ÇirkinlikInşaat

Kendi elinizle çatı kirişleri nasıl kurulurum?

Özel bir konut inşaatı ile uğraştığınız halde (ya da en azından aynı anda mevcuttu), çatı altına "kutu" koymanın ne kadar pahalı olduğunu bilemezsiniz. Bazı işçi tugayları, bu fiyatların alınmasıyla, talihsiz inşaat sahiplerinin rakamların açıklanmasından sonra griye dönüşmeye hazır olduğunu belirtti.

Çatı kirişlerini kendi elleriyle koymanın bir yolu var mı?

Bazı bilgiler

Her şeyden önce, ne olduğunu hatırlamak gerekir. Kirişler, çatının, omurgasının temelidir. Bu sistem yalnızca onları değil, kirişleri ve mauerlat'ları da içerir, ikincisi de kurulumda bir sürü sorun oluşturur.

"Kalorileri"

Çatı kirişlerini kendi ellerinizle nasıl yapacağınızı belirlemek için çatının ağırlığını hesaplamanız gerekir. Gerçek şu ki, küçük bir kitle durumunda, Mauerlat'ları yapamazsınız. Bu arada, onlar kirişler, duvarlara serilirler. Bölüm - 15x15 cm.

Bu arada, çatı kirişleri nasıl hesaplarız? Her şey evinize ve çatı kaplama malzemenize bağlı. Bunun için, profesyonel inşaatçılar için tercih etmek daha iyi. Kereste küpleri hakkında konuşursak, evde 8x14 m boyutlarında yaklaşık beş metreküp alır (sadece kiriş sistemi için).

Kirişler nedir

Anlatımın "ana karakterleri" de kirişlerdir. Ortalama kesit alanı yaklaşık 7x15 cm.Eğer doğal çatı kiremitleri koymayı planlıyorsanız, bu durumda çatı makasları inşası minimum 8x20 cm kiriş kullanımını gerektirir. Bir adım da çatı malzemesine bağlıdır. Bu, münferit kirişler arasındaki mesafedir. Materya ne kadar ağır, o kadar çok durmalıdır.

Emniyetini hatırla

Çatı kirişlerini kendi ellerinizle düzgün bir şekilde monte etmek için öncelikle ormanları monte etmeniz gerekecektir. Zaten aşırı aşırı kendine güvenen inşaatçıların ölümüne yol açan bir sürü kaza yaptıklarından, bu amaçlar için bir merdiven kullanmanızı şiddetle tavsiye etmiyoruz.

Yeraltı kirişlerine yine de katılmak daha basit ve güvenlidir, ancak daha sonra onları duvarlarda toplamak daha kolaydır. Üst uçları aynı anda birkaç yöntemle birleştirilebilir.

Çoğu zaman çivi ile katlanırlar. Bağlantıyı güçlendirmek için, cıvatalı yüzeylere veya yeterli uzunlukta konvansiyonel vidalara tutturulmuş metal plakaları kullanın.

Başka bir durumda, usta bir sırt kiriş kullanıyor. Yapının her bir unsuru ayrı ayrı monte edildiğinden bu gerçek uçlar için bir yoldur ve şablonlar hiç kullanılmaz.

Üçüncü durumda çatı kirişleri kendi elleriyle çakışıyor. Birçok açıdan bu yöntem, ilkini açıkladığımız yöntemle benzerdir. Temel fark, cıvataların hemen hemen her zaman kullanılmasıdır .

tesisat

Montajı başlatmak için, dış çatı kirişlerini kaldırın ve ipin en üst kısmında, yön ve olası eğriliğin bir göstergesi olarak görev yapacak halatı gerin. Kirişler Mauerlat'lara konur ve sonra normal çivilerle sabitlenirler.

İnşaatın tüm unsurlarını yükledikten sonra, çatı bırakmak için acele etmeyin: bir şey olabileceği için tüm bağlantı elemanları ve ölçümleri bir kez daha kontrol edin. Tasarımın hatasından dolayı çatının yarısını sökmek istemez misiniz?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.