SeyahatYolculukları

Valaam üzerinde Tekneler. Balam: kartı. Valaam Cruise

kuzeyinde yer Valaam Adası, Ladoga Gölü Karelia'da, her zaman her yıl bu ayrılmış yere gelmek turistler için ilginç olmuştur. kayalıklarla ama çam ormanları, sayısız gölleri ve Kurtarıcı-Başkalaşım Valaam Manastırı'nın bir arada: Burada doğanın eşsiz güzelliği bulacaksınız. Balamı gemi sıklıkla gittiği için, hikayeler herkesin can dokunun. Valaam Saint Petersburg uzaklık 210 km, Ladoga Gölü kuzey kıyıdan oldukça hızlı bir şekilde ulaşılabilir çünkü adanın sadece 18 km uzaklığı.

tarihsel arka planı

Bazı tarihçiler adanın adı yüksek zemin anlamına geldiğini kabul eder. Bu arada, adaların takımadadaki küçük boyutlu vardır, ancak yüksek ada - Skitsky: yüksekliği Valaam için 58,2 m Neyse seyir - kayalar, koyları, adaları ve iğne yapraklı orman arasında doğanın bir parçası gibi hissetmek için büyük bir fırsat. . Bu eşsiz kombinasyon, her çare iftihar edemez! Inanılmaktadır Valaam Manastırı Aziz Herman ve Sergius Rusya Vaftizi sırasında kuruldu. XV yüzyılda manastır Büyük Lavra adlandırıldı. Manastırın doruk 1839-1917 yıllarında idi. Bugün, bu karmaşık dünyadan turist çekiyor.

Ulaşım

Kutsal adasında birkaç yolla ulaşılabilir. En popüler rahat, ama ucuz değil - St. Petersburg'dan Valaam tekne. Bu yemeklerle birlikte kabin (konfor derecesi bilet satın alma fiyatına bağlıdır) bir seyir yolculuk gerektirir. bilet fiyatı da gezi ve eğlence çeşitli içerir. Bazı rotalar, örneğin, bir durak gerektiren Konevets Island, Sortavala veya Svirstroy, ancak bu tür olaylar dahil değildir.

İkinci yol - Priozersk gelen bir göktaşı üzerinde adaya alır. Valaam Manastırı'nın hizmeti tarafından organize edilen hac rota. Priozersk otobüsle yolculuk İlk hacı - bu yolculuk yaklaşık üç saat sürer, ardından grup bir meteor ve adaya bir saat gidip üzerinde aşılanır.

Hangi tur seçim

Seyahat şirketleri bu efsanevi adayı ziyaret için fırsatlar sunuyoruz. Daha önce bahsedildiği gibi, en uygun yolu - Valaam rotaya bu tekne, örneğin, St. Petersburg, Valaam, St. Petersburg, bir gün ve iki gece için tasarlanmış. Bu turda size sahip olacaktır:

  1. Petersburg ise, gerçekleştirilen turist kaydı, daha sonra gemi Gölü Ladoga Neva Nehri boyunca gider. Bu süre zarfında turist akşam yemeği, çeşitli müzik programları bekliyor.
  2. 8 Am - Nikon'un Bay adasında gelişi. Burada turistler ek fonlar için geri küçük bir tekne ile ulaşılabilen gelen Manastırı Bay bir yol noktası yolculuğu, sunulacaktır. İkinci gün ise turist manastır gezisi sunulacak - şapelin Sign, manastır bahçesi, manastır mezarlık ve Başkalaşım Katedrali ziyaret. Bu sağlanacak ve serbest zaman, o zaman Valaam manastırına bir tur bulacaksınız.
  3. Sabah - St. Petersburg nehir istasyonuna geri dönün.

Balam helikoptere ulaşmak ve yılın herhangi bir zamanında yapabilirsiniz. Ancak, Seyahatin bu yol her zaman mevcut değildir. Kural olarak, helikopter değil sağa turist sayısı kaçırılmaması gereken bile aynı anda 20 kişi sığabilir yer itfa edilecek. Uzun için Moskova'dan adaya Seyahat - Bir hafta, bu yüzden St. Petersburg almak için daha kolay ve ucuzdur ve oradan Balamı tekneye binmeyi.

ne kadar

Eylül ayında Valaam için tur tekne bir parçası olarak, mal olacak:

  • (Çift) 8700 ve 10.500 ruble (tek) - Tekne güverte kabin fiyatı.
  • - 11200 ruble, tek kabin - 10100 ruble, çift - Çift polyulyuks 8400 ruble ...: değerin orta güvertede aşağıdaki gibidir
  • Ana güvertede biletleri - çift kabin başına 8000 ruble.
  • Alt güvertede üçlü kabin 7000 ruble mal olacak.

Eğer Balaam gemi seçerseniz, bilet fiyatlarının akşam gidiş içinde kabinlerde konaklama, günde üç öğün yemeği, akşam yemeği, tur güzergah ve eğlence programlarına dahil tüm sayılabilir.

Kizhi ve Valaam için Tur

Modern tur operatörleri tarafından sunulan çeşitli turlar kutsal adada alın. Örneğin, genişletilmiş programla Valaam için teknede daha uzun seyir - bu rota "Petersburg-Svirstroy-Kizhi, Petrozavodsk Mandrogi-Saint-Petersburg" dir. Bu tur 6 gün / 5 gece için tasarlanmıştır. Kalkış - St. Petersburg'dan teknede yemeğe. Sonra, turist onlar hermitages, merkezi çiftlik turu yürüyüş Katedrali, Manastır Koyu'nun turu ziyaret bekliyor Valaam, gel. Grup daha sonra gitti Lodeynoye Pole, Manastır Aleksandra Svirskogo bir otobüs gezi yapılacaktır. eşsiz binalar XVII-XIX yüzyıl oluşan bir ada - Unutulmaz izlenimler Kizhi üzerinde gezdirecek. Bir sonraki hedef - Petrozavodsk ve üzerinde yürümek, ardından grup retroderevne Mandrogi içinde duracaktır. Sonra, gemi Petersburg'a döndü. Bu gezinin maliyeti tek kişi başı 17.370 ruble arası olacaktır.

Valaam adasında ilginç nedir

haritası nispeten küçük bir alanda bu dikkate değer yerlerin oldukça fazla görülmektedir. Tabii ki, adanın ana cazibe - bu Başkalaşım Katedrali var. Daha önce, yaklaşık 200 keşişlerin manastırda artık Ortodoksluğun merkezi ve oldu. Aktif manastırlar yaşamı yeniden canlandırılması. Şu anda sadece aktif - manastırın Pilgrim Servisi evler Diriliş manastır, adanın etrafında gezi organizasyonu adanmış. Burada, Zeytin Dağı'nın tepesinde, o Küçük Nikon'un Bay mükemmel bir bakış sunmaktadır Varsayım, şapeli vardır.

Kural olarak, adada hac sezonu Nicholas ve Nicholas Skete tatil emanetler tatil bellek transferi sırasında açılır. O şu anda oldu Teknede Valaam popüler geziler haline gelmektedir. Bu arada, burada sıcaklık nedeniyle sürekli esen rüzgarların nadiren yüksektir, bu nedenle sıcak giysiler almak gerekir.

ne zaman gitmek

Petersburg çeşitli şekillerde ulaşılabilir ise Balaam geziler, Mayıs-Ekim ayları çalışırlar. Modern seyahat şirketleri yollarının çeşitli seçenekler sunar. En popüler - St. Petersburg tekneyle Valaam için bir tur, ancak birçok ilgilenen ve bu Valaam, Kizhi ve Valaam-Mandrogi olarak haftasonu turları. Seçebilir ve daha uzun yolculukları ve adada kalabilirsin oteller var olabilir. İlk olarak, manastırda bir oteldir. İkinci olarak, yıl boyunca otel "Kış", "Penthouse" ve "başrahip." Vardır çevreye mümkün olduğunca yakın hissetmek isteyenler tarafından takdir bu tatil - Bir çadır kentte kalabilirler. Burada yapabilirsiniz ve bir aperatif ve adada yaz aylarında tam olarak yiyebilirsiniz birçok kafe vardır.

adada Popüler geziler

Baz Başkalaşım Katedrali ve merkezi bahçesinde bir gezi turu olarak kabul edilir. Neredeyse tüm yolculukları dahildir. Ayrıca sık St. Nicholas adasında Nicholas manastırı ziyaret ediyor. zaman varsa, kılavuz başkeşişin mezarlığı ziyarete sunuyor. Adada her zamanki geziler yanında size rıhtım Manastırı Körfezi, kırmızı pelerin, burada bulunan bir meteoroloji istasyonu üzerinde bulunan müzeyi ziyaret edebilir. Sen adanın etrafında gezileri gezi için bir tekne kiralayabilirsiniz - öyle 2000 ruble mal olacak.

Kılavuzlar mevcut konut gezileri dikkate kuralları ve manastır hayatının düzenlemeleri alarak gerçekleştirilmelidir söylemek sırasıyla turu bazı seyyar manastırın hayatına bağlı olarak iptal edilebilir.

Inziva Balam: Ne özeldir

Diriliş Skete ilk turist turu kapsamında Gethsemane ziyaret için teşvik edilir gibi, daha sonra grup Yükseliş Chapel Zeytin Dağı'nın yükselir. tur sonunda manastır Çiftliği ziyaret edebilir ve taze süt ve ekmek ile kendinizi ödüllendirin. Nehir turları kapsamında genellikle hala kırmızı pelerinli kalan surları, ziyarete davet edilir. İşte çünkü kayalık kanalları ile uyum içinde çok güzel, sakin bir koy. Birçok turist savunmaları doğanın arka plan üzerinde iğrenç bakmak demek, ama onlar bizim hayatımızda koyu ve açık tarafını bir arada göstermektedir.

Aynı anda doğa ve tarihe daldırma istiyorsanız Böylece, Valaam bir gezi - bunu yapmak için harika bir yoldur. en iyisidir çünkü Rusya'nın yerli açık alanlar bulmak ve doğaya daha yakın olsun, nehir yolculukları seçin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.