenle gerçekleşmedi.

İnşaat teklif formülleri vermek farklı türe gergin formları tarafından kullanılan tüm veri tipleri için.

Kelime (yani başlatma koşulları) başında veya cümlenin ortasında ya oluşabilir. Rus olarak, toplam koşulu daima bir virgülle ayırarak. İngilizce, virgül koşulu başında olduğundan sadece, yerleştirilir.

İngilizce Şartlı teklifler 3 türleri

tekliflerin Bu tür gerçek dışı ile ilgilidir. İngilizce dilinde Şartlı teklifler 3 tip diğerleri arasında en karmaşık - böyle emir kipi. Üçüncü tip Eylem süresi uzun doldu, geçmişte ifade eder ve geçmişte durum olarak, bu koşula bağlıdır bu eylemi gerçekleştirmek mümkün değil. İngilizce Şartlı cümleler tip 2 şimdiki zamanda oluyor durum etkilemez, ancak kendi içinde olası değildir. Özetle, biz eğer-fıkrada cümlenin koşul yapılamaz söyleyebiliriz, bu gerçek duruma gerçekçi ve aykırıdır. İngilizce dilinde Şartlı cümleler tip 1, tam tersine, gerçek zamanlı olarak gerçek durum, aslında başına gelebilecek bir şey bize bildirin.

Formül örnekleri ve üçüncü tip koşullu bulundu kullanımı

Üçüncü tip "gerçek dışı geçmiş." denebilir Tüm özünde basit bir cümlede ifade edilebilir: geçmişle ilgili üzüntü duyar. yanlış bir şey Uzun gitmiş ve konuyla ilgili bazı pişmanlık ve tecrübe var, ancak durumu değiştirmek için artık mümkün değildir. kadar zaman geçti ve demişler, çünkü bu, gerçek dışıdır "geçmiş döndürmez." Özünde, üçüncü tip - bu, sadece tür şartlı duygudurum, geçen zaman aralığına değinmektedir.

Uyuyakalmışım olmasaydı, ben danışma için ofiste geç olmazdı. - Ben uyudu olmasaydı, ben danışma ofisine geç olmaz.

o daha responsable olsaydı, o üç yıl önce terfi olurdu. - bu daha sorumlu olmuşsa, o sadece üç yıl önce artırmaya giderdi.

Koşullu insanlar geçmişte gerçekleşen tüm işlemleri kınıyoruz zaman İngilizce olarak kullanılan 3 tip sunar ve zaten değiştirmek imkansız olduğunu.

Eğer dikkatle bu kitap okumak olsaydı, çok sayıda hata yapmış olmaz. - Eğer dikkatlice kitabı okursanız bir çok hata yapmış olmaz.

o açık dairesine kapısını bırakmamış olsaydı, burgled olmazdı. - Eğer açık daire kapısını terk etmeseydi, daire soydular edilmemişti.

o uzun geçmiş olaylar şimdiki üzerinde olumlu bir etkiye sahip duyurulması gerekli olduğunda Tip 3 de kullanılır.

o kadar çok övgü var olmasaydı O bu pasta hazırladık olmaz. - Çok şey tavsiye var olmasaydı O pastayı hazırladık olmaz.

Seni sevdim olmasaydı, seni evli olmazdı. - Seni sevmeseydim, seni evli olmazdı.

Koşullu cümlelerin yönüne dikkat tercüme 3 tip yanı sıra 2., vardır , dilek kipi yani "would" Rusça bir parçası.

koşullu cümlelerdeki Birlikleri

(Zaman) (varsa) ve zaman değil, aynı zamanda sık sık kullanılır ve diğer sendikalar, bu olabilir eğer sözdizimi paranazal kısmının Bu tür genellikle sendikalara vasıtasıyla ana katılır: (... değilse), bu sağlayarak şartıyla sürece, şartla ki (şu şartla ki, ...)

Birlik sürece yaygın gündelik konuşmada kullanılır.

Rick hasta alır sürece Pazar günü işten olacak. - Rick hasta işi bittiğinde, Pazartesi günü bir günlük izin var.

Ben buradan uzağa gitmek sürece polis çağırmak gerekecek. - Burada gitmezsen polis çağırmak gerekir.

Tasarım biçimsel yazı ve büro konuşmada kullanılan koşuluyla, şartıyla şartıyla. konuşma ve basit gündelik dil kelime genellikle göz ardı edilir söyledi.

Pazartesi önümüzdeki üç ay içinde isteğinizi olsun (yani) sağlanan üzerine Size mektup gönderebilir. - Biz önümüzdeki üç ay içinde isteğinizi almak kaydıyla, Pazartesi günü sana mektup gönderebilir.

Modal fiiller ile Koşullu cümleler

fırsatların farklı derecelerde koşullu cümleler çoğu zaman kalıcı fiillerle yapılar kullanılır ve ifade ve sonuç, aynı zamanda ifade ana koşullardan amacıyla sadece edilir. fiiller bu tip yapıların kullanımına yönelik seçenekleri göz önünde bulundurun.

gerçek Şartları:

onlar yardımcı olabilir, bunlar yok. (= Bunlar yardım).

o yazmak için varsa, o yapar . (= O yazıyor).

gerçek Şartları:

onlar yardım olsaydı onlar olur. (= Bunlar yardım olacaktır).

O ziyarete olsaydı, o olur . (= O ziyaret olacaktır).

önerileri sistemle modeller Anlamı

yükümlülüğünün fiilleri kullanımının inceliklerini:

tasarımı 'eğer may (might)' 'Eğer izin varsa bana etmek' diyerek benzer bir anlamı vardır ( «izin verirsen"). 'Eğer Olabilir' yumuşak anlamlı ve daha resmi, ancak inşaat her iki formları haklı olduğunu 'eğer mümkünse' den. koşulu ile kullanılan 'gerektiğini' zaman, hala onun imkansız ya da gerçekçi olmayan, fakat performansı mümkün anlaşılır. 'Eğer herhangi bir yardım ... ihtiyaç olursa' - Eğer "destek çeşit gerekecektir eğer« (ama olası değildir gerekli olacaktır).

fiillerin irade 'koşulu ile kullanılabilir veya, bunlar irade veya niyetlerini ifade 'olur'. 'Onu yardım ederseniz, Sara sana teşekkür edecek.' - "Ona yardım etmek istiyorsan, onun sana teşekkür edecek." fırsat ve diğerleri - - ve izin ve yeteneği şartlı cümlelerde, mevcut veya gelecek zaman, 'could', bazı durumlarda bunun diğerlerinde çözünürlüğü demektir atıfta. 'Oleg ararım olsaydı, o olur.' - gerçek dışı koşullu cümleler, geçmiş zamanda zorluklar, 'olabilir' "Oleg diyebiliriz, o arardı" kapasitesinin bir değere sahip olabilir ..

Tablodaki İngilizce dilinde Koşullu cümleler

şematik olarak koşullu cümle türleri ve her tür formülleri oluşumu ele alalım. Tablodaki İngilizce dilinde Şartlı cümleler aşağıda sunulmuştur.

Koşullu türü

formasyon

durum

sonuç

koşullu teklifin Sıfır tip işlerin gerçek durumunu açıklar.

+ Mevcut Belirsiz ise

Simple Present

İngilizce şartlı cümlelerin ilk tip, şu ya da gelecekte olabileceklere olayları anlatmaktadır.

+ Mevcut Belirsiz ise

Basit Gelecek

koşullu cümlelerin ikinci tip gerçek dışıdır mevcut ya da gelecekte, koşulları açıklar.

+ Belirsiz geçmişte ise

için almadan yapacağı + fiil

koşullu cümlelerin Üçüncü tip - gerçek dışı geçmiş olaylar

+ Past Perfect ise

+ geçmiş zaman halinden olurdu

Şartlı cümleler İngilizce dilinde tip 1, diğerlerinin aksine, bir durumun gerçek bir olasılık göstermektedir. Onlar kendi formülü basit zaman mevcuttur. tam tersine Şartlı teklifler İngilizce olarak 3 tip, değiştirilemez gerçek dışı geçmiş, ekspres.

konuları Tespit

Yani, İngilizce dilinde şartlı cümleler nelerdir? Egzersizler konuyu pekiştirmek yardımcı olacaktır.

Doğru biçimde parantez içinde fiillerin yazın:

Eğer ... Daha fazla para, sizi ... (ziyaret) Endonezya geçen yıl (var) eğer. - Eğer daha fazla para olsaydı, geçen yıl Endonezya'yı ziyaret olurdu.

Size (aşk) Bana varsa, bizim düğün öncesi beni (bırakın) asla. - Beni sevseydin, düğün öncesi beni atmak olmaz.

o sınıfları (katılmak) eğer o üç gün önce daha olumlu işaretler (olsun). - O sınıfları katıldı olsaydı, bunlar üç gün önce daha yüksek bir işareti almış olacaktı.

şoförümüz ... yanlış dönüş (alamaz), sen ... Geç dün (gelmez). - şoförümüz yanlış bir dönüş yapmadıysanız, geç dün geldi olmazdı.

Bir hafta önce sizinle annen ... (kavga değil), sen ... tiyatroya (gidin) ise. - Annen bir hafta önce seninle kavga olmasaydı, sen tiyatroya giderdi.

On yıl önce daha akıllı (olmak), ben asla seninle birlikte (olsun). - Ben akıllı daha 10 yıl önce olsaydı, seninle barıştım değil olurdu.

Beş hafta önce bir araba (satın alma), biz gerçekten 2000 $ (kaydedin). - Beş hafta önce araba aldı olsaydı, biz 2000 $ kaydedilmiş olurdu.

  Similar articles

   

   

   

   

  Trending Now

   

   

   

   

  Newest

  Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.