FormasyonÖykü

Neden ve Carthage tahrip eden

Her birimiz hala Latince deyim bilinen okulda "Kartaca yok edilmelidir!". Onun eski senatör diğer soylular Eternal City rekabet ve Afrika'da inanılmaz güzel köy kenarı koymak çağırdı. Bu cümle politikacı daima konuşmasını sona erdi ve nihayet istenen başararak.

Neden ve kim Carthage tahrip, geçmişte içine küçük bir gezi yapmak olduğu açıktır. O dönemin dünyasında, tam zıt olan iki büyük ve güçlü devletler vardı. Apennines yılında Romalılar iyi gelişmiş tarım sektörü, ekonomi, hukuk sistemini, ordu vardı. Kartaca ticaret olarak gelişti, her şey para ve durumuna göre karar verilir ve askeri güç Paralı askerlerdi. Roma karada gücünü dayalı ise, Afrika şehir deniz güçtü. Apeninnskom On Yarımadası küçümseyici tanrıların, bir panteon ibadet ve Akdeniz kana susamış Moloch diğer tarafında sayısız kayıplar getirdi. Bu iki süper güç, er ya da geç onların alınları ile karşı karşıya kaldı ve bu bir dizi sonuçlandı Pön Savaşları.

Carthage tahrip eden sorusunu yanıtlamadan önce, iki medeniyet arasındaki rekabet yüzden fazla yıl süren söylenmesi gerekir. Hiçbir devlet kendi toprak çıkarları temas halinde değildir gibi, düşmanı yok etmek için avantajlı oldu. Roma, Kartacalılar da imparatorluğun her köşesine ürünlerini temin zayıf düşman pahasına sınırlarının genişlemesi için savaşan ve köle bir akış gerekli.

Guild Kartaca karşı eylemler led Roma İmparatorluğu'nun değişik sonuçlarla,. Bu tür kampanyalar her zaman ateşkes sona erdi. Ama bütün anlaşmaları gururlu Ebedi Şehir bulmayabileceği ilk Afrikalı tarafını ihlal etti. Buna ceza Roma Antlaşması hakaret olduğunu, bu yüzden konuşlandırılmış savaş yeniden. Sonunda, Senato yere Carthage tahrip seçti karar verdi.

lejyonları Kartaca duvarlarına geldiklerinde savaşın sonunda huzur içinde emindiler. Romalılar da ölüm kararı çoktan geçti edildiğini biliyordu. Carthage tahrip Romalı general sabırla ve yavaş yavaş Senato tüm gereksinimleri okundu. Vatandaşlar aldatılan onların şanlı ordusu yakında bırakacak umuduyla gerçekleştirdi. Efsanevi Afrika kasaba sakinleri yanlarında zenginliği alıp evi terk izin verildi. Bundan sonra, yerle bir edildi, ağır pulluk sonsuza buraları küfür, sürülmüş ve tuz ekti. Bu önlemlerin temel nedeni, Carthage tahrip biri, devredilebilirliğin eksikliği çağırdı. Sonuçta, onlar vaat veriyoruz, belli ki onlar gerçekleştirmek olmayacağını biliyordum.

Bu arada, Kartaca sakinleri daha sonra bunun farkına ancak Roma lejyonları daha onlar inanmadılar. Geçmiş tamamen tahrip önce Afrikalı inci kahramanca kuşatma yakalanan. 146'da Scipio saldırısı Akdeniz'deki bu güzel şehirde ve büyük Devleti tarihinin şişman noktayı koydu. Roma ayinler rağmen hayat bir süre sonra bu alana geri döndü. Verimli toprak, ılıman iklim ve elverişli coğrafi konumu, yeni kolonyalistleri çekti. Ama şehrin eski büyüklüğünü ulaşmamıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.