HobiDikiş

Kendi elleriyle Dekoratif kağıt: yapmaya adım adım talimatları

Orijinal kartpostal, paket ve hediye zarfları kendi ellerini yapmak oldukça kolaydır mükemmel dekoratif kağıt, yaratmak. onun yaratılış süreci sadece mükemmel hayal geliştirir gibi, yeni ve özgün bir şey yaratmak için izin verir.

şekerleme

 1. Her yaprak tamamen yeni ve özgün döner.
 2. yaprağın görünüşü ve doku hoş döner.
 3. süreç mutlu bir çocuk çalışmalarında yer almak o kadar yaratıcı ve heyecan verici.
 4. içerik çeşitli seçenekleri.
 5. Bu atık kağıt geri dönüşüm için iyi bir yoldur.

malzemeler gerekli

Eğer dekoratif kağıt nasıl düşündüğünü, daha sonra ilk etapta gerekli malzeme ve araçları hazırlanmasıdır. tasarım kağıt imalatı için gerekenler:

 • Blender.
 • Lavabo veya su kabı.
 • Kesme tahtası (tepsi veya tava).
 • Köpük bulaşık için sünger (onlar bir kaç parça gerekir).
 • (Ev veya mutfak havlusu ekmeğim için keçe veya kumaş) su kuyusu absorbe doku Küçük segmentleri.
 • Kağıt - Sen (... havlular, yazıcı kağıdı, kutular, vb) el altında olduğunu tüm yararlanabilir. Kağıt donuk alabilirsiniz çünkü renk mürekkep büyük miktarda, gazete ve parlak dergileri kullanmak daha iyi değil.
 • Ek dekoratif elementler (ot, yaprak, dize, konfeti, parıltı ve benzeri. D.).

Adım adım talimatlar

Dekoratif kağıt oldukça basit. ilk şey kağıdın çeşitli sayfaları hazırlamak gerekir. Bunlar, orta boyutta parçalar halinde makasla ezilebilir olmalıdır.

Daha sonra su ile doldurun ve bir blender kullanılarak bir bulamaç benzeri duruma ayarlanır. Kağıt blender yokluğunda ara sıra karıştırarak ve istenen duruma ellerini sürtünme, bir gün için bekletin. dekoratif kağıt için PVA tutkal eklemek gerekir karışımda daha güçlü çıktı. yaprak farklı renklerin kağıt çok ekleyerek renkli olabilir.

Şimdi tabakanın oluşumunu başlamalıdır. Bunu yapmak için, bir kesme tahtası üzerinde kütlenin bir parçasını hazırlamak ve gerekli formu sayfasını veren oklava ile yuvarlayın. Bu aynı zamanda bir tepsi veya fırın tepsisine yapılabilir. hamuru daha esnek olmuştur için, süreç içinde, biraz su ekleyebilirsiniz. Bu aşamada, bu yaratıcı süreç, (vb .. D., pul, inflorescences, tat verici maddeler) çeşitli dolgu maddeleri ilave edilebilir. bir tabaka elde edilir, bir süngerle fazlalık nemi uzaklaştırmak üzere gereklidir.

Daha sonra, bir kesme tahtası kağıt havlu tabakası ile gofret kaplı ve levha kolayca tahta ayrılana kadar demir kullanılarak önce kurutulur. sonuna kadar dekoratif kağıt kurutulur ve kolayca zarar görebilir değilse hala kırılgan olduğu için, çok dikkatli çıkarılmalıdır. Şimdi tasarım levha ağır bir şeyin altında bir gece boyunca kurumaya bırakılır.

dekoratif kağıt tamamen kuru olduğunda Sabah, bu el sanatları, zarf ve benzeri her türlü imalat için kullanılabilir. D.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.