Sanat ve EğlenceFilmler

Kirk Douglas: biyografi ve kariyer

Hollywood'un "altın çağ" Tanınmış bir temsilcisi ABD Dışişleri Bakanlığı Kirk Douglas Amerikalı aktör, yazar ve eski büyükelçi olduğunu. Filmleri bilinen ve birçok izleyiciler tarafından hatırlanır. aktör, klasik Hollywood sinemasının erkekler efsaneler listesinde yer alıyor, şu anda ilk onun içinde sıralanır.

Çocukluk ve gençlik

Asıl adı Isser Danilovich. Yahudi kökleri vardır fakir bir ailenin, için, Amsterdam, New York 9 Aralık 1916 tarihinde doğdu. Yedi çocuklu dördüncü çocuğuydu. Kirk Douglas tek çocuktu. Ailesi - Gershl ve Brian Danielovich - şimdi Belarus şehir Chausy geldi. Amerika Birleşik Devletleri'nde, onlar düğün sonra iki yıl içinde taşındı. Daha sonra ailem Harry ve Bertha Demszky onların soyadlarını ve isimleri değişti.

Çocuk bir seyyar satıcı yiyecek ve gazete kazandı. oyunculuk kariyerini rüya sekiz yıl ortaya çıktı.

Liseden sonra Kirk Douglas güreş ilgilenmeye başladı üniversiteye, gitti. Sonra Dramatik Sanatlar prestijli Akademisi alındı. O ücretleri ödeyemediği ama öğretmenler üzerinde böyle güçlü izlenim, o bir burs tahsis edildi yaptı. Dersten sonra, o bir kafede garson olarak yarı zamanlı çalıştı. adı Isser guy filmin başarısı güvenmedim. topluluğunun başkanı şimdiki birine adını değiştirmek davet etti. adı o beğendi ve hemen kabul etti.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Donanmada görev yaptı. Daha sonra özetle kendisine sonuçlanan, dizanteri yaraladı. Hastanede iken, Kirk Dayane Dill evlendi.

Erken kariyer

memleketi New York'ta eve döndükten sonra, Douglas oyunculuk kariyeri. Bu Kirk yapımcı Hal Wallis için acemi aktör tavsiye onun eski dostu Lauren Bekkol, yardımcı oldu. Kirk drama ekranda yaptığı ilk yapılan "Martha Ivers Garip Aşk." oynadıktan sonra genç adam Hep yalnızım " "Three Wives A Letter" filminin "Geçmişin Out", karıştığı, yedi yıllık sözleşme aldı." Bundan sonra aktör başarılı Amerikan aktör ile işbirliği yapmaya başladı Burt Lancaster.

ekrana ek olarak, gençler ve yaşam dostluk ilişkilerini sürdürmüştür. Filmde rolü için "Şampiyon" Kirk "Oscar" için aday gösterildi.

Filmlerde Başarı

1950 Kirk Douglas ile başlayarak en popüler ve tanınmış aktörlerinden biriydi. "Kötü ve Güzel" filmi "Oscar" için Kirk'ün ikinci adaylığını getirdi. Bakan ayrıca Vincent Van Gogh oynadığı filmi "Yaşam için Şehvet", katıldı. Birkaç yıl sonra, aktör Douglas rol aldığı filmler ( "Vikingler", "Glory Yollar") bazı sponsor kendi yapım şirketi kurdu karar verdi.

Şirket, genç yönetmenlerin filmlerini sponsor oldu. Kirk Douglas kendisi oynadığı filmi Dalton Trumbo "yalnız gözüpek". En iyi "Spartacus" ilk renkli filmi Stenli Kubrika oldu.

1962 yılında, Douglas "Guguk Kuşu". Ken Kesey adlı kitabını sahneye haklarını satın Daha sonra Kirk roman film istediğini, ama fikir ilgisini vermedi. Maykl Kirk Duglas - Gelecekte, adaptasyon oğlunu aldı. Michael'ın filmleri seyirci arasında büyük ilgi görmektedir.

emeklilik

90'ların sonunda aktör film endüstrisine dönemedi sonra şiddetli bir felç geçirdi. Sonra kitaplar yazmaya başladı. İlk çalışma otobiyografi, "Son Ragmana" oldu. Sonra olumlu eleştiriler almış birkaç kitap yazılmıştır.

Aynı zamanda ikinci bir yazılmış otobiyografik kitabı, Douglas Hollywood yıldızları ile hayatı ve aktörün kariyerinde zor yolu yanı sıra toplantılar hakkında konuştu ettiği.

2011 yılında Kirk töreninde "Oscar" da yer aldı.

Kişisel yaşam

ilk eşi ile aktris Dayanoy Dereotu, Douglas çift boşandı sonra (1943 den 1951 kadar) sekiz yıl için yaşadı. İki çocukları var. Dzhoel Duglas Bu kızı ve az ünlü oğul Maykl Kirk Duglas. Filmleri oldukça popülerdir.

İki yıl sonra, Douglas tekrar evlendi. Şu anda, eşi Alman ve Amerikalı aktris Enn Baydens bir oldu. Peter ve Eric: Çift ayrıca iki çocukları var. Anne ile, eğitim kurumları ve sağlık merkezlerine bağışta, hayır işi, hala hayatta. Şu anda onun milyonlarca dolarlık devletin en bağış planlıyoruz.

Onların yardımı sayesinde, birçok kişi yine kendi ayakları üzerinde olsun başardık, oyun yüzlerce restore edildi, Kirk Douglas Tiyatrosu açıldı.

Kirk Alzheimer hastalığından muzdarip Hollywood'da film endüstrisinin bakım aktörler ve temsilcileri, bir merkezi inşa para bağışlamıştı.

Aralık 2016 yılında aktör yüzüncü kaydetti. kutlama organizasyonu eşi ile oğlu Michael meşgul. Konuklar arasında Steven Spielberg ve Dzheffr Kattsenberg idi.

Kirk Douglas sürekli uluslararası sosyal ağ "My Space" şu sayfayı güncelliyor.

Douglas sert adamlar ve polis rolünü oynayan, Amerikan klasik filmin en popüler aktörlerinden biriydi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.