HobiDikiş

Şemaları ve ipuçları: başlayanlar için Rokoko (nakış)

Nakış Rokoko - bir rahatlama ve sanatta aynı tarzda geliyor. "Rococo" "kıvrılma" "Havuz" ya da çevrilmiştir.

Rokoko dönemi

Avrupa'da 18. yüzyılın ilk yarısında Rokoko bir dönemdi. Rusya'da, daha sonra İmparatoriçe Ekaterina Velikaya kuralları. En iyi örnekler daha sonra Boucher, Watteau'dan ve Fragonard olarak ressamlara çalışır idi.

Rokoko dönemi de minyatür yüzyıl denir. Şu anda, güzellik idealdir minyatür, kısa bebek güzellik, dar omuzlar ve küçük ağızlı bir ince, korseli bel sahibi olarak kabul edildi. bu güzellerden çoğu derin yaka bir elbise giymeyi tercih ve tam etek çok büyüktür. Çok katmanlı dantel süslenmiş giysiler sleeve ve kendilerini elbise, kural olarak, onlar ipek ince bir bez veya tafta yapılmıştır. elbise tercih edilen renkli pastel tonlar vardı: Sarı, soluk yeşil, pembe ve uçuk mavi soluk. çiçek çelenkleri - dekorasyonlar fırfırlar, fiyonklar ve çiçekler olduğu gibi.

dönemin karakteristik özellikleri minyatür, dekoratif, rahatlama ve hacim idi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu da nakış yansıdı. Yani bir oldu rokoko tarzı. Nakış süslenmiş giysiler, duvar panelleri ve zaman ev tekstili.

Şimdi Rokoko geri moda olduğunu nakış. Ustalar elbiselerini ve ev tekstili süslüyor. başlayanlar needlewomen için rokoko nakış zor görünebilir, ama öyle değil. Orada bu onun bilgeliği, ama onlar birkaçıdır.

nakış Rokoko

Rokoko - işin inanılmaz bir şekilde kullanarak nakış,. Bunlar hacim ve çok diri ile elde edilir. Ve iyi terziler olduğunu. Bu nedenle, bu tarz yeniden popüler hale geliyor.

Rokoko üç boyutlu görüntülerin çeşitli oyalamak izin verir.

gerekli çalışmak için:

  • çember;
  • Farklı renklerde geleneksel iplikleri;
  • Bir iğne;
  • makas;
  • kumaş.

Başlarken

Her şeyden önce, biz bez alıp hoop çekin gerekir. her kasnak aynıdır Çalışma: ters tarafında yer alan daha küçük çaplı bir halka, ikinci yüz dokusuna uygulanır. halkalar bağlı ve özel bir tekerlek dar olan. Kumaş gerilir, çalışmaya başlayabilir.

Önce Rokoko tarzında gerçekleştirmek istediğiniz küçük resmi seçin. Nakış hep gelecekteki görüntüsünü belirlenmesiyle başlar. Genellikle, bir kumaş kalem uygulanır. Deneyimli vasıflı işçiler göze çalışmayı tercih ediyorum.

İğne çift iplik geçirilir. İğne ön vidalanır. Sonra ucu sarılı birkaç kez iplik. Bir iğne Elde edilen halka içine geçirilir ve ilmek sıkılır. Sonuç hacmi çubuktur. Benzer şekilde, bir ikinci şerit gerçekleştirebilir. nakış benzeri şeritler - Rococo temelini oluşturur. Onlar işlemeli ve çiçekler ve ağaçlar, ve daha edilebilir. Stil nakış tekniği ve herhangi resimlerin miktarda "canlandırmak" için izin verir.

temel teknik

düzenleri isteğe oldukça kolay gerçekleştirilir seek Nakış Rokoko. Bir uzman, bir kaç teknikleri hakim olan ve dikiş gerçek şaheserleri oluşturabilir.

En yaygın eklem biri "düğüm" dir. İplik iğne ön tarafında gösterilir ve sol döner bundan sonra yanlış tarafında, tespit edilmiş olmasıdır. kenarında 2-3 Naviva ipliğidir. Daha sonra, iğne önceki delikten 1-2 mm bir mesafede alt ön tarafta gösterilir. iplik gergin ve iğne ön tarafına üzerinden geri döndü. Bunu önceki ponksiyon yakın olduğunu emin olmak gerekir. Böyle bir eklem, örneğin, oluşturmak çiçeğin kalbi verir.

benzer dikiş "naviv" "düğüm". Tek fark, bir iğne kendisinde navivov bu dikiş uzatılmış olur daha fazla gerektirmesidir. uzunluğu ve aynı kalınlığa: Bu tür bir düzenleme, özel bir dikiş iğnesi gerektirir.

iplik iğne ön kısmı görüntülenir, arka tarafında bağlanır. Bundan sonra "arka iğne" denilen standart dikiş gerçekleştirmelidir. Kendisi, iğne kumaş kalır ve bunun etrafına iplik çözülürken. Dikkatlice kumaş içine sıkışmış, içlerinden iğne kaydırarak, navivy elde edilen parmak tutun içeriden dışarı çekme ve iplik sıkıştırın. Yani ince dikiş üretilen çiçekler: papatyalar, krizantem ve güller bile.

"Gözleri" dikiş. iplik içerden tespit edilir, iğne ön tarafında gösterilir. İğne daha sonra ilk delinme yanına yapışmasını, yanlış tarafta tekrar geri çekilir. Ön sol tarafında küçük bir döngü sağlamak için gereklidir. İğne daha ön tarafta gösterilir ve çift ilmek dikiş vasıtasıyla sabitlenir "hat". sekme düzgün kesilir ve bunun üzerine Böylece dikiş tüm yüzeyi, nakış desenleri elemanı işlenmiştir. Sonuç halı kümesi andıran kadifemsi yüzey haline gelir. Bu dikilebilir dikiş veya hayvanlarda çiçek ortasını doldurun.

İpuçları

ipuçları bir dizi sayesinde yeni başlayanlar için nakış Rokoko needlewomen gibi bir işgal zor olmayacaktır. Eğer aşağıdaki kurallara dikkat Yani, güzel bir iş olsun:

  • İğne kalınlığı düzgün olmalıdır. Bu kolayca yara dikiş girmesine izin verecektir.
  • Kumaş ve iplik çalışmaları kumaş üzerinde giderse, o kadar ince iplik ve ihtiyaç aynı olmalıdır.
  • Dikkatli çalıştırmak için iş parçacığı seçmelidir. Bunlar yumuşak ve elastik olmalıdır. Bu durumda, onlar dönüş şeklini korumak için mümkün olacaktır.
  • Çalışma sırasında navivy aksi takdirde gevşemek, sıkıca tutmak gerekir.
  • Flajel yakın ve sıkı olarak birbirine dizilir, ardından çalışmayı daha iyi bakacağız.

kurallara tabi olarak ve çok az eğitim kadar kolay rokoko ekipman netleşiyor. Nakış çekicilik verir ve bireysellik fashionista vurgulamak. Dikişçi sık giysiler için kendi dekorasyonu ile geliyor, tasarımcıların rolü kendinizi deneyin. Böyle nakış denim ve örme öğeleri, masa örtüleri, peçeteler ve diğer ev özelliklerini süsleyin. Ve nakış süreci kendini taşır.

Performans desen Tekniği

Birçok dikişçi giyim renkleri dekore eğilimindedir ve bu mükemmel nakış Rokoko olduğunu. Düzenleri genellikle gerekli değildir. papatyalar, çilek, gül, yaprakları ve nodüller oluşturma işlemi kolaydır.

Bir iğne papatya oluşturmak için çiçek merkezi türetilir. O zaman bunun Petalın sonu olmalıdır yerine enjekte edildi. Bu süreç tekrarlanır: iğne tekrar aynı yerde görüntülenir ve orada sıkışmış, ancak aynı zamanda dişin birkaç tur sarılır. Bu yüzden papatya yaprağı döner. Aynı şekilde geri kalanı yok.

rozetler oluşturma işlemi, önceki durumda çok farklı değildir. Bunun tek istisnası - katlanmış güller yaprakları.

çilek dikiş ipliği iğnenin iki ucunda yara zaman. iplik dikiş yukarıdan aşağıya yapılır, sabitlenir. iğne, daha önce birinci iğnenin iki ucu arasında sarılı geri çekilmiş iplik kalmasına gerek yoktur. Son yuvarlak bir rakam sekiz benzer. iğneleme meyveleri sonra üst kısmı da kumaşa dikilir.

dikişler dikerken yaprak-flagellasını uygun bir biçimde birbirine sıkıca uyacak. Ve bir düğüm yapmak için, bir papatya oluşturma sürecini hatırlamak gereklidir. 3-4 başladığı aynı yerde dönüşlerle Dikiş biter.

Rokoko nakış örme ürünler benzerdir. Sadece kalın bir iğne ve karşılık gelen iplik gerekir.

Sonuç olarak

Tüm yeni - iyi eski unutulur. Rokoko tarzı tekrar popülerlik kazanıyor. Dekore kendi ürün çıkarları, kimlik, bireyselliği ve stil vurgulamak. Birkaç dikiş ellerini almak ve sanat eserlerinin içine gündelik giysi dönüştürerek, harikalar yaratabilir - Nakış kolayca yapılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.