OtomobilArabalar

Kendi kendine servis kemer değiştirme

Triger kayışının değiştirilmesi her 50 bin kilometrede yapılmalıdır. Bu prosedür, aracın sahibi veya bir araba atölyesinde yapılabilir. Önemli olan yeni kayış doğru ve doğru yerde çekilmesi gerektiğidir. Aracın motorundaki bu parçanın düzenli olarak değiştirildiğini göz ardı ederseniz, o zaman büyük yatırımlar gerektiren muhteşem bir bozulma sizi bekletmez. Bu nedenle kemerin doğru şekilde değiştirilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle uzun süre dayanacak ve motorda her türlü arıza ve sıkıntıyı engelleyecektir.

Aynı kayış kullanan bir arabanın maksimum izin verilen kilometre sayısı 60.000 km'dir. Bu, nispeten yüksek fiyatlarla satılsa da, yine de uzun süre ve güvenilir bir şekilde hizmet eden yüksek kaliteli ayrıntılar için geçerlidir. Kullanılan parça kalitesizse, çabucak silinir ve gerilirse, triger kayışının değiştirilmesi daha sık gerekecektir. Prensipte, bu alandaki sürücü ve sürücüler, arabalarına ucuz kemerler monte etmelerini önermezler. Ne de olsa, o zaman bu kusur en uygun olmayan anda ortaya çıkabilir ve büyük bir kazaya neden olabilir.

Çoğu zaman, kayışlar yerli otomobillerin motorlarında değiştirilir. VAZ 2110 zaman kayışının değiştirilmesi ve bu otomatik endişe uyandıran diğer modellerde, ülkenin tüm servis istasyonlarında günlük olarak uygulanan çok sık bir işlemdir. Araba ile "iletişim" konusunda uzun bir tecrübeye sahip birçok sürücü, kendisinin içindeki tüm ayrıntıları değiştirir. Motoru nasıl alıp yeni bir kayış takacağınızı öğrenin ve eskisini çekmek kolaydır. Yalnızca doğru ve anlaşılabilir talimatları bulmak önemlidir. VAZ 2114'ün kayışı, diğer Zhiguli arabalarındaki gibi değiştiriliyor.

Bu görevde aynı derecede önemli olan da kemerin ayarlanmasıdır, çünkü kemeri çok sıkı çekerseniz öğe gerilir. Ve eğer gerginlik yetmezse, motor uzun süre tam olarak çalışamaz. Genellikle parça parantez içinde olan yaylar vasıtasıyla otomatik olarak ayarlanır. Ancak belirli otomobilin özelliklerini bilerek, arzu edilen gerginlik derecesini seçmek ve yardımcı somunlar ve cıvatalar kullanarak ayarlamak önemlidir.

Triger kayışı değiştirildikten sonra, cıvatalarla doğru konumda sabitlenmesi önemlidir. Çoğu zaman elleriyle bükülürler, nadir durumlarda anahtarlar ve diğer yardımcı parçalar kullanılır. Yeni parçayı taktıktan sonra, krank milini doğru şekilde döndürmek ve makinenin motorunu çalıştırmak da önemlidir . Ayrıca boşta çalışıp çalışmadığını kontrol etmek gerekir, kayış uçmamalı ve gereksiz sesler çıkarmalıdır. Tüm kurallara uyarsanız, zamanlama kayışının değiştirilmesi hızlı bir şekilde geçer ve sonuç yüksek kalitede ve dayanıklı olacaktır.

Yeni bir dişli kayış test edilirken yapılması gereken ek bir test, çevrede kısa bir gezinti yapmaktır. Şehre veya piste hemen yeni bir kemer bırakmak gerekli değildir, çünkü çeşitli nedenlerden ötürü hem eski bir detay hem de yeni bir kemer olarak hasar görebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.